Бримките броим, за зимата се готвим. Плетаческа тема № 97

  • 55 922
  • 766
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 6 940
Да, по главата стои, а след това щръква. Не че е голяма работа, но ме дразни и се чудех къде греша.

# 631
  • Мнения: 448
Здравейте! Имам малко нови неща, ръкавичките и детско одеялче.
Ръкавичките мерино+ алпака/мохер/па. Топли и много са нежни.


# 632
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
одеалцето е страхотно.
като за принцеса Simple Smile

# 633
  • Мнения: 978
Здравейте, мили дами!

Отново имам нужда от вашата помощ. Става въпрос за шапка:



И имам няколко въпроса:

1. Плетката в горната част какво наименование носи (пчелен кошер? или друго, за да мога да издиря начина му на плетене)
2. На няколко места видях, че се плете ластичната част с по-малък номер, а останалата с по-голям, та в случая отново ли трябва да е така?
3. За да получа броя на необходимите бримки трябва да оплета образец, от който да намеря колко бримки отговарят на 1 см. и след което да ги умножа по см. на ОГ?

# 634
  • Мнения: 448
Здравейте, мили дами!

Отново имам нужда от вашата помощ. Става въпрос за шапка:



И имам няколко въпроса:

1. Плетката в горната част какво наименование носи (пчелен кошер? или друго, за да мога да издиря начина му на плетене)
2. На няколко места видях, че се плете ластичната част с по-малък номер, а останалата с по-голям, та в случая отново ли трябва да е така?
3. За да получа броя на необходимите бримки трябва да оплета образец, от който да намеря колко бримки отговарят на 1 см. и след което да ги умножа по см. на ОГ?
Здравейте, по принцип това е машина плетиво, едно към едно с игли няма. Евентуално 1лиц.плетете, 1 лиц.сваляте без изплитане конеца зад бримката и така в шах мат. Но много дълго се плете и сякаш стоиш на място. По-лесно : двоен ориз. Но всичко трябвада се пробва преди с образез как стои на дадена прежда и с какъв номер игли. И ластика се плете с помалък номер. За по хубаво от (ОГ - 10%)* на количество бримки в 1см. Ако ще плетете по кръг, а образец правите прав, по-често плетене  по кръг по-плътно става.
Слагам снимка с такава плетка

# 635
  • Балчик
  • Мнения: 740
Здравейте, момичета.
Имам задание да изплета ръкавици на 5 пръста на момче.
Искам ластика около китката да го направя, като купешките такива,т.е. стои някак двоен.
Може ли да ми помогнете с клип или описание на такива. От снощи се ровя но все не мога да улуча.
Благодаря
Poliiii, според мен шапката е малка за главата на детето, щом се изхлузва посока на горе, усещаше сигурно и леко напрежение при носене.

# 636
  • Мнения: 6 940
Благодаря, аз вече открих проблема и коригирах.
Скрит текст:
Ако някой реши да използва схемата-увеличих броя на бримките още от ред 7, вместо от 10ти, защото там някакси самата плетка тръгва навътре, заради използване на 3тата бримка и се получава стягане точно в тези 3 реда преди бобчетата.

# 637
  • Мнения: 448
Здравейте, момичета.
Имам задание да изплета ръкавици на 5 пръста на момче.
Искам ластика около китката да го направя, като купешките такива,т.е. стои някак двоен.
Може ли да ми помогнете с клип или описание на такива. От снощи се ровя но все не мога да улуча.
Благодаря
Poliiii, според мен шапката е малка за главата на детето, щом се изхлузва посока на горе, усещаше сигурно и леко напрежение при носене.
Ластика на купешки ръкавички е фалшив ластик на машина с подгъв, който се плете с по-тънка И затова обичам прежда на бобини тънка, например взимаш 3 ката прежда плетеш с подгъв, след това като започваш след ластика добавяш още 2-3 нишки и така става еднакова дебелина. Дано правилно обясних.

# 638
  • Мнения: 1 050
Момичета, да опитам и аз нещо. Изплела съм звездички/снежинки за украса. Искам да ги колосам. Как го правите това? Предварително благодаря.

# 639
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
разтвори брашно или обикновено нишесте във вода.
не на каша, а само да побелее.
топваш снежинката и гладиш през тензух или бял плат до изсъхване.


# 640
  • Бургас
  • Мнения: 1 986
разтвори брашно или обикновено нишесте във вода.
не на каша, а само да побелее.
топваш снежинката и гладиш през тензух или бял плат до изсъхване.

Или ги сапунисваш и не ги изпираш прецизно от сапуна. И гладиш влажни.

# 641
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
със сапун не съм пробвала и не знам.
ставало и със захар, но и това не съм пробвала, все си мисля, че ще изгори захарта, ще залепне на ютията...

# 642
  • Мнения: 3 632
Скрит текст:
Здравейте, мили дами!

Отново имам нужда от вашата помощ. Става въпрос за шапка:



И имам няколко въпроса:

1. Плетката в горната част какво наименование носи (пчелен кошер? или друго, за да мога да издиря начина му на плетене)
2. На няколко места видях, че се плете ластичната част с по-малък номер, а останалата с по-голям, та в случая отново ли трябва да е така?
3. За да получа броя на необходимите бримки трябва да оплета образец, от който да намеря колко бримки отговарят на 1 см. и след което да ги умножа по см. на ОГ?
Мисля, че тази е подобна:
https://www.youtube.com/watch?v=E6TIawLqZAg

п.п. Намерих оригиналната шапка. Не стига, че снимките не са качествени и  има акрил и полиамид в състава, ами и цената й е скандална.

# 643
  • Мнения: 978
The ant is.. [\B] именно, че цената  наистина е доста скандална и искам да си оплета максимално подобна на тази.
Благодаря ти! Днес я започвам!

Иначе завърших поличката, остана само да я поукрася

# 644
  • Мнения: 6 898
Момичета, да опитам и аз нещо. Изплела съм звездички/снежинки за украса. Искам да ги колосам. Как го правите това? Предварително благодаря.

Става и със захарен разтвор - да изсъхнат опънати. Майка така ми колосваше дантелена шапка, плетена на 1 кука - натъпкваше бял плат, после вестници, даваше форма и оставяше да изсъхне.

А ако искаш трайно да ги втвърдиш, може да ги топнеш в  разредено 1:1 до1:2  лепило за дърво ( С200), което става прозрачно след изсъхване. Оставяш да съхнат върху найлон, дори може като позасъхне, да притиснеш с нещо, за да стане още по-изравнена. Не зная дали е удачно с ютия, не съм пробвала.

Общи условия

Активация на акаунт