Имало едно време в Чукурова | ВВ, Кьосем - исторически и костюмни драми №10

  • 19 641
  • 747
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 28 078
Плановете на всички се провалиха, най - много се провали планът на Демир. И двамата ранени ще оживеят, тъкмо и в следващия епизод няма да ни лишат от болничната обстановка Mr. Green
Момичета, изоставям ви, лека нощ Hug!

# 346
  • Мнения: 21 201
На мен ми е интересно каква игра искаше да играе Зюлейха, newsm78 какво като уж се кротне, какви са и били плановете!? newsm78
Дано с превода да разбера, че сега ми е мъгла.

# 347
  • Мнения: 3 436
На мен ми е интересно каква игра искаше да играе Зюлейха, newsm78 какво като уж се кротне, какви са и били плановете!? newsm78
Дано с превода да разбера, че сега ми е мъгла.
Ами Зюлейха нали се нагласи за Йълмаз, остави пръстените на Демир и тръгна за срещата с думите:

"КАК Я РАССКАЖУ СВОЕМУ ИЛМАЗУ ? О АЛЛАХ БОЛЬШЕ НЕ РАЗЛУЧАЙ НАС"

Последна редакция: чт, 15 ное 2018, 23:59 от Tania M.

# 348
  • Мнения: 3 246
Момичета, превъртях няколко пъти момента - 100% съм сигурна, в това което написах. Даже много добре си личи на забавения кадър. Викайки - "Демир, Демир", Хюнкяр е доста встрани, но тича, в момента, когато Йълмаз се обръща. Той вижда дулото на втория пистолет на Демир и стреля, цели се в гръдната кост на Демир. Когато куршумът удря Хюнкяр тя току що е застанала пред Демир, като улавя удара с тялото си, бидейки в инерция. Ако забележите, в момента, когато куршумът я уцелва, Демир зад нея извърта дясната си ръка надолу и куршумът цели дясното рамо на Хюнкяр, по-към средата. Ако я нямаше куршумът щеше да уцели Демир или на същото място като Хюнкяр или повече към гръдната кост и това можеше да е фатално, защото щеше да раздроби ребрата и да пробият белия дроб.
И друго: Демир се беше подготвил не само, ако му избият пистолета, а в тази поза с опрени пистолети на двамата...той можеше с лявата си ръка да бръкне в десния джоб - по диагонал, да извади пистолета и да стреля в гърдите или корема на Йълмаз, зависи как ще насочи дулото. Йълмаз нямаше да има шанс, особено, ако Демир е бърз, а знаем, че той стреля от години и то добре - сам го каза. Изваждане на пистолет по диагонал е по-трудно и се прави лека дъга с ръката, но е ценно, ако имаш два пистолета. Извинявам се за детайлите, отплеснах се. Wink
Лека нощ!
П.П.
Скрит текст:
В интерес на истината Демир леко се забави с изстрела, но е много трудно да застреляш човек в гръб. Трябва да си изключително подъл. При стрелба, даже ако мишената не е стилизирана, а е на човешки торс (има и такива с лица, очи, нос и т.н.) и ти я сложат в гръб и виждаш тила...е някак си кофти и инстинктивно забавяш изстрела.
Ако Демир беше убил Йълмаз, нямаше да отиде в затвора, никой даже нямаше да разбере. То, само Йълмаз е карък, горкият. Сега и ранен ще го обвиняват за Хюнкяр, кой знае как ще го окалят.

Последна редакция: пт, 16 ное 2018, 00:15 от dana78

# 349
  • Мнения: 3 634
Дана, както и да се беше приготвил Демир, и този път на Йълмаз късметът му изневери.
Демир се прицелваше, но ние не знаем дали наистина би стрелял.
Пръв стреля Йълмаз, веднага след вика на Хюнкяр.
Обяснението ти е логично.
Но така или иначе, Демир стреля след това.

Но интересното беше, че детето на Йълмаз спаси живота на Демир.
А Хюнкяр, която е причина то да е сега дете на Демир,
спаси живота на Демир във втората част.

 smile3524

# 350
  • Мнения: 3 436
Момичета, превъртях няколко пъти момента - 100% съм сигурна, в това което написах. Даже много добре си личи на забавения кадър. Викайки - "Демир, Демир", Хюнкяр е доста встрани, но тича, в момента, когато Йълмаз се обръща. Той вижда дулото на втория пистолет на Демир и стреля, цели се в гръдната кост на Демир.
Скрит текст:
Когато куршумът удря Хюнкяр тя току що е застанала пред Демир, като улавя удара с тялото си, бидейки в инерция. Ако забележите, в момента, когато куршумът я уцелва, Демир зад нея извърта дясната си ръка надолу и куршумът цели дясното рамо на Хюнкяр, по-към средата. Ако я нямаше куршумът щеше да уцели Демир или на същото място като Хюнкяр или повече към гръдната кост и това можеше да е фатално, защото щеше да раздроби ребрата и да пробият белия дроб.
И друго: Демир се беше подготвил не само, ако му избият пистолета, а в тази поза с опрени пистолети на двамата...той можеше с лявата си ръка да бръкне в десния джоб - по диагонал, да извади пистолета и да стреля в гърдите или корема на Йълмаз, зависи как ще насочи дулото. Йълмаз нямаше да има шанс, особено, ако Демир е бърз, а знаем, че той стреля от години и то добре - сам го каза. Изваждане на пистолет по диагонал е по-трудно и се прави лека дъга с ръката, но е ценно, ако имаш два пистолета. Извинявам се за детайлите, отплеснах се. Wink
Лека нощ!
П.П.
Скрит текст:
В интерес на истината Демир леко се забави с изстрела, но е много трудно да застреляш човек в гръб. Трябва да си изключително подъл. При стрелба, даже ако мишената не е стилизирана, а е на човешки торс (има и такива с лица, очи, нос и т.н.) и ти я сложат в гръб и виждаш тила...е някак си кофти и инстинктивно забавяш изстрела.
Ако Демир беше убил Йълмаз, нямаше да отиде в затвора, никой даже нямаше да разбере. То, само Йълмаз е карък, горкият. Сега и ранен ще го обвиняват за Хюнкяр, кой знае как ще го окалят.
Да, така е, реакцията на Йълмаз беше автоматична и той не се прицели в Хюнкар. И аз изгледах сцената.
Наистина е голям кутсузлия Йълмаз. А как си беше тръгнал.

Демир се прицелваше, но ние не знаем дали наистина би стрелял.
Пръв стреля Йълмаз, веднага след вика на Хюнкяр.
Но така или иначе, Демир стреля след това.
Така или иначе, ако Демир не беше се прицелил в гърба на Йълмаз, Хюнкар нямаше да се намеси, нямаше да се обърне и да стреля и Йълмаз. Демир има голям дял за раняването на Хюнкар.

Последна редакция: пт, 16 ное 2018, 08:37 от Tania M.

# 351
  • Мнения: 3 246
Ваня, естествено, че Демир би стрелял. Та той изигра цяло театро, постави капан и се е заредил с два пищова не случайно. Не мисля, че тук има въобще причина за оправдаване, още по-малка отново за критика към Йълмаз, че стрелял пръв. Какво, да чака да види дали Демир ще го оцели ли? Всеки нормален човек на негово място би стрелял. Йълмаз знаеше, че Демир е дошъл да убива и си беше така. И чест прави на Йълмаз, че каза онези думи, отне оръжието, свали своето и си тръгна, мисля, че това трябва да се признае. Както трябва да се признае и подлостта на Демир, който и в разговора спомена, че единият трябва да умре. Демир е този, който много по-силно желае мъст и смърт. Нека да не броим кой е стрелял пръв, защото както и да смятаме Демир вече стреля по Йълмаз в гръб, стреля по невъоръжен човек с цел да го убие, преследва го с цел да го убие...щеше да го направи и сега, нямам съмнения. И ще е много наивно да се мисли обратното.Това, че се забави може да се дължи на желанието за по-добро прицелване, защото предишния път пропусна. Хюнкяр сама си е виновна за всичко. Иска смъртта на Йълмаз, но не така тип дуел, а чрез интрига или чрез друг човек, за да няма никаква опасност за Демир. Йълмаз пощади Демир заради детето му, но Демир не пощади Йълмаз точно поради това. И това е разликата в моралните ценности на двамата. Да, ако Демир не беше извадил пистолет и беше оставил Йълмаз да си тръгне, нищо от това нямаше да се случи. Нека бъдем обективни, все пак.

Последна редакция: пт, 16 ное 2018, 01:20 от dana78

# 352
  • Мнения: 3 436
... Нека да не броим кой е стрелял пръв, защото както и да смятаме, Демир вече стреля по Йълмаз в гръб, стреля по невъоръжен човек,
Скрит текст:
преследва го с цел да го убие ... щеше да го направи и сега, нямам съмнения. И ще е много наияивно да се мисли обратното.Това, че се забави може да се дължи на желанието за по-добро прицелване, защото предишния път пропусна. Хюнкяр сама си е виновна за всичко. Иска смъртта на Йълмаз, но не така тип дуел, а чрез интрига или чрез друг човек, за да няма никаква опасност за Демир. Йълмаз пощади Демир заради детето му, но Демир не би пощадил Йълмаз точно поради това. И това е разликата в моралните ценности на двамата. Да, ако Демир не беше извадил пистолет и беше оставил Йълмаз да си тръгне, нищо от това нямаше да се случи.
Червеното - за протокола. Нямаше да му е за първи път да стреля в гръб. Това поне го знаем. Grinning

Ще видим утре с превода действително ли това каза Демир: "ПОКА КТО ТО ИЗ НАС НЕ УМРЕТ, ДЕЛО НЕ ЗАКОНЧИТСЯ."

Последна редакция: пт, 16 ное 2018, 08:37 от Tania M.

# 353
  • Мнения: 3 246
Точно така. Фактите са такива и колкото и да симпатизираме на даден герой, някои неща просто няма как да се пренебрегнат. Факт е, че Демир си направи целия този труд не заради черните очи на Йълмаз, а за да убие. Търсеше го под дърво и камък дни наред не да си говорят сладки приказки, а за да го убие. Много добре показаха цялата хронология, както и намеренията на Демир в много случаи. Просто странно би било въобще да има съмнение как би постъпил Демир, при условие, че вече три серии го гледаме и слушаме как се подготвя, как нахъсва Дженго, ситуациите с Гафур, разговорите с Хюнкяр и т.н. И друго - освен физическа разплата, Демир не се свени да петни името на врага си. Ще видим сега, дали ще има сили да поеме вината за майка си и за подлостта си или пак Йълмаз ще му е виновен. Залагам на второто.

# 354
  • Мнения: 3 634

Добро утро!  Hug

След обработката на видеото тук може да се гледа епизода с рус. суб.

https://vk.com/birzamanlarcukur?w=wall-82230597_62855

Момичета  Hug, не ви разбирам за снощната  реакция.
Не оправдавам никого и не нападам никого.
Приписвате ми неща, които не съм казала и не съм мислила.
Аз говоря за фактите на конкретната сцена.
А вие използвате факти от други сцени и интерпретация.
Написах снощи това, главно за да кажа какъв карък е Йълмаз.
И първото убийство, и раняването на детето, и снощната сцена говорят за неговия лош късмет.
Посочих фактите в сцената и нищо повече не съм искала да кажа.

А извън това,
докато Демир не е стрелял, а той също може в последния момент да премисли и е свободно съчинение да се твърди обратното,
пръв е стрелял Йълмаз.
Нима Демир не можеше в последния момент да си спомни думите на Дженго или да му мине през ума, че като влезе в затвора ще остави Зюлейха и детето на Йълмаз?
Защо му се отнема това право.
И друго, Демир организира операцията,
но пък не е ли Йълмаз, който си е поставил задача на живота да убие Демир?
Да, Демир вече стреля в гърба на Йълмаз.
Но пък Йълмаз вече е убил един похитител на Зюлейха, какъвто за него е и Демир.
Полето на интерпретация може още много да се разшири.

Моето виждане е, конкретна сцена да се изчисти от тълкуване.
А едва след това да се поставя в контекст.

Ден с много поводи за усмивки пожелавам на всички!  Heart Eyes

# 355
  • Мнения: 3 436
Здравейте!
Снощното "мазало" на финала се e отразило супер на рейтинга.  Laughing
На първо място и в трите групи,: в общата (тотал) - 15.32, АВ - 13,12 и АВС - 15.44.
http://www.ranini.tv/reyting

Ваня, съгласих че, че можеше и Демир да си спомни думите на Дженгавер. Simple Smile
Останалото за мен е под въпрос, след като Хюнкар го взе насериозно.
А лихваря той го уби при схватка в момент на насилие срещу Зюлейха, а не в качеството му на похитител.
Иначе мисля, че Йълмаз се отказа от убийство на Демир като цел на живота си под влияние на Фекели, а и преди това не го направи. Чухме закани за убийство, но на два пъти се въздържа - при палежа и в снощната серия. Макар че реакцията му беше автоматична, още нямам категорично мнение дали не можеше все пак да забави изстрела, който порази Хюнкар.

Последна редакция: пт, 16 ное 2018, 14:27 от Tania M.

# 356
  • Мнения: 9 388
Привет, девойки!  Hug

Само усещане ще споделя от снощната серия, не е анализ на героите в дълбочина.
Хареса ми, че Йълмаз се вслуша в думите на Фекели и тръгна да търси истината от самата Зюлейха. Но първата му реакция на бала е толкова различна от първата реакция на Демир, който чува с ушите си "Обичам Йълмаз" и въпреки че вижда отчаяната любов на Зюлейха, ляга на гърдите й и казва "Ако знаеш колко много те обичам. Да можеше и ти да ме обичаш така."

По отношение на Зюлейха, Демир е безупречен. Обича всичко нейно, дори в миг, когато тя обича друг.

И аз мисля, че инстинктивната стрелба на Йълмаз можеше да бъде и инстинктивно въздържане от стрелба. Но той стреля. Според мен не само от страх за живота си, защото секунди стигат да види, че Хюнкяр застава пред дулото. Секунди стигат и инстинктът да каже "стреляй." Йълмаз стреля, това е истината за мен. Не беше само самоотбрана, поне така мисля.

За Демир не съм се съмнявала, че ще стреля. Затова и не го коментирам. Grinning

# 357
  • Мнения: 3 246
Привет Hug
Ваня Hug така почувствах нюанса на коментарите ти и отговорих в този дух. Защото някак си на положителната постъпка на Йълмаз и думите му (преведени в общ смисъл) не беше обърнато никакво внимание, но беше коментирано единствено, че е стрелял пръв, при това отново липса на коментар и анализ за поведението и думите на самия Демир - "че всичко ще свърши, когато единият от тях умре" и последвалото вадене на втория пистолет и прицелване към Йълмаз в гръб. Мисля, че като цяло е ясно като бял ден, защо стреля Йълмаз, но сякаш това се "дъвче" прекалено като много други по-важни действия остават без коментар, защото "говорят" добре за Йълмаз и зле за Демир. Това ми "намириса" на тенденциозност и реагирах. Извинявам се, ако си нямала това предвид и съм те разбрала погрешно! bouquet
И по коментара ти:не дадоха нищо, което да подкрепи възможността Демир да не стреля, така че за мен е свободно съчинение да се мисли обратното, просто Йълмаз изпревари изстрела на Демир, стреснат от гласа на Хюнкяр и виждайки дулото на втория пистолет на Демир. Можеше да си спомни думите на Дженго, но не дадоха нищо подобно, така че нямам основания да си измислям неща, които не са поднесени от СЦ Peace. Демир много добре знае, че няма да иде в затвора, защото парите му ще го спасят. Видяхме вече много примери за това. Ще подкупят някой бедняк да поеме вината, точно както Хюнкяр подкупи бащата на детето да даде грешна информация. Така, че Демир страх от полиция и затвор - няма. Една ситуация не се вади от контекст, а се гледа цялостната картинка. Дори и при полицейско разследване е така, много добре знаете. Демир започна да крои планове за убийството на Йълмаз много-много отдавна, още докато Йълмаз беше в затвора. Демир изпрати убиец с нож, за да затрие Йълмаз. Още преди това при бягството в Адана и когато го хванаха, Демир преби Йълмаз в килията и насочи пистолет в главата му. Само случайността, в образа на Дженго спаси Йълмаз. Самият Демир после сподели както на Дженго, така и на собствената си майка, че е щял да убие Йълмаз. Това са негови собствени думи. После, след влаченето на Йълмаз като добитък по къра, Демир отново насочи пистолет в главата на Йълмаз с намерение да стреля, дори Гафур на трактора, който видя показалеца на Демир да мърда на спусъка инстинктивно наклони глава към гърдите си, за да се абстрахира от гърмежа...отново случайността в лицето на Дженго спаси Йълмаз. Отново, самият Демир му призна впоследствие, че е щял да стреля в главата  на Йълмаз и това се потвърди от последвалия изстрел вече при бягството на Йълмаз към канала. От всичко гореспоменато като действие, плюс многобройните разговори и кроежи за убийството на Йълмаз, лично за мен, би било наивно да се мисли, че Демир не би стрелял сега. Не му отнемам право никакво, профилирането на действията на Демир говори само за себе си.
Йълмаз си постави задача да убие Демир много по-рано и то само на думи и закани. Впоследствие, след възстановяването си прие съвета на Фекели за отмъщение без кръв и убийство. Така че на настоящия етап, целта на Йълмаз вече е друга, различна от убийството. Много ясно дадоха това Peace.
Таня Hug точно! Йълмаз уби лихваря не при похищение, а в процеса на самото изнасилване и има огромна разлика. При похищение не е задължително похитителят да извършва физическо действие...ако Йълмаз беше влязъл в къщата и Зюлейха беше заключена, а лихваря беше в друга стая или на разстояние от нея без конкретна заплаха в момента за живота и честта на Зюлейха - това щеше да е едно (макар че вече влизаме в ненужни подробности, където границата между едно и друго е тънка и става въпрос за действия на разстояние в минути едно от друго), но Йълмаз влезе в момента, когато лихварят вече беше върху Зюлейха опитвайки се да събуе бельото й. Това вече не е похищение а директно опит за изнасилване, контактът на изнасилвача е вече близък и актът на изнасилване е близо, както и намеренията на изнасилвача повече от ясни. Отделно, Йълмаз отива в онази къща без оръжие, което е знак, че няма намерение да убива. Лихварят вади своя нож и загива от него в схватка. Има огромна разлика между случая с изнасилвача и ситуацията с Демир и си мисля, че сравнението не е правилно...нито Йълмаз свързва нещата така. Едно е похищение, друго е смисъла в "открадна" ми жената - има огромна разлика и мисля, че е ясно, ако се погледне обективно, разбира се. Ваня Hug полето на интерпретация точно на конкретната ситуация не може да се разшири (вече подробно писах, пък който както иска да го приема), но може да се носи вода от 100 кладенеца за оправдание, както и да се търси под вола теле Peace Hug Не може винаги да се изисква от Йълмаз да пренебрегне собствения си живот и инстинкт за самосъхранение. Човекът мина през какво ли не заради Демир, нека бъдем честни.
Йълмаз последно каза на Демир, че не иска да го убива, защото Демир е баща и има син (превод по слух), обърна се и си тръгна...нека коментираме сега...защо и какво накара Демир да посегне към другия си пистолет и да се прицели в гърба на Йълмаз. Нека коментираме, защо след като вече Зюлейха знае за Йълмаз, Демир отново крои планове за убийство. Какво очаква той със смъртта на Йълмаз? Че Зюлейха ще му прости? Че след време Зюлейха ще се влюби в него, защото Йълмаз е мъртъв? Thinking Защо вместо да се фокусира върху Зюлейха, Демир иска непременно да убие Йълмаз? Защо няма скрупули, че ще убие биологичния баща на сина си? Как ще погледне детето един ден? Защо си мисли, че ще може да живее с този грях? Въобще, не разбирам Демир...хайде, до момента в който Зюлейха беше заблудена - добре, ясно...но сега...защо?
 bouquet bouquet bouquet

Дани Hug
Цитат
И аз мисля, че инстинктивната стрелба на Йълмаз можеше да бъде и инстинктивно въздържане от стрелба. Но той стреля. Според мен не само от страх за живота си, защото секунди стигат да види, че Хюнкяр застава пред дулото. Секунди стигат и инстинктът да каже "стреляй." Йълмаз стреля, това е истината за мен. Не беше само самоотбрана, поне така мисля.
Снощи обясних подробно и ако човек не е стрелял с пистолет, може да си мисли всичко, но няма да е вярно...извинявам се за категоричността Hug bouquet...но имам опит поне в това, за което пиша. Ето и конкретната ситуация извън контекста поне за мен: В момента, в който Йълмаз натисна спусъка Хюнкяр тичаше, но не беше пред Демир...Йълмаз вижда само дулото на пистолета на Демир срещу себе си, Хюнкяр се пада леко в периферията на зрението и фокуса на окото. Инерцията увлича Хюнкяр, която е имала намерение само да блъсне ръката на Демир, но скоростта я поставя на пътя на куршума. Между натискането на спусъка и проникването на куршума в целта има технологично време, както и траектория на куршума. Виж още веднъж момента - когато Йълмаз натисна спусъка Хюнкяр не беше пред Демир. Да, Йълмаз видя Хюнкяр, но в момента, когато натисна спусъка тя не беше пред Демир а до него. Йълмаз стреля срещу Демир, който беше насочил оръжие към него. Ако не беше стрелял Йълмаз, щеше да бъде убит.
Дори и да беше Зюлейха на мястото на Хюнкяр...куршумът предназначен за Демир щеше да я повали, т.е. няма преднамереност на Йълмаз към Хюнкяр. Натискането на спусъка става за части от секундата, натиснеш ли спусъка - край...това, кого ще уцелиш е вече резултат на много фактори. Може да не си се прицелил правилно, може да има вятър, може друг да застане на пътя на куршума, може да има преграда и т.н. Т.е. Йълмаз не се е целил в Хюнкяр, нито е стрелял защото е видял, че тя е там. Той чу викове, обърна се, видя дулото на пистолета на Демир и стреля за да убие, вместо да бъде убит.
Ако Демир не беше извадил втория пистолет, а просто стоеше и Йълмаз чувайки виковете на Хюнкяр бе се обърнал, насочил пистолета и стрелял...да, тогава със сигурност щях да кажа, че Йълмаз не е реагирал при самозащита. Но ситуацията беше друга. И последно: самият забавен кадър дава грешна представа на зрителите за времетраенето на ситуацията. Дава се при забавен кадър заради драматичността и да е по-ясно на гледащия, но така несъзнателно зрителят си мисли че има време за това и онова, че секундите стигат да се разсъди, да се размисли. Не! Когато мъжете бяха в статично положение опрели пистолетите един в друг - да. Но последвалата случка с тичащата Хюнкяр, виковете й, както и сцената, която Йълмаз не вижда първо, а осъзнава вече обръщайки се...отнемат само секунда, както и части от секундата отнема промяната в позицията на действащите лица.
Цитат
По отношение на Зюлейха, Демир е безупречен. Обича всичко нейно, дори в миг, когато тя обича друг.
Да, но истината е, че Зюлейха не го обича и той трябва да намери сили в себе си да приеме това. Това е живота, не можеш да накараш някого да те обича, а и Зюлейха и Йълмаз са били годеници, имат и дете. Разбирам го Демир, обича я, но ако наистина я обича истински - ше я пусне, ще я пусне, за да бъде щастлива. Ако не иска да я пусне и я мъчи...това вече не е любов, а извратена любов, болна. Peace
Цитат
а Демир не съм се съмнявала, че ще стреля. Затова и не го коментирам. Very Happy
bouquet обективен коментар, въпреки симпатиите...точно това имам предвид. Адмирации!

Последна редакция: пт, 16 ное 2018, 14:02 от dana78

# 358
  • Мнения: 4 369
Здравейте!
Снощното "мазало" на финала се отразило супер на рейтинга.  Laughing
На първо място и в трите групи,: в общата (тотал) - 15.32, АВ - 13,12 и АВС - 15.44.
http://www.ranini.tv/reyting


Ако беше дошъл Фекели и да стреля по Демир, след него пък Дженго и да стреля Фекели, какъв ли щеше да е рейтинга Simple Smile ))))))))))))))

Прочетох ви подробно и разбирам доводите на всяка. Нещата имат много ъгли, от които може да се погледне дадена ситуация. Не на последно място играе роля и субективното възприятие.
Може и да ме посмъмрите, ама аз си мисля, че Демир нямаше да стреля /или поне така ми се иска/. Очакванията ми са СЦ да поставят Йълмаз в ситуация, в която възможността да го застреля Демир да  е 100%-това и Демир да не го направи. Може би съм прекален оптимист и излишно давам шанс за издобряване на отделния индивид Simple Smile

Дана78, май Дженго се явява като ангел-хранител на Йълмаз Wink и защо заричате момчето, че няма късмет. Ето как в две ситуации /ако прибавим към тях и оцеляването му в болницата, запознаването му с Фекели, завещанието на богатството/ Йълмаз оцеля,въпреки малките си шансове. Значи си е късметлия и то в точния момент.

# 359
  • Мнения: 3 246
Мери Hug разбирам те, симпатиите и предпочитанията са силен фактор...това е толкова човешко и нормално. Точно за това, често даваме шанс на хора, които не го заслужават или знаем, че няма да се възползват от този шанс и ще ни разочароват, но го даваме, поради обичта, любовта, било симпатия или привличане.
Аз коментирах ситуацията напълно безпристрастно, имайки предвид миналото на Демир и Йълмаз това, което са ни дали до сега СЦ. За мен, той щеше да стреля...самата Хюнкяр- собствената му майка точно за това отиде там, защото знаеше, че Демир ще стреля и от страх, че и Йълмаз няма да стои безучастен. Аз също се надявам Демир да се окроти и да спре да преследва Йълмаз, с цел убийство...защото така още повече се отдалечава от уж голямата си любов към Зюлейха. Така както отмъщението на Йълмаз би го отдалечило от Зюлейха (вие непрекъснато го коментирахте), така и натрапчивото желание на Демир за смърт на Йълмаз ще го отдалечи от желаната му цел - любовта на Зюлейха. Ситуациите са подобни, Йълмаз иска от известно време мъст, но без кръв (послуша съвета на Фекели), но Демир иска кръвта и живота на Йълмаз доста по-отдавна и непрекъснато се стреми към това, много по систематично и по-драстично, по-агресивно от самия Йълмаз. Видяхме как Йълмаз можеше да "довърши" Демир, ако му беше отнел сина...но не го направи, защото не е фокусиран само към отмъщението, а преценя и други фактори...видяхме го че мисли за тях - Зюлейха, сълзите й, неутешимостта й, както и за самото дете - мястото му е при майка му, то е невинно. Ако целта на живота му наистина беше отмъщението към Демир без оглед на средства и косвени, невинни жертви, то Йълмаз щеше да вземе бебето, да го даде за отглеждане в Истанбул и никой нямаше да чуе за него, нито да го види. Зюлейха щеше да се побърка, също и Демир щеше да бъде унищожен психически и емоционално. Но Йълмаз не го направи. Защото едно е само да говориш за мъст и отмъщение, друго е да го сториш в действителност - да унищожиш врага при удобен случай трайно и крайно. За това моите симпатии са към Йълмаз, защото той не е толкова жесток като Демир. Демир използва невинни хора в игричките си и ако Йълмаз имаше кръвни роднини, не се знаеше дали Демир нямаше да им посегне. Много по-краен е Демир. Peace Така го усещам аз.
 bouquet

Общи условия

Активация на акаунт