Отговори
# 600
  • София
  • Мнения: 6 803
Нексиум имам и аз вкъщи, върши работа определено. Редувам един ден Нексиум, един ден Омепрезид. И правя по 1-2 дни паузи между тях, тогава ръфам Талцид като бонбонки. Ужас е, предните два пъти и аз повръщах от киселини в последните месеци, този път мисля да си го спестя.

# 601
  • Мнения: 845
Да не казвам голяма дума, за сега се е случвало 3-4 пъти да съм с киселини, но не силни и не продължителни. Надявам се ако има бум, да е към края. Аз изпадам в тих ужас, защото не знам какво е подходящо като спално бельо, какви завивки/чувалчета/одеалца и колко да взема.. Най-накрая харесахме малко дрешки с таткото, остана да ги поръчаме. Лека полека започваме с покупките, въпреки, че за него е рано. Аз обаче нямам търпение.. Grinning

# 602
  • Мнения: 819
Klemy, откакто го открих още с предната бременност, животът ми се промени. Първото нещо, като се събудя е да го пия. Правих си два-три пъти експерименти, да видя какво ще стане без него - е много е зле положението.
Аз нищо не купувам за бебето. С дъщерята купихме всичко предния ден, преди да родя. Включително и количката. За съжаление раздадох абсолютно всичко, и сега пак ще трябва всичко да купим, но това са бели кахъри. Отделно пък, едни приятели имат момченце на 8 месеца, та ми дават всичко, което вече е малко за тяхното бебе.
За козметиката за бебето - обикновено имам един гел-шампоан, някакъв лосион или олио за мазане на тялото, и крем против подсичане. Вероятно ще взема или рош позе или биодерма. Внимавайте когато ви казват, че някоя марка е "медицинска козметика". Не съществува такова нещо, което да е хем козметичен продукт, хем медицински. Тук в Швейцария това е забранено.
Стриите... Имам си красоти от предишните бременности. За сега нямам нови, но гледам да се мажа колкото може редовно.

# 603
  • Мнения: 697
astinedd, аз взех тези завивки за вкъщи след хиляди прочетени статии и консултация с лекар :
https://gohome.bg/product/promo-komplekt-beybi-driyms
пристигнаха и съм доволна от качеството . одеялото го чакам да пристигне , поръчах го от тук :
https://www.odeala.bg/детски-одеяла/interblanket--merino.chil.0002.blue
За количката си взех тези :
https://dundio.com/tris-and-ton/tris-and-ton-одеялце-за-количка-с-принт-маймунки-80051.html?page=2
За чаршафи ще са по поръчка ,тъй като матрака не е стандартен размер ,но ще заложа на лен и памук 😀
За киселините аз пия домашна медовина и съм много доволна 😀

# 604
  • Мнения: 728
Ами хрумна ми:" Коледата наближава,а до срещата с ФЕВРУАРСКО бебе мъничко остава 2019",

Според мен това е най-подходящото заглавие за този месец! Благодаря за идеята.

# 605
  • Мнения: 621
И аз съм за предложеното заглавие.

За фейсбук който иска да ми прати на лично мейл.
Иначе на нас малко неща ни остават за купуване се оказа. Един матрак,памперси, стойка за ваничка и някакви дребни неща от ДМ още...

# 606
  • Мнения: 2 109
На мен още не са ми потвърдили поръчката от Хиполенд, надявам се всичко да дойде. И чувалчетата чакам.
 Харесах си кофа - washpod. Мисля да я поръчам тази седмица. Събота ще отидем и за креватчето и матрака.
 Аз общо взето съм готова Grinning .

# 607
  • Мнения: 728
И на мен ми остана само матрака, козметиката и памперсите... ии чантата за болницата. Друго всичко вече е поръчано и чакам да дойде.

# 608
  • Мнения: 39
На мен също ми остана матрака и някои по-дребни неща.. Вие на кой матрак сте се спряли?

# 609
  • Мнения: 2 109
Бамбуковия на Магнифлекс.

# 610
  • Мнения: 118
Момичета, коя от вас ще запазва стволови клетки и къде?

# 611
  • Мнения: 151
И аз ще взема бамбуков матрак, само че на pali, понеже и леглото ще е такова.
За стволовите клетки ние ще запазваме в cryo save. С баткото запазихме с тях и сега ми дадоха 1000 лв отстъпка и изобщо не съм търсила други.

# 612
  • Мнения: 422
Такъв бяхме взели с баткото, него ни похвалиха в магазина. Не че си е спал на леглото, така че за бебето няма и да взимам засега...
https://dundio.com/isleep-двулицев-матрак-baby-puzzle-60-12010-60-120.html

# 613
  • Мнения: 92
Много ми харесва предложеното заглавие 🤗👍
Браво мами - супер сте с покупките !
Ние до сега отлагахме защото очаквах да се преместим преди Коледа Simple Smile) , но имаме забавяне на нещата и сме в невидение 🤔😠
Но иначе знам всичко от къде ще се поръча Simple Smile)
Някой питаше колко памперси - при нас съветват по около 6 БР /24часа .

Аз обаче имам въпрос - понеже не помня много - какво се правеше с пъпчето ? След баня май се почистваше със спирт ? И с какъв % ? Някаква пудра ли се слагаше ? Ако може някой да ми припомни - защото тези неща ще ги поръчам от БГ . Тук казват - нищо не се прави Simple Smile къпеш бебето и оставяш на въздух Simple Smile)

И за коликите - аз изкарах само с инфакол каката - но след 7 години ще споделите ли какви са опциите ? Чета че се спрягат по 2 препарата понякога - но това едновременно ли ?

🤗🤗🤗🌺

# 614
  • Перник
  • Мнения: 435
Добро утро от мен! Допреди един месец си се разхождах много и нямах проблеми, а от няколко седмици взех да получавам стягане и втърдяване на корема, което определих като така наречените Бракстън Х контракции. Само че напоследък имаше дни, в които май се случваха по-често и споделих с докторката. Тя ме посъветва да обърна повече внимание по колко пъти дневно се случва и да почивам повече. И като почнах да наблюдавам нещата, се оказа, че при по-продължителни разходки започвам да чувствам умора и тази тежест и втвърдяване в корема. 4 дни не бях излизала на разходки и имах 1-2 контракции за всичките 4 дни. Знам, че е добре да приемам магнезий в този случай и пия по една таблетка дневно, чието съдържание е някъде към 400 мг, но исках да попитам има ли някакво ограничение на дневния прием и какво е то? Много ли ще е ако пия по 2 на ден? Питам ви, защото това за магнезия не съм го коментирала още с АГ-то, но, разбира се, ще споделя за състоянието ми при следващия преглед другата седмица.

Общи условия

Активация на акаунт