Две години майчинство - загуба на трудовите навици

  • 46 216
  • 1 953
  •   1
Отговори
# 1 125
  • Мнения: 4 493
Някоя в твоя свят, никоя в този на тези, които не те познават.

Научи се да казваш повече, пишейки по-малко Simple Smile

Nikoleta78, това го решава провайдърът.

# 1 126
  • София
  • Мнения: 16 217
Mama Ru, аз имам три деца, нито едно използвано майчинство, никога не съм получавала детски надбавки. Имам официално засечен трудов стаж от 21 г, реално съм плащала 25 (мътните години до 1997 г. държавата си спести да ги зачете).

Мамасита - "хората не дължат труд на бизнеса" - ама бизнесът дължи на хората плащане на данъци, за да има за майчинства и детски, нали?  Мда, и икономическите мигранти от Изтока така мислят, нахлувайки в Европа - че всички има дължим нещо.

Малкият ми син имаше астма, първите пристъпи започнаха на около 4 г., докогато беше гледан от моя роднина (срещу заплащане) вкъщи и много рядко боледуваше.  До диагнозата "астма" стигна след упорито лечение с хомеопатия от ДжиПито. И между другото, астмата е свръхимунна реакция, а не следствие от "градински" сополи. Лекува се с десенсибилизация, капки Сталорал под езика.

# 1 127
  • Мнения: 18 815
Получих пасивно-агресивно ЛС от Сирената - щели сме да лежим в Пълмед, каквото и да е това Stuck Out Tongue Winking EyeStuck Out Tongue Winking Eye

Айде, чаЛ, търсете ме на площадката.

# 1 128
  • София
  • Мнения: 39 101
Николеъа, на възраст за първа група - 3+.

За възрастта 4+ и автоимунните болести, които се проявяват тогава, би трябвало да има някакви изследвания и статии. И моят син направи същото - изтърпя яслата геройски и на 4 - жесток дерматит и нервни кризи.

# 1 129
  • Мнения: 30 802
Три е ОК, ако на детето му понесе. Условна възраст - както е 3, така може да се наложи да е 5. За домашното възпитание няма да говоря, то е друга тема.

ЛС затова са лични, за да си стоят лични. Разказването говори нещо за разказващия. Останете си със здраве.

След като пулмолог, а не БГ мама ми е казал да си пазя детето от настинки, ще си го пазя, а БГ мамите каквото искат да съветват.

# 1 130
  • София
  • Мнения: 5 884
Мамасито, това дете нали на предучилищна ще трябва да го пуснеш по закон. Да не мислиш, че ще се разминеш със сополите?Просто отлагаш в момента, Една година да взимаш болнични не ти мърда, щам прави усложнения.
Първото ми беше така, но отиваше инфекцията в ушите и виеше милата като линейка. Търсиш, пробваш, алтернативни методи, добавки, стискаш зъби, докато отмине тая критична година.

# 1 131
  • Мнения: X
И според мен детето трябва да се пусне в суровата градинска среда (действително е такава) на най - малко 3 навършени години. Не е задължително до тогава да го гледа майка му, обаче.

# 1 132
  • Мнения: 4 493
Сирен се опитва да пробутва на майки с деца версиите, които минават през провайдъра, за да й осигурява по-дълго провайдване.
Не предполагах, че Сирената е свалила толкова нивото на ЛС Simple Smile Мислех, че само в темите го прави. А на мен никой не ми пише Simple Smile))

# 1 133
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Самотният родител е екстремен пример, всеки някак се оправя. Аз лично предпочитам да коментирам граничните случаи, в които като теглиш чертата, накрая нещата излизат на минус.
Е ти се хвърли да се сравняваш с екстременрен приемр:)))))))
Все пак повече от нас четат редовно темата, а и все още помнят кви ги бриса.

Получих пасивно-агресивно ЛС от Сирената - щели сме да лежим в Пълмед, каквото и да е това Stuck Out Tongue Winking EyeStuck Out Tongue Winking Eye

Айде, чаЛ, търсете ме на площадката.
newsm09 newsm09 newsm09
Чакай да ти бая против уроки.

# 1 134
  • Мнения: 30 802
Мисля, че дете с повече килограми боледува в пъти по-леко от тригодишно, което за часове повяхва. Всъщност не мисля, знам го. Освен това по-голямо болно дете по-лесно може да се остави на баба/бавачка, отколкото на по-ранна възраст.

И какво, Елица, колко кинти и кариерно развитие направи с цената на болката на детето си? Ама честно- колко скочи напред? или само си остана със стискането на зъбите?

Относно самотния родител - трудно е, но са определен вид трудности. Някои други трудности въобще не ги е видял и не му се е налагало да ги мисли. Сигурно защото злата му жена е поизгледала децата до определена възраст, преди да го направи самотен родител. Щото ако хипотетично сега си вдигна багажа, още от утре мъжът ми може да бъде канонизиран за светец, че е подхванал гледането под някаква форма. Същевременно е не-светец, защото не е сменял ни-ко-га памперси на новородено.

# 1 135
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Пак плюваш отрова.  Joy Joy Joy Joy

Ох, да поработя малко връз фУрнетите. Laughing

# 1 136
  • София
  • Мнения: 5 884
Мамасито, зарежи тия глупости с кариерното развитие. Два пъти е правила ушни инфекции и един път бронхит, три пъти общо антибиотик през устата за първите две години,. Научаваш се да хващаш нещата навреме, да разпознаваш специфичната кашлица, почваш веднага антибиотичните капки, веднага микробиология и антибиограма. Ако се налага, корекция на капките след резултатите на третия ден и се овладяват нещата навреме. Wink

Хранителни добавки след съвети от съфорумки (Мерси на Кафе с мед), други алтернативни методи и така.
Не ги ли овладееш тия неща, пак ще си минете през всичко описано и след 2 години.

# 1 137
  • Мнения: 30 802
E каква отрова - искам да питам струваше ли си това боледуване и пищене на детето. Аз много обичам да се говори измерено в пари, та - каква беше нетната полза?

Ами не знам, в първите 2 години не са ми боледували, боледуванията при средната започнаха след опит за даване на градина, уж с по-малка група. Антибиотик само в болницата, иначе не са пили. И големият е пил 2-3 пъти за целия си живот антибиотик.

Е сега, откога кариерното развитие е глупост? нали беше юбер важно...

# 1 138
  • София
  • Мнения: 5 884
Ама няма как да се разминеш, трябва да се сблъскаш, да се научиш да го разпознаваш и овладяваш навреме, няма друг начин. Иначе да 8 клас може да си седите вкъщи.


Нормално да не са ти боледували. И моите не са, кърмени бебета, извеждани на чист въздух, не са седяли дотогава в затворено помещение с 20 сополиви...

# 1 139
  • София
  • Мнения: 12 374
Ама няма как да се разминеш, трябва да се сблъскаш, да се научиш да го разпознаваш и овладяваш навреме, няма друг начин. Иначе да 8 клас може да си седите вкъщи.
Ти пък, 8-ми. Осми клас е още рано да се пуска мамин златен навън, всред лошия свят, където дебнат вируси и инфекции.

За протокола: щерката е недоносена, нямаше проблем в ДГ - нито в частната първите две години, нито после в държавната. Чак миналата година, вече първи клас, започна да боледува често. Май трябваше да напусна бачкане и да си я взема у дома, да я home school-вам.

Общи условия

Активация на акаунт