Италия 152

  • 42 680
  • 753
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2 603
Нели, не мисля, че е заради това. При всички положения щеше да се стигне до тази ситуация.

# 691
  • Маниакалното чистене е признак за неудовлетвореност.
  • Мнения: 928
И днес не си счупих краката от бързане за вкъщи ....
Скрит текст:
   

# 692
  • MI
  • Мнения: 11 818
Деси, парковете затова ги затвориха, казаха си го кметовете. Според наредбата не е забранено, но като се струпват на стада принудиха да се вземат крути мерки. Иначе би трябвало за самотна разходка или джогинг да е позволено, но ги затвориха физически...
Да, и при нас е по един от семейство, да не правим калабалък. Аз не съм стъпвала в магазин от месец. Grinning

# 693
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 756
Ние вчера ходихме за хляб директно във фурната в околностите на града. Нямаше полиция откъм тази страна. После в зелечуковият магазин за плодове. Супермеркатите са все с наплив.
Живеем в околностите. С голям двор. И никакви съседи.От  вчера слизат виладжии. През две къщи от нас . Но нямаме пряк контакт. Дори не се виждаме. Чувам ги по-скоро. Странно, че охраната ги пуска. Можеби защото и двамата са полицейски или общински служители.
Стискайте зъби. Дано мине скоро!

# 694
  • Мнения: 6 328
Супермеркатите са все с наплив.
Хм. Аз вчера снимах как чакаме ред за супермаркета, понеже една приятелка от БГ ме питаше. Вътре пускат много ограничено, отвън хората се редят на рехава опашка. На всички им е ясно, даже не се обсъжда.

# 695
  • MI
  • Мнения: 11 818
Честно казано очаквам да удължат карантината, имайки предвид как се развива епидемията и колко време трябваше на Китай, който е далеч от демокрация да се справи въпреки крутите мерки... А и иначе няма логика в много от мерките на правителството, които далеч не са толкова краткосрочни...

Ще издържим, няма как, алтернативата е по-лоша. А и все пак сме поне със семейство, представям си за живеещите сами колко е трудно.

# 696
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
kade, po diavolite imate kredor?
da ne sam go precakala zaradi adblokera?

az sam na smart working, koeto oznachava, che vmesto 8, ravotia po 12/14 chasa.
uikenda dobre mi se otrazi, chistia, sledvashtiat e za mazeto. razhojdame se vecher iz kvartala.

izvinete za ujaso-latinicata, no me marzi da kiriliziram...

# 697
  • Мнения: 87
добър вечер, дами!
попрочетох назад, гледам че всички сте здрави и се държите, радвам се...
ние с мъжо до миналата седмица се придвижвахме до офиса с градски транспорт (la circolare 90 e 91, миланските дами знаят за какво става въпрос), с повишено внимание и снабдени с дезинфектант, саморъчно забъркан от мен
от понеделник работим от вкъщи и съм по-спокойна, не сме си подавали носа навън (кафето на балкона не се брои 😁)
от два дни се назлъндисваме (каква звучна нашенска дума!!!) да купим това-онова, но засега отлагаме
може би утре-вдругиден ще скокна аз, че вече приритвам за зеленчуци

тегаво е, но свикваме и се стараем да сме търпеливи един към друг. в апартамент от 50 кв.м. карантината си е сериозен тест за една връзка, смятам разбирате ме... 😂

feiam, защо ти е кредор бе, не успяваш ли с бг клавиатура? 🤔 или ти от компютър се логваш?

п.п. среща в милано, среща в милано, па докъде я докарахме....  ако оцелеем, викам да се срещнем, все пак

# 698
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 756
Feiam, аз съм си свалила на мобилния bulgarian keylboard и прескачам с бутончето. Oт време на време ми излизат разни простотии, но препрочитам и поправям написаното

Последна редакция: пн, 16 мар 2020, 00:13 от danilu

# 699
  • IT
  • Мнения: 3 704
Аз съм свикнала на фонетична и имам бг на компютъра и така пиша от него. Иначе в Рим, глупаци много е няма оправия и това е, една бивша колежка каза ме ги вижда от балкона и в Черветери се разхождат, тинейджърите продължават да се съберат и така...аз от висене на балкона изтинах 😂утре ще пратя Съпружието за някакъв сироп до аптеката.

# 700
  • Мнения: 6 328
В случай, че на някой му е на дневен ред:
Този месец трябваше да си направя ревизията на колата.
Записвах, отлагах... Затворени са, не бяха сигурни дали и кога ще отворят пак.
Днес ми казаха, че за ревизиите е разрешено отлагане от 3 месеца.

# 701
  • MI
  • Мнения: 11 818
Ако някой като мен точно април трябва да поднови българска лична карта, удължили са срока с 6 месеца.

# 702
  • Мнения: 2 603
Не е много сложно да се сложи фонетична на компютъра и много бързо се свиква.
На телефона също съм с две клавиатури и нямам никакви проблеми.

Нямам търпение и тази седмица да свърши, май тези дни се очаква пикът.

# 703
  • Мнения: 2 275
Момичета,  колко време е карантината при вас?
Тук, в Париж, тези глупаци вчера бяха по паркове и градинки г.з до г.з и май довечера ще ни поставят всички в карантина. Хората напускат Париж с куфари.
Здраве и кураж на всички ви и давайте по някоя добра новина.

# 704
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Защо децата не може да са по 20 в стая, а майките им може да са по 200 в цех???
Риторичен въпрос.

Общи условия

Активация на акаунт