Консултация с Класически Хомеопат

  • 170 403
  • 996
  •   1
Отговори
# 930
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
reni_k

 - Милиционерското училище в Пазарджик пак е отворено и набира кадри, побързайте!

# 931
  • Виена
  • Мнения: 1 247
- Всички световно известни хомеопати, вкл. и Витулкас, са започнали с 2 годишно специализирано хомеопатично обучение. И доста от тях, вкл. и Витулкас непосредствено след това много бързо са дръпнали напред и нагоре.
Да, дръпнали са с академично продължение на образованието си, не само и единствено с подхода
   
... не изпускат Международен семинар със Световно признати лектори, изчели са не веднъж и дваж  всички издадени книги на Български и някои на Английски и непрекъснато се усъвършенстват.
Защото който е усвоявал една наука  (все едно каква) знае, че преди да започне самоусъвършенстването по горецитирания метод, е нужна абсолютно задълбочена теоретична подготовка, която се получава не по спорадични семинари, пък били те и N на брой в годината, а в академична среда под влиянието на компетентни преподаватели. И може не само с една, а с хиляда и една
... най-съвършени хомеопатични компютърни програми за около 800 - 1000 Евро, с които работят хомеопатите и в т.н. "бели страни".
да разполагат, нямат ли образование, голият талант и при най-добро желание просто не стига!
- И защо да споменаваме само Витулкас и неговата школа. Вярно, той е Колос, но Английската и Американската школа са създали десетки велики Хомеопати, Индийската школа отдавна е поела щафетата и ще цитирам само едно име - Шанкаран.   smile3529
и една от най-добрите му ученички - Ане Верварке - Белгия, която пак очакваме с нетърпение.
Ми щото нямаме семинар по история на съвременната хомеопатия, а използвах име на авторитет, цитирано малко по-горе. Това не означава, че подценявам постиженията на останалите, просто няма нужда от разводняване.  Peace
В тая връзка, моля още веднъж за извинение за включването си, но щом съм цитирана, следва и да се защитя!  Peace
И накрая, (пак заради споменаването на мнението ми), да отговоря на ето това:
Хайде сега, Хамелеон, Рени, И. и още някой, ако има желаещ, кажете как да го намерим? И как да сме сигурни, че неговото "лечение" ще е по-добро от нашето "самолечение"?
Лично аз съм изчела доста страници по въпроса, но като начало може да се започне и с посещение на двегодишния курс по хомеопатия. И ако не ви затресе амбицията да се наречете веднага след това "класически хомеопат", а останете обикновен привърженик на този метод за лечение, има шанс и да намерите отговора на въпроса "Защо не трябва/не мога да се самореперторизирам, а от там и самолекувам?". 
И да, може да се намери компетентен хомеопат в София. За провинцията не съм запозната, защото темата просто не ме е вълнувала.

# 932
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат на: Aleksander в сряда, 28 февруари 2007, 11:18
Цитат
- Всички световно известни хомеопати, вкл. и Витулкас, са започнали с 2 годишно специализирано хомеопатично обучение. И доста от тях, вкл. и Витулкас непосредствено след това много бързо са дръпнали напред и нагоре.
Renny
Цитат
Да, дръпнали са с академично продължение на образованието си, не само и единствено с подхода

 - Георгиос Витулкас Никога не е бил с Медицинско образование!
 - нищо че в Украйна му дадоха титлата Професор.
 - Но това не му е попречило, за над 50 годишната си практика да спаси Хиляди човешки живота и съдби!

# 933
  • Виена
  • Мнения: 1 247
http://www.vithoulkas.com/EN/academy_of_homeopathy.html

Спорът е повече от тъп!
Някой да не се сравнява с Витулкас тук?

# 934
  • Мнения: 3 506
... като начало може да се започне и с посещение на двегодишния курс по хомеопатия...
И да, може да се намери компетентен хомеопат в София...

Нека проверя дали правилно съм те разбрала.

Първи въпрос: за да използвам успешно и безопасно хомеопатия за детето си, трябва да съм минала 2-годишен курс на обучение, така ли?

Втори въпрос: дали в София ще се намери компетентен хомеопат, за който ти, Хамелеион, И., Рени_k, а защо не и Александър да потвърдите, че е компетентен? Защото в случая същественото за мен е как аз, като пациент, да го разпозная преди да ми е навредил, нали така?

Пак да кажа - сигурно има известен резон в това, което казвате, но за мен не е излишно, нито е лошо това, че един човек си отделя от времето, за да си споделя знанията по Интернет и не е коректно да нападате него и/или тези, които го четат, особено по начина, по който го направи Хамелеон.

# 935
  • Виена
  • Мнения: 1 247
... като начало може да се започне и с посещение на двегодишния курс по хомеопатия...
И да, може да се намери компетентен хомеопат в София...

Нека проверя дали правилно съм те разбрала.

Както си личи от зададените "уточняващи" въпроси, явно не сте разбрали правилно! На въпроса Ви: "И как да сме сигурни, че неговото "лечение" ще е по-добро от нашето "самолечение"?" отговорът е точно този, който сте цитирали непълно! Ако го прочетете още няколко пъти, със сигурност ще го разберете! Не е трудно!
А сега ще отговоря и на следващите Ви въпроси:

Първи въпрос: за да използвам успешно и безопасно хомеопатия за детето си, трябва да съм минала 2-годишен курс на обучение, така ли?

Не! За нищо на света не бива да си позволявате да се упражнявате в хомеопатия особено върху детето си след (или още по-лошо - по време на) въпросния двегодишен курс. Там просто ще Ви научат, ако проявите достатъчно интерес, какви са основополагащите принципи, както и най-основните неща в тази наука. Както ще Ви запознаят и с възможностите да доусъвършенствате уменията си, ако имате желание и талант за това! Хомеопатията не е "ала-бала безвредни капки или гранулки"! Затова е проява на крайна некомпетентност всеки опит за самолечение. Ето на такива неща като се научите и прочетете някои интересни книги по темата от авторитетите в класическата хомеопатия (в темата са споменати неведнъж, но има и други), ще разберете защо самолечението замазва картината при пациента и не дава възможност на хомеопата да открие бързо Вашето лекарство.
   
Втори въпрос: дали в София ще се намери компетентен хомеопат, за който ти, Хамелеион, И., Рени_k, а защо не и Александър да потвърдите, че е компетентен? Защото в случая същественото за мен е как аз, като пациент, да го разпозная преди да ми е навредил, нали така?

Не знам дали бих имала общо мнение с някого, но с удоволствие бих споделила свои наблюдения. Но за да попаднете на хомеопат, който ще Ви помогне, става по най-стария и изпитан метод - проверявате много задълбочено информацията, която сте в състояние да си набавите, питате хора, на които смятате, че имате доверие, за да Ви съветват по точно интересуващия Ви въпрос, създавате си мнение и ... все в тоя ред се спирате на някое предложение, което покрива представите Ви. Защо да можем да питаме за лекари-специалисти, а за хомеопати да не можем?

Пак да кажа - сигурно има известен резон в това, което казвате, но за мен не е излишно, нито е лошо това, че един човек си отделя от времето, за да си споделя знанията по Интернет и не е коректно да нападате него и/или тези, които го четат, особено по начина, по който го направи Хамелеон.

Както вече казах в по-горен пост - да, начинът е груб и адски неприемлив. Но ако не беше това изказване, кога щеше да се захване настоящата дискусия, от която, мисля, всеки има полза. И нито в изказванията на Хамелеон, нито пък в моите, провокирани от неговия пост има нападки срещу Александър, който е направил темата и отговаря редовно и очевидно компетентно на всеки зададен въпрос. Хамелеон критикуваше крайно погрешното мнение, че хомеопатията е безвредна, ако правилно сте разбрали писанията му.

# 936
  • Мнения: 3 506
Renny, прочети отново поста на Hamelleon и пак си помисли какво критикува.

Не виждам смисъл в дискусията, която се повдигна - напротив, оспами се темата. Затова и няма да отговарям на всичките ти реплики. Явно и ти не си ме разбрала правилно, но това няма значение, дискусията е напълно излишна. Повечето пишещи си имат хомеопат. Повечето пишещи не пишат от добро. Причината да пишат тук е именно:

Цитат
проверявате много задълбочено информацията, която сте в състояние да си набавите, питате хора, на които смятате, че имате доверие, за да Ви съветват по точно интересуващия Ви въпрос, създавате си мнение и ...


Затова не виждам защо те или Александър трябва да бъдат обиждани и нападани по такъв начин Peace

# 937
  • Мнения: 3 161
Не! За нищо на света не бива да си позволявате да се упражнявате в хомеопатия особено върху детето си след (или още по-лошо - по време на) въпросния двегодишен курс.
 

Значи можем да позволим на друг, изкарал двугодишен курс, да експериментира върху децата ни, но сами ако го изкараме и опитаме, дори и с най-безобидните потенции, със сигурност ще навредим и замажем картината? Питам хипотетично; не бих изкарала 2-годишен курс, за да се самолекувам после, нито пък (оказва се) за да лекувам някой друг. Впрочем от спора ми беше полезно само това - разбрах как се обучават "хомеопатите", изкарали този 2-годишен курс - със съботно-неделни занятия.

Ако обичаш впрочем да споделиш името на хомеопата, когото препоръчваш и да кажеш как той е натрупал познанията си, колко годишен курс е  изкарал и къде, какъв опит има и какви случаи е излекувал.

# 938
  • София, по трасето
  • Мнения: 62
Здравейте и от мен.Искам да ви попитам, вие защо мислите, че съботно-неделните посещения или там колко пъти седмично, при положение, че човекът както беше споменато по-горе, има талант и желание, не са достатъчни!??Само ще подсетя днешните студенти по медицина, синове и дъщери на еди-кой си, колко време и внимание посвещават на обучението си.Но като отвори кабинетче, особено частно, всеки си казва" ей, аз ходя на частник..." и се доверява.Най-важното според мен е доброто сърце и добрите намерения.
Относно Хамелеон, аз лично попрочетох в DIR-а неговите мнения, и направо... ooooh! опазил ме господ да ме лекува такъв "специалист", с речник като на тези, където карат овцете по селата.
Затова оставете Александър да си съветва, то си личи, че хората сами го търсят и го питат, и не очерняйте името на някой само за да си избивате комплексите.Всеки сам си избира кой да пита, и кой да слуша...
Щях да забравя: честита баба Марта на всички.Да сте здрави и щастливи.

# 939
  • Мнения: 3 161
Здравейте и от мен.Искам да ви попитам, вие защо мислите, че съботно-неделните посещения или там колко пъти седмично, при положение, че човекът както беше споменато по-горе, има талант и желание, не са достатъчни!??.... Най-важното според мен е доброто сърце и добрите намерения.

О, да, стига да има нужните добри намерения, и съботно-неделен курс не е нужен, нещо повече - може да попречи на естествения талант на човека, така както, знаем вече, медицинското образование пречи!


И още един въпрос към Renny: явно, че е опасно да се занимават непрофесионалисти с хомеопатия, но какви точно са рисковете? Какво може да причнини едно неправилно лечение? Би ли разказала по-подробно, за да знем от какво да се пазим?

# 940
  • Мнения: 4 414
... какви точно са рисковете? Какво може да причнини едно неправилно лечение? Би ли разказала по-подробно, за да знем от какво да се пазим?
от целия спор/безсмислен за мен/, това би било наистина полезно! но никой не се съсредоточи върху него...няколко пъти съм го задавала този въпрос в различни форуми...ами нямам конкретен отговор...четох и на Хамелеон във форума една тема, ама тя се е превърнала в разискване на един "омазан" случай...аз за себе си отговора съм го намерила...прочела съм - разбрала съм. благодарение на това, смятам, че е ако нямаш в момента достъп до хомеопат е по-добре да дадеш сироп или дори антибиотик, отколкото да се самолекуваш с хомеопатия /а, сега плюйте ме  Rage/
НО продължавам да смятам, че рисковете на хомеопатията са дълбоко пренебрегвани.
така че ако има специалист/щото аз не съм такъв/, който има желание да разясни спокойно, достъпно и конкретно рисковете, моля да го направи... без да проповядва, псува, обижда и т.н. както би го направил, ако се види с майка офф-лайн...защото не ми се вярва, ако притеснена майка дойде и каже, че е сгрешила и е направила това и тава, някой хомеопат да и се развика "ти луда ли си, ма?" Wink
честита баба марта на всички! с пожелания за здраве спокойствие на духа!

# 941
  • София
  • Мнения: 10 825
И аз се присъединявам към въпроса на Емем. Един единствен път съм пила хомеопатични лекарства(не съм си ги самопредписала, хомеопат ми ги даде) , които Не ми помогнаха, но може би пък ми навредиха Confused Пиех ги известно време преди да разбера, че съм бременна и след няколко седмици - мисед. Може и да няма нищо общо с хомеопатията, но много ме мъчи този въпрос Cry

# 942
  • Мнения: 278
Не бях влизала в тази тема за да я изчета по-подробно. Но като се оглеждам в нея пишат някакви странни субекти. Какво общо има форума тук с псувните и дебелашкия език?! Това трябва да всява респект ли?...Отвратих се от креатурата "Хамелеон", като се дразниш толкова бързо от всякакви постинги и мнения, би следвало да не ги четеш и да не пишеш тук, май! Простащини около нас колкото щеш ама трябва ли  и тука да ги слушаме. Тука му е мястото да завърша с твоите "уводни думи ай....." яко а Shocked?

# 943
  • Мнения: 48
... какви точно са рисковете? Какво може да причнини едно неправилно лечение? Би ли разказала по-подробно, за да знем от какво да се пазим?
смятам, че е ако нямаш в момента достъп до хомеопат е по-добре да дадеш сироп или дори антибиотик, отколкото да се самолекуваш с хомеопатия
- ето нещо добре написано..

Ето по темата за самолеченито нещо от дир-а, да видя него как ще прецените.. щот тая Сарабия доколкото се сещам май е една майка (нещо да ви става познато, а? hahaha Mr. Green) от Варна ли отде ли.. даже може и да пише тук, което би направило нещата още по-забавни.. Темата: http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=homeopatia&Number=194 … amp;sb=5&vc=1

Виждам, че сте изписали две три страници кво ли не, пък има само едно две неща, на които си струва да се отговори..

Ако наистина имах за цел да ви обиждам бих могъл много по-ефективно да го направя, например, така: я ми кажете, мили мами, овчарят ли е простак, че крещи по овцете или овцете са прости и друг език не биха разбрали hahaha newsm78 Mr. Green очевидно след като не съм го направил друга ще да е била идеята.. ше изчакам още някой друг ден да стихне блеенето, тогава мое и да се обясним на кой кво къде и що..

Брей, Александре, бате Mr. Green Mr. Green Mr. Green кви са тия приказки бе, кви милиционерски глупости, умнатъа с езика, са си лицето и дупито на ХО, внимавай как се държиш, ти не мойш си позволи кат мен да се държиш просташки и надменно.. шот нали знаеш къв ше е результатя.. кво ти е направила, Рени, много точно ги каза доста от нещата (поне това, което прочетох).. или ти с мамите благ и хрисим, пък с колегите - на юруш, тц, тц, бива ли така.. мчи ми я ми кажи ти не си ли скубеш вътрешно косите кат ти доди един такъв порядъчно омазан случай от някоя мама, която се е постарала, че чал и престарала (НИКОЙ, ВКЛ. И АЗ НЕ СЕ СЪМНЯВА, ЧЕ НАМЕРЕНИЯТА И СА БИЛИ ДОБРИ!!!, ма ни е в тва работата).. а? ма смейш ли да и кажеш нещо, ша кажеш ма друг път Mr. Green Mr. Green итвойта не е лека newsm78 ма ти са шом си казвал, че за година откак си завършил имаш вече излекувани случаи на рак и СПИН, ко да та мисля, евала Mr. Green Mr. Green само се моля, аре аз съм си шарлатанин по рождение, ма ти си практикуващ хомеопат и сме те турили в УС на ХО, начи трябва се държиш подобаващо Mr. Green и да не се заяждаш с колегите си (визирам Рени, не себе си, естествено).. ай до, до семинара на Кулкарни (ако смяташ да ходиш де, то тва не е Шанкаран етествено, дан земеш се излъжеш, ти немаш нужда явно Mr. Green Rolling Eyes Mr. Green)

Последна редакция: чт, 01 мар 2007, 20:03 от Hamaelleon

# 944
  • Мнения: 3 506
Не знам дали може да се каже нещо по-конкретно за рисковете, но извън тази дискусия, имам въпрос. Какво мога да очаквам, ако е неправилно изписано лекарството "лахезис мутус"? Прието е еднократно, във висока потенция (не я знам точно). Става въпрос за сина ми, изписано му е от класически хомеопат, да не си помислите, че аз го лекувам. Особено ме вълнуват психо-емоционални изяви, които би следвало да очаквам, както и колко време след приема би следвало да се проявят.
Имаме си едни проблемни поведения, които взеха да изникват може би седмица след приема, като до момента (повече от месец) се засилват. Лошото е, че по същото време детето тръгна на градина и сега се чудя дали е от лекарството или от градината или от нещо трето.........

Общи условия

Активация на акаунт