Избор на столче за кола - 2

  • 41 423
  • 769
  •   1
Отговори
# 195
  • Sofia
  • Мнения: 5 958
Просто столът не е предвиден да се ползва със зимно яке.

# 196
  • Мнения: 237
А защо държиш да е с предпазителя, а не само с

коланите. На 3 би трябвало да е ок само с колана. Или за по- голяма сигурност?

Защото няма 15 кг.Тя е 11.А с коланите на колата е след 15 кг.

# 197
  • Сф
  • Мнения: 4 766
Килограмите са ориентировъчно. Гледа се и височината. Пробвали ли сте въобще само с коланите? Да видите, може и ок да й е.

# 198
  • Мнения: 237
Сега като гледам сайтовете, Cybex selution  m  fix, който е като pallas без възглавницата е около 460 лв , аз взех pallas за 390.Май ще си го държа за след 15 кг.Лошото е ,че сега съм с едно Мони 0-25 ,което на всичко отгоре лятото след морето като му свалих тапицерията да го пера се отчекна някакво парче стериопор.Тогава не се впечатлих ,но сега си давам сметка ,че и малкото му защити са нарушени.

# 199
  • Мнения: 8 939
Аз на 3 независимо колко кг е, не бих сложила дете в стол, който е само с коланите на колата, особено толкова дребно дете. 11 кг си е малко и си е ок да е с петточков колан.

# 200
  • Мнения: 237
Килограмите са ориентировъчно. Гледа се и височината. Пробвали ли сте въобще само с коланите? Да видите, може и ок да й е.

Ще пробвам и този вариант. Опасям се ,обаче ,че щом няма 15 се предполага ,че костната с-ма и мускулатурата не са добре заякнали за триточковия колан.Но ще го наложа да видя от къде й минава.

# 201
  • Сф
  • Мнения: 4 766
ти от къде го взе за 390лв?

# 202
  • Мнения: 237
ти от къде го взе за 390лв?

Пишете ми на лично, да не ме баннат за реклама.

# 203
  • Мнения: 4 765
Момичета, кога детето преминава от стол към седалка? Дъщеря ми е почти на 5г и се чудя дали да не купя седалка? Вие какво ще ме посъветвате?

Синът ми на 6 и 4 месеца е с Конкорд 15-36 и ще го ползва, докато му става. Като цяло столовете ми се струват по-удобни за детето. Подложката не се ли мърда много под дупето му? Не съм пробвала, ама като знам моето какво шило е. Ще си стои в стола докато може.

# 204
  • Мнения: 4 765
А по въпроса за килограмите, височината и столчето преди 3 години Рошко публикува тук една картинка, от която ставаше много ясно кога е време за нов стол. Аз смених стола 9-18 с 15-36, когато детето беше на 3 години - беше 13 килограма, но 105 сантиметра и коланът на стола по никакъв начин не можеше да бъде закопчан.

# 205
  • Варна
  • Мнения: 1 474
За преминаването на стол за кола в група 2-3 е нужно детето да е с ръст над 100 см.

# 206
  • Мнения: 202
Здравейте, предстои ни да сменим първото ни кошче за кола с ново и понеже изобщо не съм запозната с марки и модели, се спрях на два модела- Britax evolva 123 sl sict (9-36 кг) и Maxi Cosi Rubi XP (9-18). Знам, че се препоръчва детето да стои с гръб към движението възможно най-дълго, но е трудно да я задържа изобщо в тази позиция. Докато е била спряна колата и не е вързана, директно се обръща в стола и гледа напред, така, че това да избера стол с лице напред е по-безопасно, отколкото да пищи и изобщо да не е в стол. Можете ли да ме посъветвате за групите столове- удачно ли е да се избере такъв като първия, който обединява толкова групи в едно, или да избера втория тип, който е само група 1? Уточнявам, че колата ни е с по-тесни седалки, защото са 3 на 2 реда и мисля, че не всяко столче ще пасне. Ако можете да препоръчате пък друг по-удачен вариант, ще съм благодарна. Поздрави

# 207
  • Сф
  • Мнения: 4 766
Колко е голямо детето? Ръст, год, кг?

# 208
  • Мнения: 202
8 кг е, 8 месеца, 73.5 см. Стои самостоятелно седнала

# 209
  • Мнения: 2 241
Съжалявам, че няма да помогна с мнение за конкретно столче, но за мен осем месечно бебе трябва да си се вози в кошницата. Прекалено е малко да го слагате в стол, още повече по посока на движението.

Общи условия

Активация на акаунт