Бримките броим, за зимата се готвим. Плетаческа тема № 97

  • 55 892
  • 766
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 5 262
anji75 невероятни са. Дори розово бих носила, ако изглежда така шапката. Ти продаваш ли нещата?

# 181
  • Мнения: 448
anji75 невероятни са. Дори розово бих носила, ако изглежда така шапката. Ти продаваш ли нещата?
Здравей, благодаря. Розовата наистина невероятна шапка. Да, аз приемам поръчки.

# 182
  • Мнения: 2 485
Anji, перфектно изглеждат! Heart Това на ръка ли е плетено? А преждата само Мерино ли е, или смес с нещо друго? И кой е магазинът на Галя? Извинявам се за многото въпроси Blush

# 183
  • Мнения: 448
Anji, перфектно изглеждат! Heart Това на ръка ли е плетено? А преждата само Мерино ли е, или смес с нещо друго? И кой е магазинът на Галя? Извинявам се за многото въпроси Blush
Благодаря много! Шапките и ръкавици на ръка, шалчета на машина, но сиво-червен шал, макарче  на машина, много на ръка правих, защото машина плете само един вид бримки.
Преждата от този магазин https://g-yarns.com/

# 184
  • Мнения: 2 485
Благодаря, ще разгледам Simple Smile и ще потърся как се плетат ръкавици Simple Smile

# 185
  • Бургас
  • Мнения: 1 986
anji75, аплодисменти ! Баба ми в такива случаи казваше : " Сякаш не е пипано с ръка "

# 186
  • Мнения: 275
Здравейте!Не бях се загледала в условието, че не се качват последователни постове и ми ги изтриха.Сега слага шапките на моето момче в един.За сведение той не иска да ги носи навън защото са особени, но пък и не си ги дава да ги продам:)




# 187
  • Мнения: X
Анджи, майсторица си! Чудесни неща, но и представянето им си го бива.

# 188
  • София
  • Мнения: 714
Здравейте,
Искам да изплета потниче на 5 годишната ми дъщеря на една кука.
подобна плетка, като на картиката

което да прикрепя към рунтава поличка и да стане летна рокля за принцеса. Simple Smile
Но нямам представа, колко грама прежда ще ми бъде необходима и какъв вид трябва да използвам за целта, за да може да се носи на голо, да не дразни и да не се разтяга?
Моля за съвети! Simple Smile

Последна редакция: ср, 09 яну 2019, 16:42 от geryger

# 189
  • Мнения: 1 108

И едни шушонки от мен...

# 190
  • София
  • Мнения: 714
vige,
тези така и не се начих да ги плета...
Но имам още бройки от баба. Simple Smile

# 191
  • Мнения: 448
Здравейте,
Искам да изплета потниче на 5 годишната ми дъщеря на една кука.
подобна плетка, като на картиката

което да прикрепя към рунтава поличка и да стане летна рокля за принцеса. Simple Smile
Но нямам представа, колко грама прежда ще ми бъде необходима и какъв вид трябва да използвам за целта, за да може да се носи на голо, да не дразни и да не се разтяга?
Моля за съвети! Simple Smile
Здравейте, за да стои  така красиво тънък мерсерезиран памук. Той устойчив на деформация и не губи цвят. Обикновен памук - по-мек, но по-лесно губи форма и цвят. Нямам много опит с плетене на една кука, но за сигурност не по-малко от 200 гр, но това е относително, винаги по-добре да купите повече, защото след това може от другата  партида  да е различен  цвят. И не знам какво е това рунтава пола, гугл не ми помогна, но също гледайте как ще отива към структура на полата.

# 192
  • Мнения: 1 108
На мен целта ми да се науча да плета беше точно за шушони и с гледане на клипове и пробване стигнах до наплитане с 6 или 8 на две игли, после ги преплитам и разделям на 4 игли като на всяка има по 4 бода. На вече трети кръг на втората бримка на първата игла правя две бримки и на третия бод на втората, после същото с третата и четвъртата игла и вече има по пет бримки на игла. Чртвъртия ред преплитам и после всичко това се повтаря докато на всяка игла има по десет бримки. След това вече само плетене, докато не се стигне до кокалчето на глезена -това е със заплитане от пръстите. Ако мислите, че съм го обяснила разбираемо мога да продължа целия процес в този дух, ако ви интересува.
Иначе има и едно видео за започване от горе, което на пръв поглед е по-лесно, целия процес е, но на мен не ми харесва на пръстите на края как изглежда.
Ps: Анджи, за рунтава мисля че се подразбира нещо като рошава, пухкава.... Овцете са рунтави, кучетата -пудели, булонки са рунтави, косматите мъже са също рунтави... Stuck Out Tongue Winking Eye

# 193
  • Мнения: 6 894
И аз изплетох няколко чифта вълнени чорапки тази зима - от по-тънка прежда, че да мога да ги обувам и с ботуши. На този много ми харесаха цветовете на преждата и много ми топлят. В действителност жълтото не е толкова ярко.  
Скрит текст:


Това е преждата:

Да се похваля и с пуловера (пропорциите не са реалните на снимката):
Скрит текст:


Нещо все не успявам да снимам добре, ама карай. Няма да ходя на фотоконкурс. Simple Smile

Браво, vige! И аз така се научих да плета - първо на 5 куки, заради чорапите. Обичам да ми е топло на краката. А от миналата зима се престраших да плета и блузи на обръч . Още не съм пробвала с кройка, но има време.

Последна редакция: чт, 10 яну 2019, 00:20 от Diorela

# 194
  • Мнения: 275

Преждата от този магазин https://g-yarns.com/
[/quote]

Този магазин само за прежди за машинно плетиво ли е?Може ли да кажете за ръчно други в  освен Хобиярн и Стенли и изобщо къде има най-голямо разнообразие от прежди за ръчно?

Общи условия

Активация на акаунт