Фън Шуй

  • 150 786
  • 840
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 2 019
Аз открих същото за север. Освен това двойката тази година е на югоисток, а жълтата петица на запад. препоръчва се да не се шуми в тези части на дома, да не се прави ремонт, да не се местят мебели,  да не се осветяват с ярка светлина.
И още четох, че тройката тази година е в центъра на жилището където е и червения квадрат. Това звездно число означава враждебност, караници, отсъствие на разбирателство и съдебни процеси. Тройката носи проблеми с властите и предизвиква жестоки борби между колеги и приятели. Преодолява се с енергия на огъня.

Значи тези звезди са съвсем отделно учение и няма нужда да ги смесвам с другите, така ли? защото си мислех, че върви в комбинация. Независимо от това, че ползвам компаса, трябва да се съобразявам и с тях и да неактивирам зоните, в които попадат лошите звезди.
Тази година излиза, че не трябва да се активира зоната на богатството.
Бъркам ли нещо?

# 76
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Shoshi, води се отделна школа - като шапките и компаса, сектата....
По тази логика, според мен или си избираш една и забравяш другите, или комбинираш разумно.
Е не е като компаса и шапките, но можеш да се опиташ да по омекотиш каквото решиш.
Тъй като си доста навътре в нещата, си мисля, че интуицията ще те води най-добре.
Аз както вече обясних съм в чуденка какво точно да се следва, но това неактивизиране на богатството ми е добре, че ми липсва ъгълчето - една година за размисъл - ако съм оптимист Wink
Само тази схема ми се вижда малко съмнителна, защото я дават за универсална, а принципно се смята доста и се прави индивидуален план на къщата....

# 77
  • Мнения: 742
в какъв смисъл "да не се активира"? Че аз преместих там няколко китки, да ги връщам на старото им място?

свят ми се зави направо... Колкото повече чета, толкова повече се оплитам

# 78
  • Мнения: 2 922
Единственото нещо от фън шуй, в което вярвам безпрекословно е, че домът трябва да е подреден, чист, да няма натрупани вещи на едно място. Както и да няма нищо 'складирано' под леглото   Laughing
интересно

# 79
  • Мнения: 953
моят апартамент е  квадрат,но входната врата се пада така че останалите стаи са на дясно и направо.Наляво нямам - какво да правя? newsm78.Тоалетната ми е в дясно от вх.врата,но е до нея.С/у детската ми е банята-врата с/у врата.С/у входната врата ми е вратата на хола и съответно самия хол.Дайте ми съвети.Тези зони които ги нямам сама ли да избера къде да ги активирам.

# 80
  • Мнения: 696
Наскоро и аз започнах да попрочитам това-онова за фън шуи. Не всичко ми е ясно обаче. Предстои ни да се преместим в нов апартамент и да правим основен ремонт. Много ми се иска да се съобразя с фш. Не мога обаче и аз да определя зоните. Личните направления (моите и на съна ми) са еднакви, а на мъжа ми е много сходно с нашите, това е добре нали?

# 81
  • Мнения: 3 760
Благодарско за чудесната темичка!!!
И аз имам въпросче към по-разбиращите. Когато апартаментът е правоъгълник, как се нанася Ба-гуа? Като вписан или като описан квадрат?
Иначе общи положения за които знам са: леглото не трябва да е вдясно от вратата на стаята. Печката не трябва да е срещу мивката. На входната врата е добре да се закачат от дрънкащите метални висулки  Laughing
Имаше нещо за благополучие - аквариум с девет червени рибки и една черна или обратното...

# 82
# 83
  • София
  • Мнения: 2 019
Благодаря арт мама. Значи ги зарязвам тия звезди, че и без това не са ми много ясни. Може само да ги следя да не правя евентуално ремонти в лошите зони.
ellyst, по-добре ги върни, защото наличието на лошата двойка в североисточната зона предполага да не се шуми в нея, т.е. да не се правят ремонти, да не се местят мебели и вещи. Пише, че е добре да се сложи метал в тази зона, за да се неутрализира лошото влияние на звездата.
Бъчи, кажи по кой метод искаш да определиш зоните. И недей да бъркаш личното направление с багуа.
Мъни, самият апартамент вътре се разделя на 8 части и съответно може всяка стая по отделно.
zdravi4, мерси за инфото.
baby_doll, аз пък вярвам, защото са ми се случвали просто вълшебни неща. Ако някой продава апартамент мога да му кажа какво се прави. Wink

# 84
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
моят апартамент е  квадрат,но входната врата се пада така че останалите стаи са на дясно и направо.Наляво нямам - какво да правя? newsm78.Тоалетната ми е в дясно от вх.врата,но е до нея.С/у детската ми е банята-врата с/у врата.С/у входната врата ми е вратата на хола и съответно самия хол.Дайте ми съвети.Тези зони които ги нямам сама ли да избера къде да ги активирам.

Деси, ако се ръководиш от принципа на компаса и се ориетнираш по посоките на света, нищо няма да ти липсва от зоните. Ще си имаш всички зони, просто кариерата няма да ти се падне около входната врата.
Останалите неща после ще ги съобразиш със зоните в които попадат. Неща. които сега ти се виждат зле като определиш зоните, може да имат и благоприятните си страни.

Бъчи, направленията ви са важни, но за вашата дейност и живот най-вече. За подредбата на дома имат влияние, доколкото трябва да се подпомогне по-добрата ви ориентация и най-вече да се храните, спите и работите в благоприятно направление.

# 85
  • Мнения: 696
Ох, момичета, много се обърках нещо, а уж бързо схващам. Ей това ми излиза заедно с посоките, отдолу пише " желателно е входът на дома да се ориентира в благоприятно за вас направление... Разположете в благоприятните за вас сектори на дома гостната, спалнята, кабинета, кухнята. В неблагоприятните - домашните помещения (килер може би)тоалетна, баня



Срещу 4 е север, 2-юг, между 1и 3 - изток, между 6 и 8 - запад

Уф, съвсем се обърках!

Последна редакция: пн, 19 юни 2006, 23:03 от бъчи

# 86
  • Мнения: 663
А от къде се купува компас-нямам си на идея?

# 87
  • Мнения: 696
А от къде се купува компас-нямам си на идея?

В някой ловно-рибарски магазин няма начин да няма. Друг е въпросът можеш ли да си служиш с него  Rolling Eyes

# 88
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Бъчи, това са твоите лични добри и лоши посоки в зависимост от личното ти число - 6 . Зоните на дома са друго нещо /ба гуа/. Макар пак матрица 3 на 3, вътре числата ще са различно раположени /определят по правилата на черните шапки или компаса/.
Стаите може и да разместиш като функция, но входната врата на апартамент, обикновено е малко трудно да сложиш на другия край на апартамента. Ей за това искам къща! И не само Simple Smile Ако ще купуваш или ще строиш ще си раположиш врата ако можеш, но иначе ще увеличаваш ползи и намаляваш вреди. 
По мои наблюдения, апартамента се диагностицира, колкото да видиш какво да поподсилиш и после почва голямото лекуване.... На английски си е точно така - лекуват се проблемните разположения, комбинации...
Храни се и работи с поглед на запад, по възможност съобрази и леглото как ще стои по посоките.

За компаса - обща идея се получава от изгрев, залез, обедна сянка, олтар на близка църква, но за повече точност си трябва, макар, че отклонение от абсолютните посоки се позволява в известни граници.

# 89
  • Мнения: 696
Мерси, арт мама!
Малко по-ясно ми стана. Мисля да си купя книгата на Ричард Уебстър и да се просветля.

Общи условия

Активация на акаунт