Частни училища - информативна тема 22

  • 50 397
  • 804
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: X
Има училища в които без да е обявено официално, че има стипендии се дават отстъпки от таксите, че дори и деца без такси. На какъв принцип е избора не мога да кажа, тъй като правила липсват.

# 196
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Имам следното питане, освен АК, друго от частните училища, питам за началните в случая, интересува ли се от доходите на родителите, или таксата е такава, каквато е?

ОТ не иска справки за дохода.
Има обаче няколко деца със заболявания, които учат без такса. Знам, че едното е даже на домашно обучение, учителите го посещават вкъщи за сметка на училището и учебниците му са напълно безплатни.

# 197
  • Мнения: 197
Първи клас надали има стипендии за постижения/успех.
Скрит текст:
http://edisonschool.eu/" С предимство са деца, които са се занимавали интензивно със състезателна математика и са се явявали на състезания ниво подготвителни групи..."
Тези може и за стипендии да се борят.

# 198
  • София
  • Мнения: 4 025

А дори и с лични впечатления от трите училища, е хубаво да са придобити в близък времеви отрязък, тъй като вярвам, че и трите училища се променят с годините и след 5 години може и да не е валидно това, което е актуално към момента.  Peace

Да, нещата са динамични, и то много! Освен това е много типично хубавите неща да се развалят, да се лежи на стара слава или да се пуснеш по течението.

# 199
  • София
  • Мнения: 2 779
В общия случай не съм чувала за регламентирани отстъпки на база доходи. Както вече се спомена, някои училища предлагат стипендии за изявени ученици, друг път по неизяснени официално причини. Повече училища май предлагат варианти за различно разсрочване на таксата (някои- след лична уговорка), което също може да е полезно за някого. Обсъждали сме в темата и варианта, който се предлага от закона за получаване на държавно финансиране от ЧУ, ако 20% от учениците му учат безплатно, но аз не съм чувала към момента някое училище да го прилага. Ще ми е интересно, ако някой има повече информация.

# 200
  • София
  • Мнения: 16 197
БШ дава сериозна отстъпка от таксата на служителите на Овъргаз (казаха ми, че е 50%), всички други деца са на пълна такса.

# 201
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 738
Sharky, имаш ли информация от тази година как са езиците в БШ- какви и с какъв хорариум- само английски ли е задължителен, или пак испански и руски?
А немски откога може да се добави?
Напоследък не смогвам да следя темите, бях питала преди месеци, но май никой не писа.
Много е смотан сайтът на БШ, нито примерна програма, нищо...
Интересува ме за ПУК и 1-4 клас.

# 202
  • София
  • Мнения: 6 676
Прогресивно училище обяви стипендии миналата година, в размер на 50% от таксата, при доказан нисък доход на родителите. Да допълня, че бяха за по-големите класове, не за ПУК и 1-2 клас. Искаха да запълнят свободни места, тъй като големите деца бяха много малко (което се промени от тази година, в 5 и 6 клас се записаха няколко нови деца)
Не съм сигурна за тази година.

Последна редакция: чт, 15 ное 2018, 10:31 от Olive

# 203
  • Мнения: 1 731
В Българско Школо се учат 9 учебни часа английски, отделно руския и испанския, но там са песнички основно. Отзивите ми за новата директорка са много добри.

# 204
  • София
  • Мнения: 16 197
Моето дете "изкласи" от БШ преди 2.5 г., не мога да дам "прясна" информация.

# 205
  • Мнения: 2
Здравейте!
Интересувам се от лични мнения и конкретика за алтернативи на Deutsche Schule. Има ли родители с пресни и лични наблюдения на училищата с немски? Вълнува ме, дали има преподаватели - носители на езика, колко часа седмично е немският, по колко деца са в клас, нивото на общата подготовка, както и дисциплината в съответното училище. Ще ми бъде от полза информация и за частни и за държавни училища.
Шилер, Веда, Увекинд, Ерих Кестнер, 20-то, и т.н.?

# 206
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Ще разкажат и на Вас. Моля прочете темите назад, направете сравнителна таблица и задайте конкретни въпроси.
Поздрави!

# 207
  • Мнения: X
Освен това, въпроси за държавни училища с немски - на друго място, не тук.

# 208
  • Мнения: 2
Ще разкажат и на Вас. Моля прочете темите назад, направете сравнителна таблица и задайте конкретни въпроси.
Поздрави!

Благодаря за препоръката. Изчетох доста назад преди да се регистрирам, за да задам въпросите, които ме интересуват. Не виждам смисъл да чета още по-старите теми, защото информацията едва ли е актуална към момента. В предната тема видях, че има дама с подобно питане, но не получила конкретни отговори, макар че го преформулира няколко пъти. Затова се осмелих и аз да попитам.
 И така, ако изключим Веда поради лошия отзив от предната тема, интересуват ме пресни мнения за началната степен на Увекинд и Ерих Кестнер: българи ли им преподават немски, по колко часа немски имат седмично, по колко деца са в клас, има ли агресия в училище, доволни ли са родителите от ръководството, чувстват ли се добре децата в училище?

# 209
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Може да е полезно за част от въпросите:
https://www.uwekind.com/attachments/Fille/39/main/Language_Policy_2015.pdf

Общи условия

Активация на акаунт