Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 55

  • 38 786
  • 739
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 602
Аз съм +6-7 в 5ти месец, все се надявам да е в рамките на нормалното.

Да се включа с питане, Зинат пи ли ли сте по време на бременност? Изписаха ми го, а знам, че е доста силен антибиотик.
Преди време в миналата тема бяха писали, че е съвместим с бременност и кърмене... Но най-добре се консултирай със следящия бременността АГ..

# 76
  • Мнения: 95
В края на седмицата ми предстои да си посетя "прекрасния" личен лекар за талон за ЖК.
Заплаща ли се талона?
Съжалявам за изключително тъпия въпрос, но просто обикновено парите ми са в картата Grinning

# 77
  • Мнения: 190
В края на седмицата ми предстои да си посетя "прекрасния" личен лекар за талон за ЖК.
Заплаща ли се талона?
Съжалявам за изключително тъпия въпрос, но просто обикновено парите ми са в картата Grinning

Мисля, че става въпрос за направление за избор на следящ бремеността АГ. Не дължиш нищо. Единствено ми искаха потребителска такса при съответния АГ първия път.

# 78
  • Мнения: 95
В края на седмицата ми предстои да си посетя "прекрасния" личен лекар за талон за ЖК.
Заплаща ли се талона?
Съжалявам за изключително тъпия въпрос, но просто обикновено парите ми са в картата Grinning

Мисля, че става въпрос за направление за избор на следящ бремеността АГ. Не дължиш нищо. Единствено ми искаха потребителска такса при съответния АГ първия път.

Да, това имах впредвид. Много благодаря за бързият отговор! Simple Smile

# 79
  • Мнения: 775
Здравейте, бременна съм вече в 14 г.с. Понякога имам адско силно главоболие, придружено с гадене и киселини. Честно казано тези симптоми ми се появи последните седмици, не би ли трябвало да затихват тези симптоми, вместо сега да се обаждат😳 мога ли да пия нещо за киселините и главоболието?

# 80
  • Мнения: 294
Ту ще стихват, ту пак ще се появяват. Няма определено време и при всеки е различно. Аз съм в 25 г.с и нямам и един симптом до сега.
 Не знам какво можеш да пиеш. Съжалявам

# 81
  • Мнения: 925
Бременните са освободени от такса!

# 82
  • Мнения: 2 983
Бременните са освободени от такса!

Обаче чак след регистрация за ЖК. Дотогава диагнозата се води непотвърдена бременност, нищо че описват ембрион, сърдечна дейност и т.н. И се заплаща потребителската такса.

# 83
  • Мнения: 602
Аз при моя АГ и преди ЖК не съм плащал потребителска такса..

Относно главоболието можеш по половин таблетка парацетамол.. За киселините попринцип хляб на сода.. Или лекарство за киселини, но съгласувано с АГ или фармацевт...

# 84
  • София
  • Мнения: 117
Здравейте, мамчета!

От два дни пия по предписание: Билкова кръв - Флорадикс, два пъти на ден по 10мл. Започна, обаче, една кашлица само когато го пия - след около час, час и нещо.

Предполагам, че има съставка, която ме дразни, но много се притесних не за себе си, а за мъничето. Не съм сигурна, че кашлицата е от сиропа, но през деня не кашлям. Забелязвам кашлица само когато приемам сиропа.

Имате ли мнение по въпроса? Много съм притеснена. В 11г.с. съм!

Благодаря ви!

# 85
  • Мнения: 68
Здравейте, бременна съм вече в 14 г.с. Понякога имам адско силно главоболие, придружено с гадене и киселини. Честно казано тези симптоми ми се появи последните седмици, не би ли трябвало да затихват тези симптоми, вместо сега да се обаждат😳 мога ли да пия нещо за киселините и главоболието?

Е то няма граници от кога до кога трябва да има симптоми и какви ще са. Аз имах киселини през цялата бременност, в началато ми помагаше само газирана вода, но реших че не искам да пия газирано и си ги изтърпях.

# 86
  • Мнения: 5 468
Здравейте, вече съм в 13-та г.с., нямам сериозни оплаквания, но се притеснявам, че не съм качила почти никакви килограми. Вие кога почнахте да наддавате?

Най-сериозното наддаване обикновено е втория триместър. Не се притеснявай, тепърва ше започнеш да качваш. С предишната ми бременност започнах да качвам чак в 14та седмица, до тогава бях качила точно 0кг. Това, обаче, не ми попречи до края да кача 15кг, т.е. даже минах нормата, която е около 12кг за цялата бременност. Тази норма е за стартиралите бременността с нормално тегло, ако е наднормено трябва да се качат по-малко, а ако е поднормено-повече. Яж редовно и разнообразно, не се тъпчи и организмът ще си качи колкото му е необходимо.

Да се включа с питане, Зинат пи ли ли сте по време на бременност? Изписаха ми го, а знам, че е доста силен антибиотик.

Аз пих Зинат в много ранна бременност. Той е сред позволените АБ по време на бременност и няколко лекари ме увериха, че няма никакъв проблем да се пие, защото не оказва влияние върху развитието на плода.

# 87
  • София
  • Мнения: 1 277
*Stark*, изобщо не се притеснявай - тепърва ще се качват килограмчетата. Съвсем наскоро лекарката, при която ходя на фетална ми каза, че всъщност в I триместър не следва да се качва и ако има наддаване, това обикновено е от похапване Satisfied

# 88
  • Мнения: 5 468
Велина, явно наистина е така, както ти е казала лекарката ти, защото аз миналия път, след като забременях, продължих да си ям по същия начин и не качих нищо през първия триместър. С тази бременност, обаче, от самото начало започнах ям много повече от преди и съответно започнах да качвам веднага. Така сега се обзаведох с +2.5кг още през първия триместър.

 По този повод, искам да ви попитам как си утолявате глада за сладко без да прекалявате с него? Аз по принцип не съм изобщо по сладкото и шоколада и рядко ям, но откакто съм бременна много често ми се яде сладко и плодовете(ям много от тях) не са ми достатъчни да задоволя нуждата си.

# 89
  • Г. О.
  • Мнения: 1 736
Момичета, аспиринът, слаган в някои туршии, проблем ли е?

Общи условия

Активация на акаунт