За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 71

  • 25 999
  • 774
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 77
Не е тип чадър. Има легнало положение, да. Желязна е!!! Радвам се, че почти се с их в Хиполенд да взема последната
Дали ще може да се ползва през зимата тази количка? Искам да сменям нашата, защото ми е много неудобна и ми се ще да взема направо лятна.

# 196
  • София
  • Мнения: 39 776
Не е тип чадър. Има легнало положение, да. Желязна е!!! Радвам се, че почти се с их в Хиполенд да взема последната
Дали ще може да се ползва през зимата тази количка? Искам да сменям нашата, защото ми е много неудобна и ми се ще да взема направо лятна.
По същата причина смених количката на сина ми. В сняг колички с малки колела се карат много трудно.
Аз взех Омния на Чиполино през март. С голям зор порех снега.

# 197
  • Мнения: 1 238
Момичета обличам на бебето космонафт върху домашните дрехи, които са бодис с къс ръкав, отгоре дрешка връхна боди тип прегърни ме , ританки и чорапки, слагам го в количката и отгоре едно дебело одеало и едно тънко както и шапка. Дали е ОК? Не се изпотява, но не знам да не я претоплям. Зимата ще я извеждам само ако е над 3 градуса. Аз съм много зиморничава и в нас е 23-26 градуса. Ок ли е?

# 198
  • Мнения: X
Момичета обличам на бебето космонафт върху домашните дрехи, които са бодис с къс ръкав, отгоре дрешка връхна боди тип прегърни ме , ританки и чорапки, слагам го в количката и отгоре едно дебело одеало и едно тънко както и шапка. Дали е ОК? Не се изпотява, но не знам да не я претоплям. Зимата ще я извеждам само ако е над 3 градуса. Аз съм много зиморничава и в нас е 23-26 градуса. Ок ли е?

Не, как хем космонавт, хем завивка, че даже и две?! Избери едното - или космонавта, или одеялото, ти би ли излязла с две якета? Като си зиморничава, не означава, че трябва и бебето така да го научиш.

# 199
  • Мнения: 1 238
Все ме е страх да не настине!!! Ами аз и лятото спя с чорапи и пижама и нямам реална преценка за температурите.

# 200
  • Мнения: X
Все ме е страх да не настине!!! Ами аз и лятото спя с чорапи и пижама и нямам реална преценка за температурите.
Претоплянето е също толкова вредно колкото простудата. В някои случаи е дори по-опасно. А такова количество дрехи е немислимо просто.

# 201
  • Мнения: 35 117
Не мисля, че количката в подходяща за сняг. Ниска е

# 202
  • Мнения: 602
Момичета обличам на бебето космонафт върху домашните дрехи, които са бодис с къс ръкав, отгоре дрешка връхна боди тип прегърни ме , ританки и чорапки, слагам го в количката и отгоре едно дебело одеало и едно тънко както и шапка. Дали е ОК? Не се изпотява, но не знам да не я претоплям. Зимата ще я извеждам само ако е над 3 градуса. Аз съм много зиморничава и в нас е 23-26 градуса. Ок ли е?
Как слагаш космонавт, дебело и по-тънко одеяло... Дъщеря ми днес излиза на 2 градуса навън и беше с боди потник, тънко боди с дълъг ръкав, панталонче също тънко, чорапи, буйки за непроходили бебета тип ботуши, шапка и яке.. И завита с одеяло (не много дебело, не много тънко.. ) и й е добре.. Даже се изнервя като я обличам.. А пък за твоето не знам за мен е прекалено.. А аз я возя в летния кош без коженото покривало, което се слага върху коша.. Ако е с него е с тънко одеяло.. Вече са ти написали, че ппетеплянето даже е по-лошо от простудата...

# 203
  • Мнения: 293
За количката-и аз подкрепям да е с една дръжка и да се сгъва като книга.
За обличането-и аз си мисля,че са му в повече тия одеала....извеждах така малкия на минус 5 примерно и то само с едно дебело одеало. Щом си толкова зиморничева,тогава изобщо според мен не се ръководи от това дали на теб ще ти е студено,защото ще направиш такова и бебето,да не говорим,че докато са малки нямат изградена терморегулация,не могат да се потят и затова претоплянето е опасно. Температурата също си мисля,че е малко висока...според мен повече от 23 градуса не е хубаво да е....вкъщи държа 21-22, а нощно време спим на 19-20.

# 204
  • Мнения: 7 776
И аз съм зиморничева, но не я навличам, напротив. Ползвай мъжа си за ориентир, ако на теб ти е трудно да прецениш. Аз я извеждам сега с боди дълъг ръкав и отгоре пуловер, шапка, клин и дебели чорапи. Днес ще поръчам и някакви топли буйки. Аз я нося в раница и съответно се топли от моето тяло и не й слагам яке, но щях ако беше в количка. Космонавт абсурд да й сложа на това време. Ако станат минусови температурите, тогава.

# 205
  • Мнения: 683
Аз още обличам есенно яке/дебела жилетка плюс одеялце, слагам качучка, без шапка. Топли са му даже ръцете и мисля, че му е ОК. На мен ми е студено обаче Grinning Вкъщи е доста топло: 24 - 24 градуса, но аз не мога да вирея на по-малко. Държа го по боди и панталонки, а понякога и само по боди. За космонавт и на мен ми се струва още топло.

# 206
  • Мнения: 13 082
Космонавта е за под нулата. Сега още е 7-8 градуса. Аз съм излиза с голяма и на -10. Защо само над 3, как ще изкарараш цяла зима?

А защо не искате количка тип чадър? Аз съм бутала с голямата една година такава, ми супер си е. Сега пак съм издърване на някоя готина, ама за на пролет, че с малките гуми в снега е мъка.

# 207
  • Мнения: 1 238
Ох прави сте! Аз на това време ходя с яке с гъши пух 🤪🔫. Ще ви послушам

# 208
  • Варна
  • Мнения: 2 748
Как определи точно до 3 градуса ?
Долча, малката не беше ли недоносена ?

# 209
  • Мнения: 1 238
Еми в първия ден на 36та се роди.  ма вече е близо 5 кила
Как определи точно до 3 градуса ?
Долча, малката не беше ли недоносена ?

Общи условия

Активация на акаунт