Как да предпазим детето при развод?

  • 10 682
  • 51
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 488
малиии .... 200 лв издръжка ?!?!  завиждам ви  Laughing
И аз, и аз Laughing

# 46
  • Мнения: 12
Като си стъпиш на краката, наеми си адвокат и со кротце, со благо - в съда. Нищо няма да му казваш предварително и ще си много мила с него. Оставяш адвокатката (винаги препоръчвам жени за такива случаи) да се разправя по абсолютно всякакви въпроси с него. Като го осъдиш за издръжка вече ще си плаща. Но тогава пък ще откаже да дава странични пари за детето. Тези мъже са ужасни! Имам опит, добре че нямахме деца и се измъкнах бързо-бързо 🤢

Кога се очаква първата заплата?
Ох, чак на 10ти декември, не знам с каква съвест си оставят майките на децата и децата в подобно положение, и при положение, че то бяха големи приказки, аз ще помагам, аз нали съм отговорен човек... ужас, единствено се радвам, че си тръгнах навреме...

Извинявай и не съм ти контра,ама...

Той ли те остави или бяхте стигнали едновременно до заключението,че е по-добре да се разделите?

Иначе,аз също вярвам,че майките би трябвало да могат да се оправят сами с децата си (когато останат сами).
Ами стана в 1:30 на обяд к му казах, че искам да отида на обяд с приятелка след час, започна страшен скандал как не съм го уважавала и ако съм искала да сме заедно, трябвало да се променям и да се съобразявам с него, като нямахме никакви планове заедно и взимах детето с мен, защото за два часа не може да го гледа, така че за мен той отдавна си е търсиш повод, или може би искаше да се моля, да съжалявам, ама не знам, сега освен финансовата част се чувствам спокойна и уверена, и поне не мисля как ще реагира някой, като го помоля за помощ с детето, или недай си боже нещо за себе си. Бащите, които харчат по 1000 лв на вечер в дискотека, би трябвало да отделят 500 лв за майките, за да може те да са спокойни емоционално и да възпитавам нормалното децата им. Всеки може да се оправи сам, ама нали детето е общо и всеки ден иска да яде.

# 47
  • Мнения: 1 442
Може би наистина не се аргументирах правилно. Когато човек има подкрепа е страхотно. Но поне аз, винаги съм се стремяла да знам,че каквото и да стане (не говорим само за раздяла), ще трябва да мога да разчитам само на себе си.
Затова и когато останах сама не съм искала от никой нищо. Не казвам,че бащата на детето ми не плаща градината,но знам,че и в месеците, които не го прави,ще успея да поема аз.

Иначе надявам се на всеки да му се нареди живота,но мисълта ми беше-разчитайте на себе си, усъвършенствайте се заради децата и не се кахърете,че не получавате от друг това,което считате за нужно.

# 48
  • Мнения: 18 524
Аз изобщо не съм очаквала да трябва да се оправям сама - наивна съм била, знам. Обаче като бившият 15 години е говорил само как най-важно са семейството и децата - повярвала съм. Не е подсъдно. Simple Smile Като се наложи, много бързо се научих да се оправям сама с децата. И по принцип съвсем не вярвам на думи оттогава, само на дела.

# 49
  • Мнения: 430
Здравейте,не знам дали ми е за тук въпроса,но като минали по този път се надявам да ми помогнете! Такааа,с моят съпруг решихме да се разведем,по взаимно съгласие за всичко сме се разбрали,само ме протеснява,че аз съм на изпитателен договор със срок 6 месеца и заплата по документ 510 лв.,това ще е проблем ли при един развод ако искам родителските права да са за мен?

Последна редакция: пт, 30 ное 2018, 17:59 от -Bibo-

# 50
  • Мнения: 488
Не е проблем заплатата или това че си на изпитателен срок, дори не е релевантно. А ако сте по взаимно съгласие и сте вече разбрали  помежду си пък съвсем никой няма да гледа и доказва нищо.

# 51
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 139
Здравейте,не знам дали ми е за тук въпроса,но като минали по този път се надявам да ми помогнете! Такааа,с моят съпруг решихме да се разведем,по взаимно съгласие за всичко сме се разбрали,само ме протеснява,че аз съм на изпитателен договор със срок 6 месеца и заплата по документ 510 лв.,това ще е проблем ли при един развод ако искам родителските права да са за мен?
нали ще се развеждате по взаимно съгласие ? - значи , че род.права трябва да са ясни кой родител ще ги упражнява.
с адвокат не сте ли говорили ?

Общи условия

Активация на акаунт