Изпих 12 Инфлуцида наведнъж

  • 3 635
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 513
Здравейте, поради собствената си глупост и бързиня преди малко изпих 12 хапченца Инфлуцид наведнъж, тъй като пише при по-остро заболяване до 12 на ден, както аз взех, само че пропуснах факта, че пише по 1 на всеки час и така общо до 12 на ден Много ме хвана страх, въпреки че е хомеопатично лекарство, възможно ли е да умра от предозиране или нещо друго подобно? 😨

# 1
  • Мнения: 4 009
От няколко грама захар не се умира.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
От няколко грама захар не се умира.
Точно.
Нищо ти няма.

# 3
  • Мнения: 513
Добре, но ако беше толкова безобиден, защо е изрично упоменато да се приема на всеки 1 час и да не се превишава 12 на ден и то в продължение само на няколко дни?

# 4
  • Мнения: X
"Передозировка препаратом Инфлюцид
Вредных влияний не выявлено."

Това е от листовката. Няма как да ти стане нещо, защото в тези таблетки няма нищо...

# 5
  • Мнения: 2 616
 Grinning Спокойно, няма проблем.  Grinning Въпросът е не по колко пиеш наведнъж, а колко често повтаряш лекарството. Wink Не се шашкай, да не лекуваш после панически атаки.  Grinning

# 6
  • Мнения: 266
Няма нищо.
Синът ми беше изпил 6 таблетки на веднъж. Беше на 4г.

# 7
  • Мнения: 513
Благодаря ви, мили момичета за разбирането и подкрепата! Heart

# 8
  • Мнения: 31 773
Няма да е лошо да си четат хората листовките.
Добре че е хомепатично. Ако беше нещо друго, беля можеше да стане.
Иначе инфлуцида е добро хомеопатично средство. Много ми е помагало.

# 9
  • Мнения: 3 789
Какво трябва да предприемете, ако сте приели по-голямо количество от Инфлуцид?
Няма съобщени случаи на предозиране.

# 10
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 708
За да е по-спокойно авторката може да изкара няколко часа в поликлиниката и да говори с 12 болни. Само Така ще си сигурна, че всяка таблетка е била по предназначение.
Сега сериозно, нищо няма да ти стане, пийни си повече вода, защото от захарта се ожаднява.

# 11
  • Мнения: 2 486
Заповядай - https://www.24chasa.bg/Article/1648727
Убедена съм, че ще живееш Wink
И ако наистина си с остро заболяване и не си бременна или кърмеща, помисли за истински лекарства, освен ако не искаш да се влачиш така с дни.

# 12
  • Мнения: 462
Дори бременна една доза парацетамол от 500 ще помогне повече.
Пише го това на Инфлуцида, за да се придаде някаква тежест на "лекарство". Не е.
ЕМА  прие хомеопатичните "препарати" като лекарства след смъртни случаи на деца от хомеопатични препарати за  венци и никнещи зъби от беладона. Оказало се, че дозата от беладона изобщо не е била хомеопатична и атропиновото отравяне взело животи.
Оттогава ЕС взе мерки и ЕМА ги регистрира като лекарства, за да има контрол над тях и да не се случват подобни други инциденти. За съжаление много от хомеопатичните майчини заготовки са меко казано отровни, така че взехме под контрол плацебото, за да сме сигурни, че е плацебо. В САЩ, където това се случи, FDA също взе мерки.

# 13
  • В сбъднатите си мечти :)
  • Мнения: 662
Имам приятелка от София , на която 2г дете беше изяло опаковка Инфлуцид и тя веднага го замъкна в Пирогов... Пратили я да си ходи  вкъщи в комбинация с доста бъзици .
Споко, шЪ живейш! Heart

# 14
  • Мнения: 2 486
Имам приятелка от София , на която 2г дете беше изяло опаковка Инфлуцид и тя веднага го замъкна в Пирогов... Пратили я да си ходи  вкъщи в комбинация с доста бъзици .
Споко, шЪ живейш! Heart
Ахахах, посмях се Smiley Вместо за следващият път да му купи tic tac (просто е 10 пъти по-евтино), тя го завела в Пирогов Sweat Smile

Общи условия

Активация на акаунт