Избор на столче за кола - 2

  • 41 338
  • 769
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 4 377
Предимството на кошницата е, че се разнася бебето с нея. Често бебето заспива вътре, взима се с кошницата и се внася вътре. В магазина кошницата се слага в количката от магазина и си пазарувате, а не разпъвате вашата количка и да се чудите как да бутате две.. На гости да идете пак кошницата е много полезна, бебето може да си дремне там или пък само да го полюшвате в нея и пак е полезно.

# 691
  • Мнения: 4 400
И аз смятам, че кошничката е необходимост за новородено. Това е като коша за количка за новородено. Малко се ползва, но е важно и необходимо.  Нашето дете е на 8 м., още сме с кошничка,  може би ще я ползваме още 2-3 месеца максимум, но не съжалявам. Беше наистина полезна в периода, когато спеше много, навсякъде я разнасяхме с нея - на лекар, на пазар, при родителите и т.н.

# 692
  • Мнения: 293
Благодаря момичета за отговорите, най-вероятно наистина ще вземем кошницата с базата за изофикс. А след колко месечна възраст детето може да стои повече от 2 часа в кошницата?

# 693
  • Мнения: 151
Ами никога. Това с разнасянето и спането на гости също не е добре. В инструкциите, които получих пише, че новородено  1,5ч, а после, то дори и в столче до 2ч-2,5ч. Хубаво е детето да се вади. Аз се бях научила да го вадя без да го събуждам. Другото- не бих сложила детето вътре в количката.

Последна редакция: чт, 19 сеп 2019, 10:27 от Pav-la

# 694
  • Мнения: 4 377
Не е проблем да седи единични случаи повече време, не е добре да е системно, т.е. всеки ден, защото позата не е оптимална за дишане и може белите дробове да не се развият добре.

# 695
  • Мнения: 116
Здравейте,

има ли столчета за кола, които да са от 1 до 3 група, но и да може детето да се вози докато е малко обратно на движението. Мъж ми се е заинатил, че за втората кола няма да купува още хиляда стола, харесал е Britax Römer Advansafix IV R, защото става до 12 година на детето. То сега е почти на 15 месеца, аз искам да изчакам намаленията на черния петък и до тогава ще ги е минал. Та не било задължително да се вози обратно на движението и се запъва като магаре на мост.
Във втората кола не се вози често, аз ги разхождам нагоре-надолу, за дълъг път пак се взиме моята кола, че е с голям багажник. Там си имам столче обратно на движението. Мъжът ми взима децата от ясла/училище, но рядко и двете места са за няма и 10 минути път с кола. Или ако ги води спешно на лекар, а мен ме няма, пак до 15 минути път. Но ми се искаше да не свиква малкият, че може и да се гледа напред, да не почне да ми прави въртели в моята кола. Че като почне да ми пищи ми е трудно да се концентрирам и да карам. Засега много му харесва столчето в моята кола, но не познава и друго освен гледане назад.

# 696
  • Мнения: 2 241
Аз не бих препоръчала стол, който да се ползва 12 години!
Кои вещи изобщо ползваме толкова време? Мъжът ти 12 години същата кола ли ще кара?
Ако не може да проумее кое е важно за живота на децата му, не мисля че някой тук ще може да помогне.
И няма значение дали за 15 минути или за 15 часа се вози детето. ПТП може да стане и пред блока. Тези неща се случват за секунди.
Купете столче, подходящо за възрастта на детето. Като дойде време за следващото, ще продадете старото и ще дофинансирате за ново.

# 697
  • Мнения: 116
Аз не бих препоръчала стол, който да се ползва 12 години!
Кои вещи изобщо ползваме толкова време? Мъжът ти 12 години същата кола ли ще кара?
Ако не може да проумее кое е важно за живота на децата му, не мисля че някой тук ще може да помогне.
И няма значение дали за 15 минути или за 15 часа се вози детето. ПТП може да стане и пред блока. Тези неща се случват за секунди.
Купете столче, подходящо за възрастта на детето. Като дойде време за следващото, ще продадете старото и ще дофинансирате за ново.
Точно и аз това му говоря. Ама ме заболя устата. Това си била неговата кола, не искал да купува толкова столче след 3 години пак. Щом хората произвеждат такива до 12 години, значи имало смисъл. Ще го лежа скоро, виждам го.

# 698
  • Мнения: 3 096
Може ли някой да ме светне за количка Сайбекс Балиос С и кошница за кола Сайбекс Атон 5 какви адаптори трябва да търся?

# 699
  • Наблизо
  • Мнения: 6 075
https://www.amazon.co.uk/Cybex-Adapters-Balios-S/dp/B07BS57MH5/r … %2C153&sr=8-2``
ето това са,но струват към 60 лева,тук са се оляли.

# 700
  • Мнения: 296
Един малко глупав въпрос. Кошницата за кола *по принцип* можеше да се слага на предната седалка, при деактивирана въздушна възглавница. Знам, че не е най безопасно вариант, но се е случвало да я ползвам така. Дали е удачно стол 0-18 да се ползва по същия начин? Отново говорим за извънредни случай, не постоянно. Знам, че белята става веднъж, но, когато не му се спи, малкия доста се изнервя, ако не ме вижда. А така и аз не мога да се концентрирам върху шофирането, както е казала и друга потребителка. Подозирам, че отговора е НЕ но да питам, все пак.

# 701
  • Мнения: 367
И аз сега слагам кошницата на предната седалка. Знам, че не е най-безопасният вариант, но постоянно се налага моята намеса и ми е по-лесно да отбия и да напъхам биберона, отколкото да слизам от колата на всеки 2-3 минути. Сега ни предстои купуване на столче, което е с изофикс и вече няма да има друг начин освен отзад. Но той ще е и маааалко по-голям вече и надявам се, че ще е по-самостоятелен. Мисля, че и на другите столчета монтажът (с колани и лостове) няма да е много подходящ за предната седалка.

# 702
  • Мнения: 2 241
Не е проблем, стига да е изключен еърбега и да има видимост.

# 703
  • Мнения: 4 758
Здравейте,

има ли столчета за кола, които да са от 1 до 3 група, но и да може детето да се вози докато е малко обратно на движението. Мъж ми се е заинатил, че за втората кола няма да купува още хиляда стола, харесал е Britax Römer Advansafix IV R, защото става до 12 година на детето. То сега е почти на 15 месеца, аз искам да изчакам намаленията на черния петък и до тогава ще ги е минал. Та не било задължително да се вози обратно на движението и се запъва като магаре на мост.
Във втората кола не се вози често, аз ги разхождам нагоре-надолу, за дълъг път пак се взиме моята кола, че е с голям багажник. Там си имам столче обратно на движението. Мъжът ми взима децата от ясла/училище, но рядко и двете места са за няма и 10 минути път с кола. Или ако ги води спешно на лекар, а мен ме няма, пак до 15 минути път. Но ми се искаше да не свиква малкият, че може и да се гледа напред, да не почне да ми прави въртели в моята кола. Че като почне да ми пищи ми е трудно да се концентрирам и да карам. Засега много му харесва столчето в моята кола, но не познава и друго освен гледане назад.

Трудно си представям как един стол ще изкара 12 години.

Освен че не виждам как на детето ще му е удобно толкова години, след като през различните етапи от живота си има различни потребности по отношение на седене, сън, място за краката и прочие, имам и още един аргумент.

Първият стол на сина ми - 9-18 килограма, ползвахме от година и половина до три, всеки ден. В края на ползването му столът изглеждаше почти като нов - нямаше петна, нямаше прокъсан плат.

От по-малко от четири години сме със стол 15-36 килограма. Ами той вече на нищо не прилича. Има петна по него, а и наскоро го гледах, че на ръкохватника платът е започнал да се протрива, т.е. не виждам как ще изкараме с този стол още пет години. Така че и аз започнах да обмислям дали да не го сменя догодина - за мама нова кола, за детето нов стол.

# 704
  • Мнения: 151
Мисля, че столчето е направено за ползване до 12 годишнина на детето, а не 12 години. Всяко нещо си има срок на годност. При експлоатация на столче е около 5г, а от като е произведено 10г. Пише си на всяко, поне на нашето пише.
Имате ли реална нужда от 2 столчета във всяка кола? Ние си плануваме кой с коя кола да е в зависимост кой ще е с детето. Така хем няма да се налага да убеждаваш мъжа си за сигурността на детето, което макар и в неговата кола, не е негова собственост.

За предната седалка- не мисля, че столче е добре, но не знам какво казва закона. Иначе там няма (поне нашите коли нямат) механизъм за изофикс. Иначе с огледало си е достатъчно добре- хем детето ме вида, хем и аз него. На градско не е драма да е отзад- светофари, отбивки и тн, лесно се манипулира с предмети и подобни и без да се излиза от колата. Столчетата, които се въртят пък са направо и без да се надигаш от седалката си. На извън градско, особено магистрала. Намествам си нещата така, че да са лесни. Биберон понякога и някоя играчка. Говоря му често, а понякога като не ме вижда дори заспива по-лесно, но това си е до детето.

Общи условия

Активация на акаунт