За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 71

  • 26 098
  • 774
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 243
Здравейте. Имам бебе на 20 дни, струва ми се, че с едната ноздра от време навреме похърква така, ако мога да кажа.  Иначе спи със затворена уста. Суче както обикновено и ползва биба от време на време. Впръсквам стеримар. Започнах да слагам на парното канче с вода, тъй като все ми се струва, че сухия въздух е проблема.  Друго мога ли да направя за момента?

# 271
  • Мнения: 602
Здравейте. Имам бебе на 20 дни, струва ми се, че с едната ноздра от време навреме похърква така, ако мога да кажа.  Иначе спи със затворена уста. Суче както обикновено и ползва биба от време на време. Впръсквам стеримар. Започнах да слагам на парното канче с вода, тъй като все ми се струва, че сухия въздух е проблема.  Друго мога ли да направя за момента?
Да, пуснете секрет

# 272
  • Мнения: 1 239
Момичета, мъча бебка да пишне в контейнерче за урина от два дена, всичко опитах и тя не пишка и това е, пробвах с тези в памперса дет се слагат, да е гола и да си говорим и да е топло в стаята и да се изпишла и не става и не става. Ще пробвам пак днес и ако успея да събера урина понеже съм сама и трябва да изчакам някой да дойде да я занесе мога ли да я сложа в хладилника да се съхранява?

# 273
  • София
  • Мнения: 2 717
Урина се взима най-лесно сутрин, веднага след събуждането. Аз действах така: като отвори очи е вдигам, измивам бързо на мивката и лепя колектор. До 30 Мин се е изпишкала. Урината се носи в лабораторията до час от вземането, не трябва да я съхранявате.

# 274
  • Мнения: 1 239
Пробвах точно това преди малко и не искаше да се изпишка, 1,5 ч я държах
Урина се взима най-лесно сутрин, веднага след събуждането. Аз действах така: като отвори очи е вдигам, измивам бързо на мивката и лепя колектор. До 30 Мин се е изпишкала. Урината се носи в лабораторията до час от вземането, не трябва да я съхранявате.

# 275
  • София
  • Мнения: 2 717
Може да се изпишкала много бързо от събуждането и да си изпуснала момента.
Давай вода и ако не стане опитай пак утре.

# 276
  • Мнения: 7 776
Мария, а защо не оставите бебето на тъмно в кошарата само? Опитвате ли ли сте? Според мен го мъчат зъби и иска да е до вас. Другото е, че ако спи през деня или не се е изморило бебето през деня, трудно ще заспи. Оставяйте го през деня да си играе на земята, за да се поизтощи.
Dovetd, а с аспиратор дърпате ли сополки след стеримара? Моята дъщеря постоянно смръкваше кърма на тая възраст и от това й хъркаше носа. Ако го правите, секрет както е казала Мони.
Dolca, пробвай след кърмене. След приема на течност обикновено става. Успех!

# 277
  • Мнения: 243
Мария, а защо не оставите бебето на тъмно в кошарата само? Опитвате ли ли сте? Според мен го мъчат зъби и иска да е до вас. Другото е, че ако спи през деня или не се е изморило бебето през деня, трудно ще заспи. Оставяйте го през деня да си играе на земята, за да се поизтощи.
Dovetd, а с аспиратор дърпате ли сополки след стеримара? Моята дъщеря постоянно смръкваше кърма на тая възраст и от това й хъркаше носа. Ако го правите, секрет както е казала Мони.
Dolca, пробвай след кърмене. След приема на течност обикновено става. Успех!

Не съм дърпала, ще пробвам. Иначе това с млякото и на нея й се случва.

# 278
  • Мнения: 1 239
Ех не е лесно да си мама 🤪 мерси много! Сега спи дълбоко и като се събуди пак ще я мъча. Аман значи тези лекари само изследвания назначават ей така на работа да се намират при видимо здраво и весело и жизнено бебе. И така ме съмняват тези резултати от петата.

# 279
  • София
  • Мнения: 39 884
И така ме съмняват тези резултати от петата.
На моят син нивата на билирубин следяха само с кръв от петата. То не че можеха на друго място да го боднат.

# 280
  • Мнения: 1 001
Здравейте. Имам бебе на 20 дни, струва ми се, че с едната ноздра от време навреме похърква така, ако мога да кажа.  Иначе спи със затворена уста. Суче както обикновено и ползва биба от време на време. Впръсквам стеримар. Започнах да слагам на парното канче с вода, тъй като все ми се струва, че сухия въздух е проблема.  Друго мога ли да направя за момента?
Канчето с водата въобще не помага да се подобри влажността на въздуха. Ние загова взехче овлажнител, коментирали сме тук в темата.

# 281
  • Варна
  • Мнения: 1 632
При нас на 8.5 месеца беше ад със съня. Има скок в растежа точно тогава и той беше труден при нас. Взех да приспивам на спалнята, но 1-2 седмици се будеше през час. Мина. Simple Smile Може би е това.

# 282
  • Мнения: 504
Здравейте! Отдавна не съм писала и сега се включвам с въпрос. Синът ми стана на годинка и от преди 2 месеца си спеше по два пъти на ден - предиобяд и следобяд по час. Откакто сменихме времето (поне аз така си мисля) всичко се преобърна с главата надолу, буквално. Едва го удържам до 19:30 буден. Като стане 17ч рязко му се приспива и от 2-3 дни даже спи и трети път през деня. При вашите деца как се отрази смяната на времето?

# 283
  • Мнения: 7 776
От любопитство питам - защо взимат кръв от петата, а не от пръстче? Моята щерка й взеха от пръста и то много - почти цяла епруветка, защото исках изследване за кръвна група. Има ли някаква разлика от къде се взима кръвта?

# 284
  • Мнения: X
Здравейте! Отдавна не съм писала и сега се включвам с въпрос. Синът ми стана на годинка и от преди 2 месеца си спеше по два пъти на ден - предиобяд и следобяд по час. Откакто сменихме времето (поне аз така си мисля) всичко се преобърна с главата надолу, буквално. Едва го удържам до 19:30 буден. Като стане 17ч рязко му се приспива и от 2-3 дни даже спи и трети път през деня. При вашите деца как се отрази смяната на времето?

Моята заспиваше към 9-10ч през лятото, като смениха времето рязко започна да й се доспива към 6-7.

Общи условия

Активация на акаунт