Хлебарки в ново строителство

  • 2 434
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Не е чак толкова отровен Регента, пръскал съм няколко пъти навремето по общежития и квартири - просто излизам за 1-2 часа, после едно хубаво проветряване и край с напастта. Съдържа Фипронил, който за бозайници уж не е опасен, но кой знае. Лошото е, че е убива всякакви насекоми, включително и пчелите, и затова го забраниха навремето. Иначе струваше 2-3 лв, даже се бях запасил да има за в бъдеще, но накрая го разпродадох (голяма грешка). Иначе и споменатия Фронтлайн също съдържа фипронил, така че на теория трябва да е ефективен, но не съм го ползвал и не мога да кажа със сигурност ... пък и цената му е да си еве майката Sad

# 16
  • Мнения: X
Не е чак толкова отровен Регента, пръскал съм няколко пъти навремето по общежития и квартири - просто излизам за 1-2 часа, после едно хубаво проветряване и край с напастта. Съдържа Фипронил, който за бозайници уж не е опасен, но кой знае. Лошото е, че е убива всякакви насекоми, включително и пчелите, и затова го забраниха навремето. Иначе струваше 2-3 лв, даже се бях запасил да има за в бъдеще, но накрая го разпродадох (голяма грешка). Иначе и споменатия Фронтлайн също съдържа фипронил, така че на теория трябва да е ефективен, но не съм го ползвал и не мога да кажа със сигурност ... пък и цената му е да си еве майката Sad

И за какво трябва да ни пука за пчелите в жилищна кооперация?

# 17
  • INFJ
  • Мнения: 9 365
Вероятно, защото употребата му не е ограничена само до използването в жилищни кооперации.

# 18
  • Мнения: X
Вероятно, защото употребата му не е ограничена само до използването в жилищни кооперации.

То хубаво, ама сега са спрели най-добрия убиец на хлебарки. Много го уважавам този препарат, как ги изби в общежитията не е истина.

# 19
  • Мнения: X
По принцип Регент-а е за колорадски бръмбари. Едно пакетче по спомен стигаше за няколко декара площ.

# 20
  • INFJ
  • Мнения: 9 365
Ако са преценили, че е вреден е нормално да се спре. Препаратът не е отровен само по време на пръскане, а през цялото време докато стои по пода/стените. Така може и домашни любимци да се натровят, както и деца.

А може просто да са решили, че препаратът наистина работи и това да хвърля в коша всички други боклуци на пазара. Производителите на отрови за хлебарки вероятно искат да имаме хлебарки.

# 21
  • Мнения: X
По-скоро второто

# 22
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 814
Този Хлебомор действа перфектно: https://apteka.framar.bg/22001422/хлебомор-25-кв-м-6-бр-

# 23
  • Мнения: 1 275
И аз само този ползвам и съм доволна...забелязвам,че че е поскъпнал двойно откакто го купувах последно.

# 24
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 814
За около 4-5 лв. го купувала от аптеките, но аз повече от година не съм го сменяла.
Споделих и на съседки, които се оплакаха от хлебарки.
Оказа се, че при тях хлебарките са успели да изядат храната, която е поставена, и затова се налага да сменят хранилките. Явно са имали повече. При нас беше скромно, но ме ужасиха като ги видях.

Общи условия

Активация на акаунт