Октомврийските деца започват с бели от сутринта! - Тема 22

  • 58 996
  • 670
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 1 744
И ние сме вече в ДГ, всякакви памперси съм махнала, с болестите и ние сме така, говори и не спира и нон стоп търчи. Беше голям инат до месец, сега вече има светлина в тунела, от време на време се държи мн човешки и разбрано, за кратко, но все пак е облекчение.
Само дето е агресивна и от нищо не я е страх - като някой не и харесва, направо си казва - ще го бутна, ще го набия и ще го оскубя и се бие с децата ако реши, че иска някоя играчка или друго. Дълго се борихме с това и вече го е надраснала, вчера като ме изнерви нещо и я заплаших с Торбалан, а тя сложи ръце на кръста, изпъчи се и каза - Какъв е тоа Торбалан? Ше го бута и ше го набия и после ше го оскубя да знае...
Дивак страшен. И да се подмазва се е научила, също така, това е най-хубавото - като ни види вече след работа - тича, прегръща ни, целува ни и казва мамооо, многоо те обичаммм...и всичко и прощавам в миг.
Болестите обаче и при нас са най-големия ад, треска ме тресе от сега, като знам, че зимата идва..
От седмица е на градина и вече е пуснала сополите.

# 481
  • Мнения: 2 288
Привет дами!
Страхотно е да чуя толкова новини от вас 💙
При нас положението е на "ура" отново, зимата дойде, а с нея сополи и кашлици! Цели две седмици, е, без днес, Пате беше на градина.
През август я спряхме от градина и й бяхме планували редица забавления, море, планина, на село София, рибилов. Голям кеф, голямо забавление и цял месец се задържаха здрави.
На морето бешв страшен кеф, за два дни се научи да плува с пояс и по гръб и по корем, няма страх. Много непослушна, но все си казвам "малка е още". Направи опит за ангина, имаше налепи, но едно семейство в съседство ни даде гранофорин, три дни я мазах и беше машина отново.
Вече й се разбира почти всичкото бърборене, драмите не са минали, изобщо. Брат й яде сам манджата, а бебе Пате трябва да я храним. Понякога се сбебосва ужасно много и ме изкарва извън равновесие, но гледа и си иска и тя. Научих я, че ще легна при нея за 5 минутки вечер и сега ме манипулира яко с тези 5мин. Аз докато преброя до три и съм заспала до нея.
Много се изморявам в работата и вечер направо ми падат батериите страшно бързо, а съберат ли ми се няколко безсънни нощи, я зъби, я сополи, я не нервозни бебоци, в които нощи ММ е задължително на работа, ходя като робот из завода, а вечер заспивам като пън.
Гледам, че е 23:40, но дремнах, докато приспивах бебе Мече, а свекърва ми дойде на помощ, че ми се събраха много безсънни нощи и да удари едно рамо, че трябва неделя и понеделник да ходя и извънредно на работа.
Мечето също бърбори, повтаря думи, а действия да не ви обяснявам. Опитва се да скача от дивана на земята, защото Пате така прави, е, не му се получава, пада като талпа, а тя го гледа, че не може и започва да скача от стол на стол, от дивана на стол и обратно. Ще се пребие бебока, а тя изобщо не му се трогва да спре да му показва щуротии. Бият се много, особено бебето, налага я, шамари, ритници, нерви, скубане.... Оле, екшън са. Бедна ми е фантазията какво ни чака в бъдеще.
Да знаете, че винаги всичко ще е наред, както и слънцето ще изгрява винаги от изток!
Мисис, пожелавам ти много сила и железни нерви. Ндявам се, че скоро ще се стабилизират здравословно.
Чуби, тарикатчета малки са, въртят ни на малкият си пръст.
Инър, успех и не се надъхвай, че ще е едно. Ще мине време, млада си още. Късмет
Заведението е пълен мираж с нея, а с двамата, няма да кометирам, скоро бяхме на детски РД, нямах търпение да донесст торатата и да се разкараме то кръчмата (ама кръчма без детски ктюът и играчки)
Пате пампи няма още от миналото лято, преди да направи 2 нямше и нощен, което с брат й ми се вижда кауза пердута.
Пате ходи много, но все се случва да се лигави или да се преумори, та, мятам в слинг или раница и се носим, не ми е драма, има нужда от близост, особено като гледа, че Мече се носи постоянно. Той ходи много, но си е на 1г4м и почти не взимам количка, само раница или слинг.
Пате кара тротинетка от няколко седмици много, така се отвори на каране, че ми доставя страхотно удояолствие, като я гледам. Има си едни любими алеи из парка и си кара.
Тази година РД ще правим у дома с 2-3 приятелчета и торта, без роднини, без трапези, без кръчми, много ме напрягат.
Поздрави дами и весели рожденни дни!

# 482
  • София
  • Мнения: 861
Детската градина дотук е като в яслата - пускам я, разболява се на 3-тия ден, после седим 10 дена вкъщи да се лекуваме, след това пак я пускам и след 3-ти дена пак е болна, ама от друго... Persevere Днес ми каза учителката, че две трети от децата в групата са болни. Изненада просто.

Каква са допълнителните занимания във вашите градини? Ние я записахме на английски, латино танци и футбол.

# 483
  • Мнения: 2 615
Innerlane, много гадно с тия разболявания.При нас картинката е почти същата.Борехме едни сополи 10-12 дни, два дни на градина и отново с течащ и хъркащ нос Sad. Едва диша, чак не може и да яде.
Иначе при нас има английски и танци само като допълнителни дейности.Английски нямам намерение да го записвам, защото мисля, че няма смисъл.Та остават танците. Искаше ми се на футбол, но бил малък.

# 484
  • Мнения: 19 689
Народни танци, приложни изкуства, футбол и не помня четвъртото Joy

# 485
  • София
  • Мнения: 861
Краси, коя ви е градината? Футбол тука може, но искат да им дадем пари за екип - чудно защо, при положение че не виждам кое ще да му е толкова специалното и различното на тоя екип от екипите, които имаме вкъщи. Мъжко занимание си е, но тя иска, а и аз я насърчавам, тъкмо да се откъсне малко от розовите рокли и приказките за феи и принцеси, че полудях вече.

Кристи, народни танци и аз исках, ама татко ѝ категорично отказа. Sweat А на приложните изкуства децата какво правят, че ми стана интересно?

Иначе има плуване и ски и още някакви занимания за по-големите деца.

# 486
  • Мнения: 19 689
Още не знам Joy Доколкото разбрах, рисуване, лепене и т.н. Имаше още пеене, пиано, балет, латино, плуване, йога, английски с двигателна активност.

# 487
  • София
  • Мнения: 861
Още не знам Joy Доколкото разбрах, рисуване, лепене и т.н. Имаше още пеене, пиано, балет, латино, плуване, йога, английски с двигателна активност.
Heart Eyes Друго си е частната градина.

Имам една много добра приятелка, която дава уроци по пиано на деца тука в Лозенец и съм решила да водя Дария при нея, но тя казва, че преди 4 или по-скоро дори 5 години, нямало смисъл...

# 488
  • Мнения: X
Нашата градина предлага английски, футбол, танци и приложни изкуства, но мисля от втора група (те сега са си още бебешори). И ние сме вкъщи със сополи. Няма Т, няма нищо, но сополи и кашля от тях като спи... Писнаха ми тия вируси, болести, висене вкъщи, в работа вече ми потропват с краче ( имам привилегията за работа от вкъщи, ама каква е тая работа, като малката постояни ми врещи на главата и ме дърпа да играем и тнт)....

# 489
  • Мнения: 14 790
Ох като ви чета ми става зле. Синеочка може би в понеделник ще тръгва,ако всичко е наред с изследванията.
Нямам идея тук какви занимания има.

# 490
  • София
  • Мнения: 1 309
И аз да кажа Добро утро Blush

Снощи ни беше родителската среща. Засега народни танци ще пробва. Има футбол, английски и плуване, ама от следващата година.

# 491
  • Мнения: 2 615
Innerlane, ние сме в дълбоката провинция Хасково Simple Smile.

Обадиха ми се от градината, че малкия повърнал.....аман вече 😖

# 492
  • Мнения: 507
Еййй, стискам палци за по-малко болести тази учебна година! Hug

При нас има английски, футбол, модерни танци, народни танци, йога и приложни. Ние записахме първите 3. Simple Smile Пък ще видим на кое колко ще ходи. Grin

# 493
  • Мнения: 19 689
Inner, в държавна е.

# 494
  • София
  • Мнения: 861
Innerlane, ние сме в дълбоката провинция Хасково Simple Smile.

Обадиха ми се от градината, че малкия повърнал.....аман вече 😖
Може пък да не е стомашен вирус! Моята преди няколко дена повърна, след като си изпи на екс една чаша с мляко.

Ох, нали яслата беше частна и аз реших, че си имат и по-големи групи и е продължил там Flushed Къде сте сега?

ММ е на нова работа и няма да може да взима болнични за детето, няма и да може да я взима всеки ден. Което означава, че аз ще трябва да прекъсна университета за една година най-вероятно. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт