Италия 152

  • 42 737
  • 753
  •   1
Отговори
# 570
  • MI
  • Мнения: 11 868
Е те от и за Милано вече доста спряха да летят за известно време. Зависи как се развие епидемията,  като нищо ще удължат и за април. А и за нас не ми е особено притеснено, но за възрастни хора с хронични болести не бих рискувала да идват или да им занеса някой вирус, ако не е съвсем належащо. Все пак огромната част от случаите са точно при нас, вече има и доста близко случаи, няма как да знаеш дали не си от 50те % без симптоми, но преносители. Гледа, че и Уманитас при нас опват палатки за преглед на хора с респираторни проблеми, за да не ги месят с останалите в бърза помощ, отделят и легла в интензивното, защото на много места вече се задъхват и не смогват на многото случаи. Но ще изчакаме и ще видим, нищо не зависи от мен, освен елементарната превенция.

# 571
  • Маниакалното чистене е признак за неудовлетвореност.
  • Мнения: 928
Ако е удобно бих искала да питам dessita от кое летище е бил полета до София?

# 572
  • Италия
  • Мнения: 490
Здравейте, момичета Hug
Ох, и при нас вируса се завъртя в радиус от 15 км, но в нашия град още не е влязъл. Като гледам паниката около мен, май само аз стоически се държа да не се поддавам Rolling Eyes Не знам защо на мен ми звучи супер преувеличено всичко, като една пропаганда е Triumph Знам ли, може и да съм сбъркана аз Rolling Eyes
Честит ни празник! Hug

# 573
  • IT
  • Мнения: 3 704
Аз ако съм България, по ще ме е страх от втората грипна вълна, която имат в момента колкото от вируса.

# 574
  • Италия
  • Мнения: 490
allexa, е те точно затова казвам, че за мен всичко около корона вируса е преекспонирано. Не казвам, че не трябва да сме отговорни и внимателни,, но...! Мен по ме притеснява кризата с бежанците например, след като Турция отвори границите. Така или иначе всичко е въпрос на политика и интереси, даже и вирусите Money Чувствам се като марионетка в нечии ръце:sad:

# 575
  • MI
  • Мнения: 11 868
О, в България и аз много повече бих се притеснявала от грипа, всъщност и в момента повече от него се пазя, защото е по-опасен за малките деца. Което не променя факта, че при нас в Ломбардия проблемът е сериозен, защото вече се задъхват доста болници. И то без да е в големите градове на практика вируса, представете си ако се изпусне положението в Милано какво ще стане. Не че е толкова смъртоносен вируса, просто е много заразен и в крайна сметка много хора имат нужда от престой в интензивното, много повече отколкото е предвидено в системата. А междувременно няма да спрат катастрофите например и сериозно пострадалите от тях няма да спрат да имат нужда от същите тези легла в интензивното. Вече в района на Лоди са в криза болниците, малко по малко и в Бергамо, някои в Милано... А още сме в началото. А и за възрастните хора с проблеми е доста по-опасно от грипа, а вече и на двамата родителите са в тази графа, особено пък свекър ми.

# 576
  • Мнения: 1 545
Ако е удобно бих искала да питам dessita от кое летище е бил полета до София?
От Неапол

# 577
  • IT
  • Мнения: 3 704
До Рим момичетата в темата за туризъм в Рим пишат че са отменени полети от Рим за София.

# 578
  • Маниакалното чистене е признак за неудовлетвореност.
  • Мнения: 928
Благодаря, бях сигурна, че летището е далеч от истерията на Милано/Бергамо.

# 579
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 786
Блазя ви на вас, че сте спокойни. Новините не ги ли гледате!? Днес има 27 смъртни случаи. Нови 50_на заразени. Едно новородено между тях. В Италия повече от  2000. И то в Ломбардия. Ние уж сме далеч, но не ми е спокойно. Отложени са всички екскурзии и организирани излизания в училищата.
Мъж ми е с паталогични заболявания. Да не излиза казват. Така де, аз ще му го донеса вирусът и дома. Що да се мъчи той да го търси. Цял ден съм между хайвани и маминки не ги държат у дома, когато кашлят,или ги болят коремчетата. Малко безотговорни сме към нас и към околните.
Надявам се да мине скоро. Но според мен преди юни няма да се кротне алармата. Дано греша аз!

# 580
  • Италия
  • Мнения: 490
danilu, отказах да гледам новини нарочно! След 10 години работа в тв канал, правейки точно новини, имам идея за какво иде реч Close

# 581
  • MI
  • Мнения: 11 868
Данилу, от вас още е далеч, да се надяваме да не идва...
Не е до новини, всички вирусолози казват същото, СЗО също, ясно че политици и журналисти ако въобще слушам е със 100 наум. Но на специалистите определено вярвам. Ясно че не е чума или нещо подобно, но на мен ми стига да няма места в болниците ако ми се наложи и да рискуваме хубава пневмония и по-лошо за близките ми. За икономическите последици няма и нужда да говорим, всички ще ги усетим. Все пак не е само Италия, сега започва и в Германия и Франция явно същия сценарий. Китай вече призна, че плана заминА в канавката тази година.

# 582
  • IT
  • Мнения: 3 704
Моето дете два пъти беше с бронхит, като вторият е благодарение на някое неизлекувано дете, от класа и не само него го повтори. Леко нехайство има с пристъпи на паника.Племенникът ми много ме дразни като започне да кашля и се завира в нас и от свекърва ми излиза -ма той е само с червено гърло...
аз днес голям рев ревах, на Мике фиданцатата 😍 я диагностицираха с диабет, а е на 9 и половина...От днес е на инсулин, много високи нива на захар на гладно-над 300... Естествено, че се живее с това, но е ограничение. Добрата новина е, че примариото на отделението на Умберто
1 където са е прекрасен доктор. Има кабинет в нашият квартал и ние като се разболее Мики все сме при него, че нашият е надалече и е с час.

# 583
  • Мнения: 2 603
Блазе ви, че не се притеснявате. Аз пък много се тревожа и не мога да спя спокойно. Честно казано с всеки изминал ден се притеснявам все повече и повече.

# 584
  • Мнения: 2 199
Следващата седмица имам пътуване от Лондон до София... сериозно се замислям дали да не отменя пътуването Sad Не ме е страх, че аз ще се заразя (пътувам от Хийтроу, където доколкото разбрах няма никакви предприети мерки...) притеснявам се, че мога да пренеса заразата на болни възрастни роднини... Не знам Sad

Общи условия

Активация на акаунт