За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 71

  • 25 927
  • 774
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 196
Махаш от кошарата, когато е будна и слагаш в тези сгъваемите за игра. Там няма решетки и къде да си разбие зъбите.

Нашата кошара е от ония с трите нива, не е сгъваема, но когато започне да се изправя, смъквам на най-долното и решетката е по-висока от детето. И една голяма сгъваема съм подготвила за дневната.

# 31
  • София
  • Мнения: 39 747
Моя счупи преден зъб и да ти кажа не е толкова лесно. Падна на стълби. (Гонеха се с кака му).

Не мога да намеря как се казват едни микропенести тръби. По клипчета в туба съм гледала, че изолират с подобни.
Нещо такова https://domiko.bg/product/3346/svarzvasht-makaron-za-pluvane.html
Разрязваш и слагаш на решетката.

Нашата кошара е от ония с трите нива, не е сгъваема, но когато започне да се изправя, смъквам на най-долното и решетката е по-висока от детето.
Задължително решетката да е по-висока от детето.
Моята щерка на 7м успя да се прехвърли през решетката, а ѝ стигаше до гърдите. Не знам как успя да направи това упражнение.

# 32
  • Мнения: 2 351
Ние засега сме само със сгаваема кошара на две нива-на 2 м . е бебчо. Докога ще ние е удобна? Може ли направо да минем на обикновено легло след година-две или ще трябва и дървена кошарка?

# 33
  • Мнения: 16 871
АнМари, и аз за нещо подобно мислех.

# 34
  • София
  • Мнения: 2 560
Брат ми като бебе не е спирал да хапе желязната решетка на кошарата, тогава такива са били. Мама каза, че само с два зъба е олющил боята, точно като зверче Simple Smile иначе и аз не знам как ще го предпазвам, вече почна да се върти на всички страни и доста често главата му тупка в таблата. За обиколници четох доста противоречиви мнения, че може бебето да се замота в тях и да се задуши. Вие, които сте сложили, забелязвате ли бебето да се навира много в тях?

# 35
  • Варна
  • Мнения: 1 595
Аз съм много доволна от обиколниците на Икеа. Матракът се слага в тях и реално няма как да  се разместят, така че да пострада бебето. Тънки са, но при падане омекотяват удара.  Аз като го слагам прав, все съм до него, че гризе и залита, все ме е страх за зъбите. Ние сме купували едни прозрачни тръби, от Практикер ли бяха, слагаме ги по дръжките на шкафовете, да не нараняват стената при удар, режат се. Ама трябва да пробвам на кошарата ще имат ли смисъл.

# 36
  • Мнения: 7 776
+1 за икейските обиколници. Много съм доволна и аз.

# 37
  • Мнения: 35 107
Ние обезопасихме дъската с дунапрен и отгоре с чаршаф, който затискаме с матрака, а отзад е закован с такер. Иначе като чуя да си удря главата и ми става лошо.
Иначе и аз мисля за такова по решетката. Моя се изправя, разхожда се из леглото, сочи камерата, която е над него.
Иначе съм махнала всички играчки от стаята. Не искам нищо да го стимулира да иска да излиза от леглото. Преди оставях на повивалника на леглото и той си вземаше и си играеше в леглото. Но като падне някоя и иска да иде да я вземе. И веднъж се метна от леглото. От тогава всичко е прибрано

# 38
  • Германия
  • Мнения: 3 421
И аз малко от съображения за сигурност взех за дъщеря ми сгъваема кошара - да не си удря главата в таблата или в решетките. Добра работа ни вършеше, но тя от доста време вече не спи в нея, а при мен на спалнята.
Сега ѝ правим детска стая и мисля да ѝ взема обикновено детско легло, харесала съм едно от ИКЕА https://m2.ikea.com/de/de/p/kura-bett-umbaufaehig-weiss-kiefer-80253809/

# 39
  • Мнения: 2
моля за съвет,  пкакъв трябва да е периода между слагане на ваксина срещу хепатит Б и петвалентна ваксина? Става дума за бебе на два месеца

# 40
  • Мнения: 7 776
На моето бебе в два отделни месеца ги биха.

# 41
  • Мнения: 633
Не по-малко от 30 дни.

# 42
  • Мнения: 602
Най-малко 30 календарни дни.. На моята дъщеря между всяка ваксина и е 30 дни..

# 43
  • Мнения: 204
С такъв ентусиазъм започнах захранването на 6 месеца без 10 дни. Е, измъчихме се с този картоф. Не отваря уста дори, държи го в устата, прави физиономии, даже й си сгажда и тръгва да повръща . Дано с тиквата е по-добре. Оплаках се!

Последна редакция: чт, 08 ное 2018, 22:00 от Lol90

# 44
  • Мнения: 35 107
Аз също почнах с картоф. Огромна моя грешка!! Дай ѝ време!!

Общи условия

Активация на акаунт