ЕНДОМЕТРИОЗА - ТЕМА 14

  • 36 432
  • 755
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 518
Добро утро Simple Smile пиша, защото чета темата и се психирам вече. От близо две години правим опит, в началото на годината пуснахме спермограма и ще правим ИКСИ заради мъжки фактор, но на мен почти не са ми правили изследвания. Винаги съм имала болезнена менструация, но последните години без обезболяващи не издържам, желязото ми е ниско, но го поддържам около 110 с режим на хранене. Болка при секс съм имала, но е много рядко.
Много ме е страх, че ще направя 1, 2, 3 опита и ще открият нещо, което е можело още сега да се открие, но репродуктивният специалист засега каза, че нищо не е нужно да правя. Знам, че не можете да ми кажете имам ли или не, но имам ли основания да се психирам или съм луда и да спра да чета?

# 16
  • София
  • Мнения: 8 131
Кристал, този антибиотик за какво го пиеш? Лекарят не изказа ли предположение какъв вид е кистата? Вярно, че това на 100% се доказва само с хидрология, но един опитен специалист ги познава и на ехограф по структурата.

# 17
  • Мнения: 1 554
Добро утро Simple Smile пиша, защото чета темата и се психирам вече. От близо две години правим опит, в началото на годината пуснахме спермограма и ще правим ИКСИ заради мъжки фактор, но на мен почти не са ми правили изследвания. Винаги съм имала болезнена менструация, но последните години без обезболяващи не издържам, желязото ми е ниско, но го поддържам около 110 с режим на хранене. Болка при секс съм имала, но е много рядко.
Много ме е страх, че ще направя 1, 2, 3 опита и ще открият нещо, което е можело още сега да се открие, но репродуктивният специалист засега каза, че нищо не е нужно да правя. Знам, че не можете да ми кажете имам ли или не, но имам ли основания да се психирам или съм луда и да спра да чета?

Аз бих потърсила друго мнение. Репродуктивен специалист, който се познава. Не някой от Монтана. Най-малко изследвания на хормони трябва да ти пуснат и да направиш една цветна снимка. Вместо да си губиш времето и после да се окаже, че има нещо друго. Щото то не е само загубеното време, ами и пари, и нерви. Успех

# 18
  • Мнения: 4 518
Дес, в Адела в София съм. Хормони на трети ден +ТСХ и Амх съм пускала само. И съм съгласна, че трябва да се проверят някакви неща. Ами добре, в началото на годината ще правим опита и ще говоря пак с тях.
Благодаря за отговора.

# 19
  • Мнения: 5 047
Благодаря ви за съветите,момичета.
За сега така ще процедирам-ЦС  и надежда за естествено забременяване.Освен всичко друго се очертава закупуване и местене в нов апартамент и определено няма да имаме излишни 2000 лв за операция на този етап.
Ще си следя кистичката да не расте обаче Simple Smile

Fairytale11
И аз съм се чудела винаги,преди да ми предложат операция за ЕМ,не трябваше ли да отметнем поне другите задължителни изследвания.Ами че аз нямам дори микробиология и хламидия.Мъжът няма преживяемост на семчовците и тн и тн.
Вярвам,че лекарите си знаят работата и щом така са казали-значи това е начина.

# 20
  • Мнения: 3 900
В адела Мб и хламидии да задължителни преди всяка процедура и интервенция. Това ще се случи така или иначе. Освен това, лично мое мнение е, че те, заедно с уреаплазмата се изследват на собствена глава веднъж в годината. Поне моят обикновен аг така действа.

# 21
  • Мнения: 4 518
Микробиология си пускам при АГ през около 6месеца, но лапароскопия или цветна снимка не съм сигурна, че бих си пуснала сама. Офффф бях решила да отида там и да им се доверя напълно, но наистина предпочитам сега да изтрая изследванията и финансовата част, отколкото да се отчайвам, че не става и да ми е тъпо, че съм правила обречени на провал опити като знам, че мога да го предотвратя.

# 22
  • Мнения: X
Моят съвет е не си хабете нервите да пускате микробиология за хламидия/мико/уреаплазма. Искайте ДНК анализ. Другите изследвания са неточни и могат да ви побъркат (говоря от опит). С отрицателно МБ, ми излезе положителен днк анализ. Без да съм имала проблеми като болка и дискомфорт, след лечението усетих разлика като ходех по малка нужда(имала съм я минимум 6 години по мои изчисления).

# 23
  • Мнения: 5 047
В адела Мб и хламидии да задължителни преди всяка процедура и интервенция. Това ще се случи така или иначе. Освен това, лично мое мнение е, че те, заедно с уреаплазмата се изследват на собствена глава веднъж в годината. Поне моят обикновен аг така действа.

Сменила съм 3 гинеколози и нито един не е споменал изобщо за съществуването на такива изследвания.На 30 години съм и такова нещо не ми е правено до сега.И не защото не съм искала,а защото просто не съм знаела .Питала съм не веднъж кои са профилактичните изследвания и са ми правили само цитонамазка.
Добре,че е този форум,че да понауча нещо...

# 24
  • Мнения: X
Коварни са и трите, не знам защо не ги изследват, особено като кажеш, че правите опити. Моето изследване също го пуснах по мое желание от хипохондрия. Като единствен симптом имах чести цистити и резултатите от цитонамазките ми често водеха до колпоскопия.

# 25
  • :)
  • Мнения: 337
Здравейте и от мен. Аз съм с 7см киста. Пия Жанин от почти два месеца, без прекъсване. Операцията ми е назначена за януари, в случай че кистата не намалеее. Вчера пропуснах хапчето, изпих го след около 17 часа, но цикълът ми дойде междувременно. Да продължа ли хапчето или да го спра и да започна отново след цикъла? Има ли някой с подобен опит. Благодаря ви!

# 26
  • Мнения: 5 047
Мисля,че при положение,че цикълът ти е дошъл не трябва да продължаваш ,а да започнеш пак схемата след края на менструацията.
Но аз не съм лекар,хубаво е да звъннеш да питаш поне гинеколожката ти,ще ти каже най-точно какво да направиш Simple Smile

И аз имам въпросче,малко в страни,но ще се радвам,ако някой може дами отговори.
Последните месеци си правя тестове за овулация,до сега все я хващам с перфектен тест.
Обикновено почвам по-рано и когато дойде пика на хормона ,след това правя още един ден,в който е намаляващ вече и приключвам.
Сега обаче не почнах по-рано,а 1 ден преди предполагаемата овулация и теста ми е само с една единствена черта(контролната).
Какво трябва да значи това?
Никога не съм си правила тестове за овулация след приключването и и не знам как трябва да изглеждат.Все съм си мислила,че трябва да си имат 2 черти,просто втората да е по-бледа.
Значи ли,че овулацията ми е минала?Чудя се,защото този месец взех някакви много евтини тестове и да не би да е дефект някакъв.

# 27
  • Мнения: 399
Въпрос към дамите вече минали през лапаро.
Задължително ли е да има хистология?
Знам че отнема време.. но така и не ми звъннаха от Адела. Май трябва да питам.
Но.. наистина ли винаги има хистология?
Там разбрах, че пишело и стадия. В епикризата - не.

# 28
  • София
  • Мнения: 8 131
Задължително се прави хистология при такава операция.

# 29
  • София
  • Мнения: 9 097
Зависи от лапарото - ако е само за проходимост на тръби, няма от какво да се прави хистология. Но при наличие на ендометриоза/ ендометриозна киста, която е изрязвана - се прави изследване на материала. Точно тази хистология показва еднозначно, че става въпрос за ендометриозна тъкан.

Общи условия

Активация на акаунт