Консултация с Класически Хомеопат

  • 170 293
  • 996
  •   1
Отговори
# 165
  • вкъщи
  • Мнения: 2 458
Здравей Александър,
детето има болка при преглъщане и не само тогава.вече има 3 бели точки по сливиците.този път като вдигаше температура ръцете и краката и бяха студено.като е нервна иска да я гушкам,по темперамент в последно време е средна работа,нито много буйна ,нито много спокойна.преди беше мног буйно дете,сега като ти казах вече не толкова.спи настрани или по корем.давахме и панадол.ноктите не си гризе.сега пищи ,че я боли гърлото.какво да и дам.вчера хомеопатката ни каза да дадем беладона 30сн.но сега е много неспокойна,плаче и не може да се храни.вече се замислям за антибиотик,но какъв и как да го давам.температура няма,но много я боли.рядко кашля,има хрема.страх я е да спи сама,в момента и от кучета.в петък през нощта имаше кошмари,бълнуваше кучета.сега като види куче и се дърпа.направо вече съм в безизходица.не знам как да и помогна.

# 166
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
детето има болка при преглъщане
- кога? - само храна, само течност или и двете?

 - При Температура. зениците са - широки или тесни?

 - Колко пъте е вземало Беладона?

 - Панадола съдържа парацетамол, от което случая е възможно да се хронифицира със субфебрилна температура.
 - Обратно на него, хомеопатичното л-во първо изостря нещата, температурата се покачва, следва обилно изпотяване и... до 24 часа пациента оздравява! Peace
 - Другото са Потискане и хронифициране.

 - Кое не може да търпи - студено или горещо, как спи - с какво е облечено и завито и рита ли си завивките нощем?

# 167
  • вкъщи
  • Мнения: 2 458
болките са при прием на твърда храна,кисели и солени храни.беладона е вземала днес 3 пъти.вчера 3 пъти.по принцип спи отвита,винаги си изритва завивката.за зениците-не съм обърнала мнимание.направи ми впечатление ,че за разлика от друг път само челото и пареше,не и бяха зачервени бузките,беше и студено.два от налепите от вчера са загорели,но другите са си все така.температура не е имала от петък вечерта.
утре ще я види хомеопатката ни,но дано дотогава не се усложни.мед мога ли да и давам?
ако започнем антибиотик,колкото и да не ми се иска,това ще антидотира ли досегашното и лечение с хомеопатия?от какта посещаваме хомеопат не се е стигяало до антибиотик и сеге ми е много трудно да се реше да дам.

# 168
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
вчера хомеопатката ни каза да дадем беладона 30сн.но сега е много неспокойна,плаче и не може да се храни...температура няма,но много я боли.рядко кашля,има хрема.страх я е да спи сама,в момента и от кучета.в петък през нощта имаше кошмари,бълнуваше кучета.сега като види куче и се дърпа.направо вече съм в безизходица.не знам как да и помогна.
Цитат
...беладона е вземала днес 3 пъти.вчера 3 пъти...
- Ето за това става въпрос - такива са последиците на Боаронско многократно даване на хомеопатично л-во -  прекалили сте с Беладоната и детето е започнала да я доказва!
 - Спрете я и повече не и я давойте, за де не я повредите психически! smile3529

# 169
Здравейте на всички!Изчетох всички въпроси и отговори на Александър и ми остана приятно впечатление за хомеопата Wink От юни месец лекувам детето си с хомеопатично лекарство-Sil. LM1 и съм много доволна и впечатлена от хомеопатията.Не че изобщо не е боледувал откакто сме започнали,но като се разболее и на другия ден вече нищо му няма,е поддържа висока температура цяла нощ или на другия ден ,но дотам,изведнъж всичко спира,детето става като ново.
Миналия ден обаче се уплаших много,защото се събуди с рев-явно силна болка,(той е на 2г и 3 м но не ми каза какво го боли)иска да спи но реве и се върти,3 часа плака и заспа.Обадих се на хомеопатката,каза да му давам през 2 часа по 1 капка,цял ден спа,без температура,беше като болен. Надвечер му протече нещо от ухото.
От тук нататък направих глупавата грешка да му дам изписаните антибиотици от специалист УНГ(но просто много се уплаших като му видяха ухото и казаха че сме за болница-спукано тъпанче от простуда).Всъщност незнам дали е такава грешка ама много ме е яд на себе си,защото въпреки че видях че още от първата вечер се оправи и започна да яде,да играе,аз започнах да му давам антибиотика.Оттогава все ме човърка мисълта,че не трябваше да прекъсвам хомеопатичното и да давам АБ,та искам да знам помогнало ли е изобщо че през първия ден съм му давала капки или всичко се е променило от антибиотика.
Хем знам че досега се е оправял за 1-2 дни без алопатични лекарства, а сега по болници,лекари,имал 3та сливица,трябвало да се маха(а ако не се махне вредно ли е)само се наплаших.
Кажете ми повлиях ли много зле изобщо на неговото лечение от 3 месеца насам откакто сме на хомеопатични капки? Cry

# 170
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Не си вменявайте чувство за вина.
 - Не сте направили много голяма грешка с антибиотика, защото междувременно Жизнената му сила почти си е свършила работата: спонтанно спукване на тъпанчето - за да изтече гнойта и след това самозарастване на тъпанчето Peace
 - Дали тъпанчето ще бъде залепено от доктор или ще си самозарастне - няма съществена разлика.
 - Гнойта не е враг - тя показва че левкоцитите си вършат работата, само трябва да и се направи път да изтече - а това го е свършила Силиката, или ако е малко гной - да се абсорбира Simple Smile

# 171
Благодаря ви за успокоението!
Днеска гледам че има няколко червени петна по кожата,нали това е добър признак.Казаха да пие антибиотика поне 7 дни.А след като го свърши,дано в скоро време да не се разболее пак.В разстояние на какъв срок може да се дава силиката?

# 172
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Искам да попитам може ли класически хомеопат да лекува, без да е определил конституционалното лекарство/типа на пациента?

# 173
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Днеска гледам че има няколко червени петна по кожата,нали това е добър признак.Казаха да пие антибиотика поне 7 дни.А след като го свърши,дано в скоро време да не се разболее пак.В разстояние на какъв срок може да се дава силиката?

 - Червените петна може да са опит на Жизнената сила да се освободи от Антибиотика.
 - Тъй като силиката си е свършила работата - не трябва да се дава пак, поне за сега.

Цитат
може ли класически хомеопат да лекува, без да е определил конституционалното лекарство/типа на пациента?

 - Може със ситуационните хомеопатични лекарства при спешни състояния, изскващи лекарства за Първа помощ. Peace

# 174
  • Мнения: 14 654
имам въпрос към александър
синът ми е с кашлица от една седмица. първоначално беше суха, детето се напъваше докато кашля и накрая направо си повърна. не успях да се свържа с хомеопатичката, която го лекува и си позволих да му дам 2 капки ипекакуана 200 ch, понеже се тревожех да не направи спазъм (преди е правил)
сега кашлицата стана влажна и носът се разтече много силно. не е правил спазъм и не се затруднява да диша, но се притеснявам , че все пак кашля и се чудя дали неправилно дадох това лекарство

# 175
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
По това което казваш, мисля че Ipeca-200C е свършила добра работа досега:

 - кашлицата от суха - става влажна, носът се е "разтекъл силно" и т.н.
 - Провери дали му е чист езика, това също е един от симптомите показващ Ipeca  Peace
и продължавай да следиш за кашлицата и състоянието на дробовете, но повече не му давай от л-вото - засега Naughty

# 176
  • вкъщи
  • Мнения: 2 458
здравей александър!
както ми каза вчера спрях беладоната.само,че бълнуването започна една вечер преди да и я дам.така ,че не го отдавам на нея.днес я водих при нашата хомеопатка.даде и merc 200.след 3 приема детето започна да кашля доста често,носа и потече много силно,но гърлото пак си я боли,най вече по време на сън и веднага след като стане.много е крива около 30 минути след ставане,после не.докторката каза,че това лекарство е за остри състояния,от тази вечер да го давам на 6 часа,като антибиотик.мен точно това ме тревожи,дали по този начин няма да докаже лекарството.прави ми мпечатление,че за разлика от преди да я заболи гърлото,сега пие много по -рядко вода.

# 177
  • Мнения: 14 654
блаодаря за отговора, александър
не съм се сещала да погледна езика, ще го погледна като се събуди, ипека дадох само един път преди 2 дена, освен това забелязвам, че детето се изпотява често и доста обилно , без да е вдигал температура, има апетит и желание за игра, не се държи като болен, което ме успокоява

# 178
  • Мнения: 489
 Здравейте Александър.Искам да попитам при остра вирусна инфекция(тази дето върлува цяло лято ве4е), с повръщане разтройство и висока т, кое хомеопати4но средство е подходящо за този вирус и как трябва да се приема от дете на 1г.и 4м. А след като премине, какво може да приема за подсилване на имунитета за да не го повтори, тъй като про4етох, 4е много пъти повтаря и то по няколко пъти. Малкия е болен ве4е 3-ти ден, спряхме повръщането и свалихме т, но с разтройството още не сме се справили. Той е много отпаднал, въпреки, 4е бяхме в болница 1 ве4ер, преляха му две банки за да не се обезводни. В момента пие по малко 4ай от шипка, ентерол за разтройството и хапва по малко банан и солетки. 

# 179
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
докторката каза,че това лекарство е за остри състояния,от тази вечер да го давам на 6 часа,като антибиотик.мен точно това ме тревожи,дали по този начин няма да докаже лекарството
- Съжалявам, но отказвам да коментирам предписанията на други, особено боаронци.

Цитат
Искам да попитам при остра вирусна инфекция(тази дето върлува цяло лято ве4е), с повръщане разтройство и висока т, кое хомеопати4но средство е подходящо за този вирус и как трябва да се приема от дете на 1г.и 4м. А след като премине, какво може да приема за подсилване на имунитета за да не го повтори, тъй като про4етох, 4е много пъти повтаря и то по няколко пъти.
Цитат
...свалихме т...
[/color]

 - Моля ви прочетете по-горе, какво съм написал относно високата температура и плана за действие на Жизнената ни сила, при Вирусно заболяване: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=81182.80
какво съм написал по въпроса за "Сваляне на високата температура" Naughty Peace
 - Колкото за този вирус - има поне дузина подходящи, но според конкретната индивидуалност хомеопатични лекарства.
Хомеопатични "универсални" л-ва няма (с изключение на тези при спешни случаи при травма)

Цитат
...А след като премине, какво може да приема за подсилване на имунитета за да не го повтори...
- Изобщо за укрепване и подсилване на Имунната система, няма по-добро хомеопатично л-во от това, отговарящо на неговата индивидуална Конституционална картина smile3529

Последна редакция: пн, 18 сеп 2006, 18:14 от Aleksander

Общи условия

Активация на акаунт