Мога ли да отида на зъболекар докато съм бременна?

  • 6 982
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 621
Можеш и трябва да отидеш на преглед. Стоматологът ти ще прецени какво ще оправя. Единствено знам, че не е хубаво да се правят снимки и някои упойки не се препоръчват. Peace

# 16
  • Мнения: 131
момичетата вече са ти казали - тичай при зъболекаря. Предупреди, че си бременна - те си знаят какво да предприемат  и какво не.

# 17
  • Мнения: 8 917
Бременна съм в 13 г.с и имам зъби за оправяне. Чувала съм,4е по време на бременността започват да болят зъби. Аз засега нямам болки, но знам ли за по натам. Дали това няма да навреди нещо на бебето? Ако някоя мама е имала моя проблем, моля я да сподели.

Не мисля, че има проблем да отидеш на зъболекар Peace

# 18
  • Мнения: 106
като бременна в 7 месец ми правиха 2 кариеса и то с упоика,нямах проблеми
само предупреди зъболекарката

# 19
  • София
  • Мнения: 3 390
Аз ходих на зъболекар, докато бях бременна. Проблем са рентгеновите снимки, но упойки има и за бременни.

# 20
  • Ямбол
  • Мнения: 505
Аз ходих на зъболекар някъде кам 5-6 м.Освен правенето на пломба, извадих и мъдрец, но с упойка, която е за бременни.

# 21
  • Мнения: 3 164
извинявам се на авторката, че ще използвам темата й, но искам да попитам- а как стои въпроса когато кърмиш newsm78, защото на мен вече 2 пъти ми слагаха упойка и ме успокояваха, че няма проблем, а мисля че упойката си беше стандартна  Tired

# 22
  • Мнения: 23
Благодаря за съветите Simple Smile

# 23
  • Мнения: 1 029
И аз смятам, че трябва да отидеш все пак на профилактичен преглед и дори да имаш някакъв дребен проблем, няма пречка да го оправят. Най-добре все пак да предупредиш, че си бременна, а те ще преценят какво могат да правят и какво не. На мен ми се беше развалил единия мъдрец към края на 4-тия месец и зъболекарката се опита да го прави, но в крайна сметка реши, че е най-добре да се извади с подходяща за бременни упойка. Имаше съмнения и за друг зъб, но за него трябваше да се прави снимка и тя каза да изчакам след като родя.
Хубаво е да си прегледаш зъбите от по-рано, защото действително при някои жени доста се развалят по време на бременността. Успех! 

# 24
  • Мнения: 658
На мен ми се наложи преди седмица да започна да си оправям пулпит на мъдреца. Мноого неприятно, но се справих геройски. Ходех при зъбарката всеки ден  #Crazy за да може постепенно да навлезе дълбоко в зъба и да извади нервите възможно най-безболезнено. Гадното беше, че получих и ужасно голяма и дълбока авта, която болеше двойно повече от самия зъб. Една вечер се събудих с болки в 3 часа и бях до там, не можах да заспя повече воъбще. Когато стана някакво по-човешко време сутринта се обадих на зъбарката за да я питам какво болкоуспокояващо да си купя от денонощната аптека и така се освестих за малко докато ми дойде часа при нея.
Та, в общи линии съвета ми е да ходите по-навреме на зъболекар, че да не го докарате като мене Mr. Green Иначе, наистина болкоуспокояващите, упойките и особено снимките на зъба не са препоръчителни

# 25
  • София
  • Мнения: 1 570
Аз имах страшни болки и подуване от джоб между 2 зъба и зъболекаря се съмняваше, да не е нещо друго и затова ми направиха снимка в 4 месец Sad Но ти слагат на корема предпазни неща (незнам от каква материя са) , а също и около врата. Дано нищо да не се е случило на бебо, но тогава така ме болеше, а и зъболекаря каза, че няма проблем, като те завият....такива ми ти работи. #Crazy

# 26
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
аз бях в 5 месец, когато ходих на зъболекар да си оправя всички зъби, които се нуждаеха от "ремонт".
От зъболекаря знам, че упойка не се слага, докато си бременна.
Иначе кариеси и прочие неща няма проблем да се лекуват и оправят през бременността Peace

# 27
  • Мнения: 992
Желателно е да направиш поне един профилактичен преглед при стоматолог по време на бременност. По негова преценка се лекуват спешните проблеми с подходящи за бременни средства.
подкрепям  Peace

# 28
  • Мнения: 588
В третия месец на бременността си оправих 5 зъба (пломбирах ги) като всичките съм правила с упойка. Много съм страхлива и без упойка не давам да ми пипат устата Wink Simple Smile

Преди да ми сложат упойката се консултирах с гинеколога който каза, давай спокойно, местната упойка не навлиза в кръвообращението, а от там не може да засегне бебето и така...

Всичките ми зъби са си окей след раждането Simple Smile

# 29
  • Мнения: 419
Отиди спокойно,аз сащо съм ходила и няма проблем,единствено не могат да ти правят рентгенови снимки

Общи условия

Активация на акаунт