Много мина, мъничко остана, аз през АВГУСТ ще съм мама :-)

  • 20 196
  • 300
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 658
Момичета,
СОФИЙСКАТА СРЕЩА ще се състои
в неделя от 17 часа
в гръцката сладкарница ATHENE,
която се намира на ъгъла на бул. "Патриарх Евтимий" с ул. "Г.С.Раковски", точно срещу 9 Френска Езикова Гимназия.

Запазила съм 12 места в залата за непушачи, но ако бъдем повече, няма да има проблеми да ни осигурят допълнителни места.
Транспорт до мястото:
- тролейбуси: 1, 2, 5, 8, 9, 10
- маршрутки: 1, 8, 15, 16, 25, 26, 27, 29, 33, 35, 41

Нямам търпение да ви видя и да си побъбрим Heart Eyes

# 226
  • Мнения: 273
Здравейте,мами! Hug
val_stef, честит рожден ден   bouquet мила(с малко закъснение)-бъди здрава и много щастлива с наи-хубавото беб4е през август!!!!!!!!
Харесва ми темата “Ето жегата настана и в коремчето на мама аз на хладно до АВГУСТ ще остана”
ох не искам да ви се оплаквам но ще ви споделя мнението на доктори.Не е хубаво да ходиш в болница отиваш здрав връщаш се болен.Първо минахме на УЗ и доктора каза според размера на главата показва 34 седмица а според размера на коремчето и бедрото 32 - това добре  каза че сме се обърнали с главата надолу, гръбнака ни е добре няма изкривявания и съм имала хубаво бебче и коремчето се е смъкнало .
И така според единия лекар ще се родим на 31 юли по термин, а иначе каза че 33седмица не е хубаво да се роди но 34 седмица може да се роди, а според другия при когото си ходя ще раждам на 10август.
След това ми взеха кръв за хемоглобина които беше 105 в петък, вторник излязоха резултатите и каза че бил 91,взеха нова кръв за излседване и вчера хемоглобина 88 и така едвам ни пуснаха снощи да си дойда без малко да ме оставят на инжекции.
Сега ще пия ферофолгама 10 дни и пак ще се изследвам и ако не е добре минаваме на инжекции и така с нашия доктор ще се гледаме на 29 и тогава ще разберем как са нещата.
хайде лек ден от мен отиваме на разходка. 

# 227
  • Мнения: 554
Здарвейте мами!   bouquet
Kabiv браво, много хубаво обобщение си направила!  Hug Супер е да знаеш, само че дали неможе този постинг да го запазим някъде  newsm78 Може би blueeye ще успее да направи някакъв линк към него. Аз тази тема я бах чела, но така нагледно както си го обяснила е много готино!  Hug Сега чакам да се включис с темата за закаляването!  Peace

# 228
  • Мнения: 163
ЦИТАТ ""забравих да пиша, че също ни предупредиха, да не къпем бебето често , то не е мръсно и няма нужда, особено от какви да е препарати. първо го изкъпахме когато му падна пъпчето, после го къпахме веднъж седмично, после през 3 дена, през 2 ... и чак сега като стана на 6 месеца и се поти от жегата всеки ден.
Възпалено дупе или пъпки, дерматити и подобни не е имал""

 newsm78 newsm78 newsm78
Момичета това е цитат от една друга тема ,но той просто ме втрещи.Винаги съм знаела ,че бебета задължително вечер се къпят-това е част от техния режим ,а това просто ме изуми.Какво ще кажете по въпроса????

# 229
  • Мнения: 2 035
Ех,  благодаря ви милички за пожеланията  love001
Иначе и аз се включвам да се оплача, вчера вечерта като ме почнаха едни контракции  Confused уж пия хапченца, а някъде за към 4-5 часа получих 4-5 контракции.  Целия ден съм мързелувала нищо не съм правила,  но те пак се появиха. Слава Богу днес съм добре. Дано на всички ни се размине с тия неразположения и да си родим сладките бебоци живички и здрави август месец  Praynig

P.S. Kabiv, браво полезно инефо   bouquet

# 230
  • София
  • Мнения: 5 766
Здравейте, бъдещи мамчета!   bouquet
Тук преди малко се изви страхотна буря и е тъмно като нощ!
val_stef , пази се миличка! Аз също преди 2-3 нощи имах проблеми, но не знам какво беше - страшно ми се беше втвърдил корема, болеше ме кръста, събудих се от болка и си помислих - "почва се", но то отшумя. Странно беше. По тази причина реших пак да почна магнерича и но-шпа-то. Дано всичко е наред!  Praynig
vesi77 , и мен ме учудва това.  newsm78 Странно ми звучи. За къде става дума? В БГ ли е това?
snejko, успех с лечението! Дано този път за по-добри резултатите с хемоглобина!  Peace
Kabiv , благодаря за организацията на срещата и за инфото за количките. За самата среща не знам дали ще успея да дойда навреме - преди това сме на гости на едно бебенце и може да закъснея. А това за количките е полезно, но едва ли ще се възползвам - просто не мога да дам толкова пари за количка. Ако се счупи МАГ-а, ще взимаме нов и това е Hug
nana77, и при нас се получават разминавания - гледат ме примерно два дни поред, в единия бебо е със 100 гр. повече.  newsm78 което не знам дали е в реда на нещата. То тези ехографи са много относителна работа. А за д-ра на Мадона и Netty нямам думи!
Близнашките мами - не знам как стоят нещата с двечки, но сигурно са по-различни. Вие сте цели героини! Свалям ви шапка!   bouquet
Хайде стига толкова от мен. До писане.  Heart Eyes

# 231
здравейте сладурки Simple Smile ох как ми се иска да не чета повече за контракции и неразположения т.е. изобщо да нямаме такива.абе малко остана още ще удържим
относно докторите и замерванията-нямам думи направо,тя и моята доки не е от най-многословните ,но аз съм си решила да и вярвам и това е-не питам вече.
Кабив много полезно инфо за количките   Peace
Вал почивай си и не се тревожи -ще минат гадните контракции
целувки на всички мамчета и бебочета Heart Eyes

# 232
  • Мнения: 634
мами, ето и мен Hug

Благодаря ви за загрижеността Heart Eyes

ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ, КОИТО СА ИМАЛИ РАДОСТНИ ПОВОДИ Grinning

Аз също се включих към мамите с контракции и затова отново полежах в "Св. София". Моят малък мъж е ОК, но започнах Гинипрал и наистина  има ужасни странични ефекти... Sick След като се прибрах, веднага седнах да ви чета и се оказа, че ми е много трудно да седя и затова се наложи да полежа и после отново да поседя на стола, затова не съм изчела още всичко... Embarassed

Надявам се в неделя да съм добре за срещичката и да се присъединя към вас  Heart Eyes

Засега това е от мен...пазете се много  bouquet

# 233
  • София
  • Мнения: 5 766
AndyB , пази се мила! И на мен ми е кофти като седя дълго на едно място. Почивай повече и дано се видим!  Hug

# 234
  • Мнения: 554
AndyB добре си дошла отново при нас.  Hug
val_stef моите контракции също започват през ноща. И около час не мога да си намеря място. Разбирам те напълно - направо е ужасно. Така ме е боляло единствено като съм правила бъбречни криза. А на другия ден не ставам за нищо - чуваствам се като парцал.
Ох, дано всички устискаме поне до началото на август.  Praynig
vesi77 аз също съм много учудена от тези изказвания. И аз прочетох цялата тема. А едно време даже препоръчваха бебето да седи повечко във вода за да расте. Уж това му било нормалната среда - нали и в корем е сред вода. Мен са ме къпали по 2 пъти (сутрин и вечер) на ден и съм била здрава. Но времената се менят, разбиранията също. Като се роди бебето ще преценя за къпането.  Laughing
А Lorexa дали са я прибрали да ражда? Дано да й се размине и да изчака още малко.  Praynig

# 235
  • Мнения: 1 000
Здравейте мили бъдещи майчета,
Организираме протест за увеличение на МАЙЧИНСТВОТО и ДЕТСКИТЕ НАДБАВКИ
Присъединете се към нас в опита ни да променим живота на децата
Повече информация за градовете,протеста и исканията тук:
http://www.visx-develop.info/first_july/protest.html
http://www.visx-develop.info/first_july/
Ако не можете да присъствате лично, а искате да ни подкрепите, може да качите ваша снимка на линка горе.
Ако искате да изкажете мнение :
Нова тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=108840.0
Предпоследна тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=106880.0

Анкета : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=108859.0

Ако искате да се поразходите по жълтите павета в София
Надали ще имате друга такава възможност
Заповядайте на 01.07.2006г. в 10:00 на Фонтана на Президентството
Да се запознаем и да се поразходим заедно

# 236
  • Sofia
  • Мнения: 849
Вече окончателно съм си у дома. Лекарката каза, че всичко е ОК, но да пия Магнерот и нош-па, въпреки, че от понеделник нямам никакви болки. Ще пия, че изобщо не ми  се връща в Майчин дом.
За срещата - не съм сигурна дали ще мога да дойда, но утре окончателно ще знам. Въпреки това, браво на организатора Kabiv smile3501
Днес  се опитах да звънна в 9 месеца за ущилището във вторник, но уви, даваше постоянно заето, а и аз заспах на дивана...Ще се опитам да знънна в  понеделник.
“Ето жегата настана и в коремчето на мама аз на хладно до АВГУСТ ще остана”
Мисля, че е много подходяща - хем е жега, хем доста от нас са с контракции и трябва да задържим бебоците до август.

# 237
  • Мнения: 179
Здравейте, момичета!
Напоследък се включвам само с въпроси за проблемите ми Sad Cry И днес пак така!!!!
Бях на запис на тоновете на беба, два записа - и двата започват добре и след това стават зле, чува се ритъм на сърцето, но е на едно ниво, не чертае ниски и високи на хартията.... ох дано ме разбрахте.
Доктора се притесни и каза вторник пак,, но така и не разбрах какво значи това. Сетих се обаче че другата ми гинеколожка- от провинцията ми предписа за контракциите гинипрал плюс валериана - за да успокои сърцебиенето ми от гинепрала. Док ми каза да не го пия вече, защото може от валерианата беба да заспива.....Е няма да пия разбира се... но някой има ли инфо за тези тонове???

# 238
  • Мнения: 191
Здравейте на всички  Simple Smile,нямаше ме 4-5 дни а сте изписали толкова много ,цял ден днес немога да го прочета  Simple Smile
Иначе аз си изкарах много добре на балкана ,разхождахме се ,брахме много горски ягоди и даже си варихме сладко от тях  Simple Smile.Направихме си и много снимки и тези дни ще сложа няколко в албумчето .За сега толкова ,приятно изкарване на почивните дни,мамите с проблеми да се пазят много и да издържим докато трябва .
чао от мен и да се пазите от жегите   bouquet

# 239
  • София
  • Мнения: 1 397
ЦИТАТ ""забравих да пиша, че също ни предупредиха, да не къпем бебето често , то не е мръсно и няма нужда, особено от какви да е препарати. първо го изкъпахме когато му падна пъпчето, после го къпахме веднъж седмично, после през 3 дена, през 2 ... и чак сега като стана на 6 месеца и се поти от жегата всеки ден.
Възпалено дупе или пъпки, дерматити и подобни не е имал""

 newsm78 newsm78 newsm78
Момичета това е цитат от една друга тема ,но той просто ме втрещи.Винаги съм знаела ,че бебета задължително вечер се къпят-това е част от техния режим ,а това просто ме изуми.Какво ще кажете по въпроса????

Въпрос на мнение. И ние не сме къпали всеки ден в началото, ама то беше и зима. Действително бебетата не се потят като възрастните. Наш'та педиатърка също е на мнение, че не е нужно да е всеки ден. Кожата на бебето се изсушавала така, особено от миещи средства. Смисъла на къпането по принцип било за закаляване. Някои са много стриктни с това ежедневно къпане, даже имам чувството, че го правеха повече, за да ангажират съпрузите в отглеждането на детето(само таткото къпе примерно, или не могат без негова помощ) или твърдят, че без да го изкъпят не иска да заспива вечер. Аз си къпех сама, когато имам желание през 2-3 дни. Не виждам какво толкова ще стане, ако се пропусне банята. Сега вече детето голямо, ходи в пясъчник, пипа мръсни неща, лято е, става му горещо и го къпя всеки ден, ама няма нищо задължително.

Общи условия

Активация на акаунт