Говорим си за Свръхестественото 2

  • 25 412
  • 740
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 7 006
Чудя се след като светът е непрекъснат и диференцирането е условност, защо ефирният свят трябва да се сегментира.

Кво се 4удиш..Дори органите ти са диференцирани,при все,4е са свър3ани в непрекъсната обща верига-тяло..3емята е диференцирана от Слънцето,въпреки,4е е 4аст от непрекъснатата му система..

И3общо,нямаше ли"диференциране",нямаше да има и индивидуалности..
Ефирния свят не е бе3формена гмеж,напротив.И там има ред,порядък и форми,а щом има такива,ще има и диференциране..

Бе3 "диференциране",,на тв екрана не се вижда обра3/форма,респективно картина ,а се вижда това




Петя,да,Яхве е Мърдук..

# 736
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946


Относно книгата Матрицата V - чела съм я набързо, прескачах абзаци и страници дори. Според мен е писана или от психолог или от психиатър с ясната цел да въздейства. Книгата е някаква мешавица - използвали са стари текстове (не зная какви и от къде), но са заместили термините с техни (модерни). Общо взето е нещо като 'лош превод' + 'нескрити опити за внушения'. И всичко това представено с нотка високомерие, което не приляга на човек с претенции за нещо повече от другите.

Знам, че има много фенове на Матрицата V, но аз имам мнение, подобно на твоето.

Моят проблем с книгата е концепцията за Висшия Аз, защото в психологията има концепция за Свръх-Аза. Това е оня аз, който се формира от родителите и обществото и е по същество колективен аз.

Вал Валериан е завършил психология, Магдалена.

Това е само моето лично мнение.

Някой иска ли да отвори нова тема или аз да го направя?

# 737
  • Мнения: 7 006
Ели,Слънцата са Висши а3ове..

Нашето фи3.тяло е Висш а3 3а съ3нанието на атомите които го и3граждат..

Това е просто модел

Висшия а3 (класи4ския 3а който говорим) ,представлява същото торидно тяло като монадата  и душата,и е и3граден от множество монади(първи4ни атоми).
Ние сме те3и монади,но групирането ни във Висши а3ове е нещо което предхожда фрагментирането ни като самостоятелни единици..
Висшите а3ове са поредната ра3пределителна гара

# 738
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Ели,Слънцата са Висши а3ове..

Нашето фи3.тяло е Висш а3 3а съ3нанието на атомите които го и3граждат..

Това е просто модел

Висшия а3 (класи4ския 3а който говорим) ,представлява същото торидно тяло като монадата  и душата,и е и3граден от множество монади(първи4ни атоми).
Ние сме те3и монади,но групирането ни във Висши а3ове е нещо което предхожда фрагментирането ни като самостоятелни единици..
Висшите а3ове са поредната ра3пределителна гара

Така казано, го разбирам.

Значи, по същество е нещо като йерархията на матрицата.


Моят проблем е, че едно време съм чела Фройд и Юнг. А и като ходи човек на терапия, научава за Свръх-Аза, който принципно те командва (Свръх-Азът подтиска Аз-а и То-то, което е отговорно за потребностите).

И ако човек прочете Матрицата V, след като се е запознал с тия концепции, информацията в тая книга много му напомня за прочетеното в книгите по психология.



Ако някой познава човешката психика, може да манипулира хората, както си иска.

Всъщност, някой казват, че окултното знание е именно знанието за човешката психика:

1. Знанието за Себе (knowledge of the self), т.е. знанието за микро-космоса (монадата). Minor Arcana
2. Знанието за света (Knowledge of the world), т.е. знанието за макро-космоса, т.е. природните закони. Major Arcana



Пускам Нова Тема:

Нова Тема




Последна редакция: ср, 19 дек 2018, 10:52 от Eleonora_27

# 739
  • Мнения: 36 196
Не ми излиза темата?

# 740
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946

Петя, пробвай пак.

Общи условия

Активация на акаунт