Нормален цикъл и бременност? Важно!

  • 36 152
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 411
Докато има сайтове с такава информация в тях, няма да спрат да се чудят имат ли цветна бременност или не:

"Какви са симптомите на цветната бременност?
Признаците при двата вида бременност не се различават...….."

# 16
  • Мнения: 1 466
Оуу в училище ли се учи? Сериозно? Значи аз и всичките ми АГ приятелки явно не сме ходили на училище.
P.S. Извинявайте за ироничния тон, но не се стърпях. Joy


Явно...
2-5 % от жените имат цветна бременност, някои имат кървене само първите месеци, други през всичките 9.
По мое време се учеше в училище, минавам за млада все още. Не знам на какво учат днешната младеж.

А учехте ли какво точно представлява менструацията и ти лично внимава ли по време на този урок?

# 17
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 754
Мдаа, много добре даже.
Не бъдете буквояди, животът ви ще е по-лек...
Лично познавам жена, родила живо и здраво бебе, чиято бременност протече с 9 месечно кървене. Разбра доста късно, че е бременна, защото изкара изключително лека бременност, без никакви оплаквания от сорта на гадене, повръщане и т.н неприятности.
Сигурно ще кажете, че и раждане на бебе след кюретаж е невъзможно, но уви, историята помни и такива случаи, при това съвсем реални и в БГ дори, ти да видиш....

# 18
  • Мнения: 5 820
    Честно казано не помня да съм учила по биология за цветна бременност. Head Band За цветна бременност научих по Интернет.

# 19
  • Мнения: 5 059
Мисля,че объркването е нормално,защото кървенето не е кога да е ,а около или точно на датата на предполагаемата менструация.
Аз също познавам жена,която 5 месеца "прокървяваше" на датата на М.Ама накрая се оказа,че дебелеенето не е било от преяждане.
Това,ако не е цветна бременност ,здраве му кажи.
И си е точно менструално кървене,предизвикано от луднали хормони,четох преди време научна статия на тази тема.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 480
Мдаа, много добре даже.
Не бъдете буквояди, животът ви ще е по-лек...
Лично познавам жена, родила живо и здраво бебе, чиято бременност протече с 9 месечно кървене. Разбра доста късно, че е бременна, защото изкара изключително лека бременност, без никакви оплаквания от сорта на гадене, повръщане и т.н неприятности.
Сигурно ще кажете, че и раждане на бебе след кюретаж е невъзможно, но уви, историята помни и такива случаи, при това съвсем реални и в БГ дори, ти да видиш....

Разбира се, че е възможно да има кървене/зацапване по време на бременност, но то няма нищо общо с нормална менструация - от там идва грешното разбиране за понятията. В медицината понятието "цветна бременност" не съществува! А явно някой жени не различават менструация и зацапване/прокървяване.....и от там легендите за "цветна бременност".
Буквояди сме защото през ден/два има въпроси във форума "Дойде ми, възможно ли е да цветна бременност?"

Скрит текст:
А другото, което написа е голяма глупост...аз също съм от бременните след кюртаж и не съм чувала някой да твърди, че е невъзможно

# 21
  • Мнения: 1 782
А що пък да кажем, че е невъзможно раждане на бебе след кюртаж?

# 22
  • Мнения: 5 820
    Това, което знам за цветната бременност е, че менструалният цикъл не е като нормалният. Тогава менструалният цикъл е с розов цвят, оскъден и краткотраен - 2 или 3 дни.

# 23
  • София
  • Мнения: 28 553
Кървенето по време на бременност НЕ е менструация.

# 24
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 754
huligankata, кървенето по време на бременност дори и лекари го наричат цветна бременност. Момичето попита за бременност и цикъл, което е дефакто месечното кървене, аз отговорих в нейния тон на питане, без да изпадам в буквоядство.
Не съм учила медицина и не претендирам да се изразявам с медицински термини. Но да, имах много кадърна преподавателка по биология, която надълго и широко ни е говорила по темата, както в часовете по анатомия и физиология, така и в часовете на класа, в които тази тематика често се обсъждаше. Ясно на всички е, че е патология, а не нещо нормално, но го има и то както писах, при 2-5 % от жените, което не е никак рядко.
По отношение на раждане след кюретаж, моля, научете се да четете с разбиране - писала съм раждане на бебе след кюретаж /запазване на бременността, въпреки кюретажа/, а не забременяване след кюретаж/ нова бременност след възстановяване от кюретажа/.

# 25
  • Мнения: 988
Да вземеш да го снимаш това в учебника и го качи всички да го видят,че аз съм го изпуснала този час явно.Бях чула нещо,че бременност и кървене е опасно,ама явно лекарите са се объркали...

# 26
  • София
  • Мнения: 10 642
То една такава “кадърна” преподавателка по биология като тръгнала да ражда, не искаше да й правят клизма, щото ще й удавят бебето....

Последна редакция: пт, 09 ное 2018, 21:42 от Nandin

# 27
  • Мнения: 1 466
Мдаа, много добре даже.
Не бъдете буквояди, животът ви ще е по-лек...

На нас животът ни може да е лек и без да твърдим пълните глупости за менструация по време на бременност. Виж, на момичетата, които искат бебе, животът им се усложнява или най-малкото се разочароват, когато все пак, след като им е дошла менструацията и въпреки "симптомите" им за бременност и твърдението на един куп жени, че са имали точно такава "цветна бременност", се окаже, че не са бременни. Wink
Затова е важно уточнението, че кървенето по време на бременност не е менструация. Защото тук всяка втора се надява, че е бременна, дори и да има менструация в момента, понеже е подведена от подобни "научни" твърдения, изучавани от някого в училище.

# 28
  • Мнения: 988
Nandin как се е шмугнало там това бебе.Тцтц,ама изобретателни са тия плувци,навсякъде ходят.

# 29
  • София
  • Мнения: 8 932
Хулиганка, спокойно.Simple Smile Тя явно има предвид неуспешен аборт. Случва се, да. Но няма нищо общо с нормален цикъл и бременност, каквото е заглавието на темата.

Общи условия

Активация на акаунт