За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 71

  • 26 157
  • 774
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 13 093
Техниките на др. Карп помагат. Пробвай. При нас много помогнаха.

# 121
  • Мнения: 7 776
Пробвай даване на пробиотик с бифидо бактерии, мисля, че на Аквасорс има такъв.
Четох едно изследване, което доказва, че коликите са по същество дисбактериоза, т.е. отсъствие на чревни бактерии и най-вече на бифидобацили. Та не пречи да опиташ. Може и ти да хапваш кисело мляко по-често. Успех и кажи ако решиш да пробваш какъв е резултата.

# 122
  • Мнения: 1 239
Сега е полу заспала и суче вече 20 минути много добре, но като е превъзбъдена и е ужасно Sad ще видя техниките

# 123
  • Мнения: X
Здравейте! Бебето ми получи от няколко дни нещо като червен остров обграден от бяло по езика. Ходихме днес при педи и тя каза, че това е Географски език. Някой сблъсквал ли се е с това?

# 124
  • Мнения: 1 239
Аз имам такъв език!!!!  Не съм бебе, но знам за какво говориш, това си е генетично. Баща ми има такъв географски език, казаха ми, че и моето бебе ще има такъв просто е въпрос на време да се прояви. На мен ми “цъфва” езикът когато съм яла например компот, нещо кисело или по-горчиво или плод ябълка зелена и тн. Не се тревожи, не е нищо страшно. На баща ми целият език даже е нацепен точно като географска карта.
Здравейте! Бебето ми получи от няколко дни нещо като червен остров обграден от бяло по езика. Ходихме днес при педи и тя каза, че това е Географски език. Някой сблъсквал ли се е с това?

# 125
  • София
  • Мнения: 39 941
Аз съм с географски език. През втората ми бременност се оправи. Simple Smile

На синът ми като бебе му поставиха същата "диагноза". В момента е на 10 и няма географски език.

# 126
  • Мнения: X
Ами това се появи тук от няколко дни и продължава да расте. Благодаря ви!
Ние с баща и не сме с такива езици и не знам някой от родата да има.

# 127
  • София
  • Мнения: 39 941
Според мен е възможно да му се изчисти езика.
На моят син в момента езикът му е ок. Не помня на колко месеца беше когато педиатърката каза "географски език".

При мен положението като малка беше много зле. Освен бели линии по езика имах и цепнатини, т.е. езикът ми беше нацепен. Не можех да ям някои храни, защото рецепторите отстрани се надуваха. Надуваха се до такава степен, че ги прехапвах с кътниците и съответно не можех да говоря правилно. Страшна картинка.

# 128
  • Мнения: X
Момичета, днес беба проспа обяда в12:30, вместо това я накърмих и заспа. Яде зеленчуковото пюре в 2ч. като се събуди. Сега се чудя да й давам ли кашата следобяд и кога по-точно. Обикновено е в 5ч.

# 129
  • София
  • Мнения: 661
Момичета, днес беба проспа обяда в12:30, вместо това я накърмих и заспа. Яде зеленчуковото пюре в 2ч. като се събуди. Сега се чудя да й давам ли кашата следобяд и кога по-точно. Обикновено е в 5ч.

Когато писне, че е гладна?

# 130
  • Мнения: X
Момичета, за температура( измерена с дигитален термометър на челото) 37,9 от зъби да давам ли панадол или е нисичка за лекарства?

# 131
  • Мнения: 35 200
Дали е от зъби?? И аз така мислех за моя господин, оказа се червено гърло.

# 132
  • Мнения: X
Ходихме до педиатърката, нищо друго му няма за сега.

# 133
  • Германия
  • Мнения: 3 469
За тази температура аз не бих дала нищо на първо време. Следи общото състояние и прецени дали има нужда. Дай преди сън примерно ако сметнеш за необходимо

# 134
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
След 38 се дава лекарство

Общи условия

Активация на акаунт