Как се обръщате към свекървите си?

  • 4 873
  • 115
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 798
На име. Ве4е 4та година сме женени и така й викам от началото. Тя няма нищо против, а и така избягваме неловките моменти.Считам този вариант за най-цивилизован.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 320
Хич не ми се ще да говоря с нея, но като ми се наложи по име.

# 17
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
"лельо" и името.
Имам една майка!

# 18
  • София
  • Мнения: 9 860
Наричам ги "майко" и "татко",така както съпругът ми нарича моите родители.Не влагам нищо в това,просто го приемам като едно обръщение.

# 19
  • Мнения: 6 167
ми зависи
как си възпитана, как се разбираш с жената, какво е нейното отношение към теб, дотатъчно хитра ли си и тн.
възпитанието ми е било такова, че да казвам 'мамо'. т.е не мисля, че това е нещо ненормално.
ама на - свеки се явява италианка и й казвам на име.

НО!
моя съвет е. като се ожените, докато е сватбата и хората.. и тн.
отиди на тяхната маса ( на родителите му) и попитай с невинен поглед
" имате ли нещо против да ви наричам мамо и татко"?
повярвай, ще спечелиш милиарди точки още в началото,
а няма нищо особено да се случи в сърцето ти. ти знаеш кои са майка ти и баща ти.
тоест, аз съм за уважението и леката манипулация.

 Peace

# 20
  • в една мансарда точно под звездите ..........
  • Мнения: 317

НО!
моя съвет е. като се ожените, докато е сватбата и хората.. и тн.
отиди на тяхната маса ( на родителите му) и попитай с невинен поглед
" имате ли нещо против да ви наричам мамо и татко"?
повярвай, ще спечелиш милиарди точки още в началото,
а няма нищо особено да се случи в сърцето ти. ти знаеш кои са майка ти и баща ти.
тоест, аз съм за уважението и леката манипулация.

Много добър съвет!  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 39 764
На моята свеки и казвам "майко". В началото изобщо не знаех как да се обръщам към нея, чак на 2рата година и казах "майко" Simple Smile

# 22
  • Мнения: 114
знам колко е трудно да кажеш "мамо" от собствен опит.  казват, че е трудно само първия път. но не е така. особено когато съкровището е от типа "отровна гъба". аз съм за варианта да се обръщаш по име.

# 23
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Най-добре според мен е по име. Аз обаче не й викам никак (по принцип много рядко използвам обръщения). Малко ми е тъпо така, но това е положението. Майко пък никога не бих я нарекла Sick

# 24
  • Мнения: 6 390
Предстои ми сключване на брак и незная как е редно да се обръщам към бъдещата ми свекърва  Thinking Досега беше по име, а сега незная. Вие как се обръщате към нея? Зная, че ще се радва ако и казвам майко, но ми се вижда малко странно  Rolling Eyes
и преди сватбата и след сватбата се обръщам по име Wink

# 25
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Майко и татко. Не ми беше трудно, особено на свекървата.

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Майко и татко - без никакъв проблем - заслужават го хората!!!

# 27
  • Мнения: 1 202
На свекървата мамо Данче/не с голямо желание/ .
А на свекъра дядо Манол.
Макар,че и след 12 години откакто сме семейство с мъжо не мога да им казвам майко и татко!
А и никога не мога да ги почувствам като такива!

# 28
  • Мнения: 2 910
Още преди да се оженим, жената сама повдигна въпроса и ми каза, че мога да се обръщам към нея по име, което мен много ме улеснява, защото не мога да си пречупя езика и да и кажа мамо.

# 29
  • Мнения: 2 336
Преди си беше куку муку. Twisted Evil Сега е само мама свеки. Ама за пред нея почти не се обръщам. Когато няма на къде й викам майко, ама тя си знае, че не го чувствам така.

Общи условия

Активация на акаунт