Йоркширски териер - тема 11

  • 49 850
  • 763
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 394
Радвам се, че Таричка е добре вече и че сте намерили и правилния лекар! А за храната какво не и е добре на N&D? Аз на моя мъник го "мъча" с тази храна, защото си мисля, че е качествена и хубава. Макар, че лекаря ми беше казал, че храните с голямо съдържание на месо много натоварват бъбреците. Казвам мъча, защото нашия е злояд и почти нищо не харесва или по-скоро бързо му омръзва, май най-много му допада РК, но не ми се иска да е тази храна. В момента съм взела да пробва и да си избере Орижен и Акана, като до сега е ял N&D и РК. Първия път хапна Орижена и сега смесвам всички, че май най-много яде РК.

# 706
  • София
  • Мнения: 38 476
Аз имам ЕДНО ГОЛЯМО наум за големите и скъпи клиники.

# 707
  • Sofia
  • Мнения: 169
Тара ядеше само ND... Проблемът е, че с по-високо съдържание на протеин, което натоварва черния дроб и бъбреците, но не съм знаела, мислех, че е хубава.
Сега се чувствам ужасно виновна само при мисълта, че може аз да съм й причинила това с тази храна... 🙁
В тази връзка, ако споделите каква храна давате на вашите, ще съм благодарна. Естествено, че ще чуя и препоръките на лекаря. В момента яде Liver Care на Hills и много й харесва.

Радвам се, че Таричка е добре вече и че сте намерили и правилния лекар! А за храната какво не и е добре на N&D? Аз на моя мъник го "мъча" с тази храна, защото си мисля, че е качествена и хубава. Макар, че лекаря ми беше казал, че храните с голямо съдържание на месо много натоварват бъбреците. Казвам мъча, защото нашия е злояд и почти нищо не харесва или по-скоро бързо му омръзва, май най-много му допада РК, но не ми се иска да е тази храна. В момента съм взела да пробва и да си избере Орижен и Акана, като до сега е ял N&D и РК. Първия път хапна Орижена и сега смесвам всички, че май най-много яде РК.

Заведох я там, защото звъннах след 21 ч, когато много се притесних за кученце. Беше единствената денонощна в района. Досега не ми се е налагало да търся ветеринар, освен за ваксините... Затова споделям всичко, ако случайно може да е полезно като информация на някого. Дано всички са здрави 🙂
Аз имам ЕДНО ГОЛЯМО наум за големите и скъпи клиники.

Последна редакция: пн, 03 авг 2020, 12:57 от Scarlett83

# 708
  • Viena
  • Мнения: 3 581
Нали ND всички я препоръчват, като една от най-добрите храни?

# 709
  • Sofia
  • Мнения: 169
Нали ND всички я препоръчват, като една от най-добрите храни?
Именно затова я давах вече година само нея, но не знам защо пренебрегнах информацията за по-високото съдържание на протеин. Може проблемът с черния дроб на Тара да не е причинен от храната, но ако знаех, че има и най-малка вероятност да се стигне до тук, никога не бих я давала.

# 710
  • София
  • Мнения: 11 987
Високият процент протеин не е за кучета със слаба физическа активност.
Аз от поне 5 години храня моята кифла с храна с 38% протеин, но тя търчи като луда.
Всяка година й правя профилактично ПКК + чернодробни и бъбречни изследвания. Проблеми не е имала.

# 711
  • Sofia
  • Мнения: 169
И моята беше супер активна, ние живеем в къща с двор и тя търчеше нон стоп след птици, котки, топчета... Затова не отразих като проблем протеина. В ND e 35%, а за йоркита се препоръчва около 20%
Високият процент протеин не е за кучета със слаба физическа активност.
Аз от поне 5 години храня моята кифла с храна с 38% протеин, но тя търчи като луда.
Всяка година й правя профилактично ПКК + чернодробни и бъбречни изследвания. Проблеми не е имала.

# 712
  • София
  • Мнения: 38 476
Ние бяхме с Brit. Сега минаваме на Шешир - 26/ протеин пише.
Имам чуденка - дали да правя процедура за чистене на зъбен камък? С пълна упойка...някак не ми се ще.

# 713
  • Мнения: 7 106
Всичко с над 27-28% протеин е много за хранене в дългосрочен план, особено за не особено активни кучета. Аз съм давала и по-висок процент, но винаги след това редувам с храна с 23-24%протеин. Освен това е задължително веднъж годишно да се пускат изследвания, за да се следи здравословното състояние на любимчето.

Писали сме заедно със Змия....


Scarlett83
, съжалявам за това, което ви се случва. Според мен обаче 1година е твърде малък срок една храна да нанесе чак такива поражения. Възможно е кучето да е имало нещо там и храната просто да е допринесла за по-бързото влошаване. Това го казвам не за да защитавам храната/ моята преди години, когато се появи тази храна тотално не искаше да я близне и не съм и фен/, а за да не се успокояваш с подобрението и да търсиш и следиш основната причина. Редовни изследвания иконсултация  поне с още 1-2 специалисти. Много е младо кучето от сега да страда така Sad. Успех пожелавам.

# 714
  • Sofia
  • Мнения: 169
Разбира се, много благодаря. Аз съм много далече от каквото и да било успокояване, ясно е, че ще отсега нататък няма да е лесно и ще се ходи по лекари. Сигурно си е имала предпоставки, може би нещо генетично... Но си много права, че храните е най-добре да се редуват. Ще видим ние с каква ще продължим след лечебната. Успех и здрави кученца на всички 🤗
Всичко с над 27-28% протеин е много за хранене в дългосрочен план, особено за не особено активни кучета. Аз съм давала и по-висок процент, но винаги след това редувам с храна с 23-24%протеин. Освен това е задължително веднъж годишно да се пускат изследвания, за да се следи здравословното състояние на любимчето.

Писали сме заедно със Змия....


Scarlett83
, съжалявам за това, което ви се случва. Според мен обаче 1година е твърде малък срок една храна да нанесе чак такива поражения. Възможно е кучето да е имало нещо там и храната просто да е допринесла за по-бързото влошаване. Това го казвам не за да защитавам храната/ моята преди години, когато се появи тази храна тотално не искаше да я близне и не съм и фен/, а за да не се успокояваш с подобрението и да търсиш и следиш основната причина. Редовни изследвания иконсултация  поне с още 1-2 специалисти. Много е младо кучето от сега да страда така Sad. Успех пожелавам.

# 715
  • Viena
  • Мнения: 3 581
А, как редувате храните?

# 716
  • Мнения: 7 106
Аз редувам, като давам 1-2пакета /2 кг./ високо протеинова и после 2-3 пакета ниско протеинова.Преди хранех с Акана основно и редувах различните менюта като тази с агнешкото беше с 23-4 %протеин и играеше роля на "разтоварваща". Сега обаче, откакто  спряха вноса на малките разфасовки случайно попаднах на Husse и съм приятно изненадана от съотношението цена/качество. Моята я харесва много и и се отразява добре, съдейки от последните изследвания. На този етап май ще караме на нея, дано не изчезне и тя.

# 717
  • София
  • Мнения: 38 476
Аз не редувам, карам на една, ако я хареса. Едни и същи гранули. Иначе давам и консерви.

# 718
  • Мнения: 158
................. случайно попаднах на Husse и съм приятно изненадана от съотношението цена/качество. Моята я харесва много и и се отразява добре, съдейки от последните изследвания. На този етап май ще караме на нея, дано не изчезне и тя.

Кой вариант точно взимате? Разгледах ги, но тези без зърнени ми се виждат с висок процент протеин. И нашето йорки е на N&D, в началото й харесваше, но сега е мъка.   В търсене сме на нещо ново и подходящо за нашата мързеланка 😀

# 719
  • Мнения: 7 106
Тези двете редувам за сега:

https://bulgaria.husse.com/ocean-care-mini
https://bulgaria.husse.com/digest-sensitive

Наясно съм, че колкото и да чете човек, няма  да намери храна, която да удовлетворява изискванията на 100%. След 6 години пълна беззърнена диета/храна въведох ориза. Храни с пшеница и царевица категорично избягвам не само заради нулевата полза за организма, а и защото Холи вероятно има непоносимост към тях, която се изразява със сълзене на очите. За разлика от почитателите на принципа - храната на кучето не се сменя, аз съм на обратния - разнообразие във формулите именно поради причината, че няма идеална такава. На този етап сме на тази, докато не открия друга, която да я замени Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт