Тунис - 2019/2020?

  • 82 712
  • 798
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 4 884
 Liberty Resort е на отсрещната страна на улицата и далече от морето.
Ние ще сме в този хотел. Надявам се да не е много далеч от морето все пак, иначе уж имал собствен плаж и плажен бар. Не че държим много на плажа /живеем на 200метра от морето и цяло лято сме на плаж/, но все пак ми се иска да посетим и тяхното море.
Като цяло мен най-много ме вълнува двудневнота екскурзия до Сахара. Чудя се дали да избера и още някоя от предлаганите. Някой ходил ли е на разходка пиратския кораб или с катамаран?
Киди, аз видях надписа на Liberty Resort по пътя за Монастир. Хубавата новина е, че трансферът ви от летището ще е около 45 минути. Честно казано... на мен ми се видя далече от морето. Просто хотелът е от едната страна на централната улица с голям трафик, а морето е от другата.
Еми значи, ще повървим ако искаме да отидем до морето Grinning
Дано поне хотелът да е хубав, че чета противоречиви мнения.
И пак да питам на летището в Тунис ли ви посрещна представител на агенцията или при тръгването се появи техен представител. Не искам да досаждам на агенцията и затова ми е интересно кога да очаквам да се свържат с мен и въобще цялата организация как е.
Киди, на нашето летище не видях представител на агенцията. Може и да е имало, но ние не сме го търсили- директно видяхме кои гишета обслужват полета и се наредихме там. После като кацнахме в Тунис, на излизане от летището имаше техен представител- арабин, който е завършил в България. Той имаше списък с имената и хотелите, и ни упъти към кой номер автобус да отидем. Няма да се загубите по пътя- броят туристите преди да тръгне рейсът.

# 151
  • София
  • Мнения: 4 884
е, в табарка има в момента джаз фестивал, много народ ,туристи, местни! в тунис има разни концертни,театрални прояви, но са на арабски, поканени чужди и местни звезди! има си двжение в интелектуалните среди! в джерба е много спокойно и с много стари исторически местенца, отделно пазарите на грънци и разни накити! кейруан с най-старата джамия, с килимите, с украшенията! аз все още гледам като турист тук, така човек не се задълбочва в издребняване и сравняване, в крайна сметка едно им е добре на тунизийци, няма пустеещи земи! бедността е драстична ,след като дойде демокрацията, хората нищо не спечелиха от нея и само стана по-тежко финансово и по-опасно за сигурността!
кажете какво опитахте от  кухнята, кускус, салат мешуия, фрикасе, камуния ,даваха ли нещо традиционно?

marsy, за закуска имаше едно меко сирене- като нашето прясно сирене. Супите всичките бяха пасирани и люти. В готвените ястие имаше много нахут под всякаква форма, в салатите- също. Всеки ден имаше яхния с нахут- постна или предимно с телешко. Имаше една странна манджа със спанак, картофи и нахут- пак като яхния. Като цяло подправките бяха нетипични за нашия вкус и почти всичко беше пикантно. Странно, но липсваха варени яйца сутрин. Картофите се овкусяваха с розмарин. Много вкусни бяха панираните неща- патладжан и червен лук. Много патлаждан и тиквички от зеленчуците. Салатите бяха голям бъркоч, ама имаше и отделно зеленчуци и можеше сам да си забъркаш салата по свой вкус. Каперси имаше в много от салатите. Печено пуешко, различни риби- ежедневно. Много кус кус в големи тави-червен на цвят и малки макарончета. Плодовете си бяха стандартни-пъпеш, ябълки, праскови, големи сливи. Десертите също не бяха екзотични- тортички, кремове, сладки, скалички. Имаше и яхния с агнешки кюфтета, много пиле. Скара почти нямаше, само понякога наденички.

# 152
  • Габрово
  • Мнения: 311
И пак да питам на летището в Тунис ли ви посрещна представител на агенцията или при тръгването се появи техен представител. Не искам да досаждам на агенцията и затова ми е интересно кога да очаквам да се свържат с мен и въобще цялата организация как е.
Аз пътувах в началото на юни. На летището в София нямаше техен представител (или ако е имало не съм го видяла).
На изхода на летището в Тунис ни чакаха трима представители на Абакс със списъци - казваш за кой хотел си, те ти казват в кой автобус да се качиш. На нас първо ни казаха грешен номер автобус, така че се връщах и питах втори път, за малко да се озовем в грешен хотел. Така че питайте по няколко пъти Grinning

# 153
  • Мнения: 68
И пак да питам на летището в Тунис ли ви посрещна представител на агенцията или при тръгването се появи техен представител. Не искам да досаждам на агенцията и затова ми е интересно кога да очаквам да се свържат с мен и въобще цялата организация как е.
Аз пътувах в началото на юни. На летището в София нямаше техен представител (или ако е имало не съм го видяла).
На изхода на летището в Тунис ни чакаха трима представители на Абакс със списъци - казваш за кой хотел си, те ти казват в кой автобус да се качиш. На нас първо ни казаха грешен номер автобус, така че се връщах и питах втори път, за малко да се озовем в грешен хотел. Така че питайте по няколко пъти Grinning
В кой хотел бяхте?

# 154
  • Габрово
  • Мнения: 311
Hotel Marhaba Club, Сус Simple Smile Доволна съм, писала съм подробно по-назад.

# 155
  • София
  • Мнения: 4 884
Hotel Marhaba Club, Сус Simple Smile Доволна съм, писала съм подробно по-назад.
А Сус как ти се стори? Wink

# 156
  • Габрово
  • Мнения: 311
Не съжалявам, че бяхме в Сус. Ако бяхме в Хамамет или Монастир, вероятно щяхме да видим по-малко.

Мръсно е, но вероятно навсякъде е такова.

Ходихме няколко пъти до Медината, даже единия път кривнахме от търговската й улица и влязохме в жилищната част. Бързо се намери някакъв възрастен мъж, който да ни каже, че там е опасно, имало лоши хора и щял да ни изпрати обратно към търговската част. Накрая трябваше да му дадем пари, за да се отървем от него... Smile

Вечер има ужасно много хора - както в Медината, така и по крайбрежната улица, малко е напрягащо. Но пък успяхме да се докоснем до бита на местните, вместо да висим само в района на хотела и да сме общували само с руски туристи... Simple Smile

(Ако ще обикаляте самостоятелно извън хотела - задължително максимално покрити. С широка пола под коляното и тениска с къс ръкав мисля, че обрах десетки погледи Sad )

# 157
  • на село
  • Мнения: 830
В крайна сметка отмених резервацията за Монастир, че ми идва много далеч от летището и резервирах ол инклузив пакет в Diar Lemdina Hotel, Хамамет. Четох отзиви уж, да видим дали ще имаме късмет.

# 158
  • Мнения: 4 383
В крайна сметка отмених резервацията за Монастир, че ми идва много далеч от летището и резервирах ол инклузив пакет в Diar Lemdina Hotel, Хамамет. Четох отзиви уж, да видим дали ще имаме късмет.
С коя агенция?

Аз, както писах, покрай атентата това лято, отмених резервацията ни на солена цена, но от месеци следя различни тунизийки в Инстаграм. Явно разликата в класите при тях е изключително голяма. Едната е практикуваща, но от модерните мюсюлманки. Другата е определено с европейско възпитание и стил, на стандартът им немалко българи биха завидяли.

# 159
  • на село
  • Мнения: 830
В крайна сметка отмених резервацията за Монастир, че ми идва много далеч от летището и резервирах ол инклузив пакет в Diar Lemdina Hotel, Хамамет. Четох отзиви уж, да видим дали ще имаме късмет.
С коя агенция?

Ние живеем в Малта и аз си организирам сама почивките.
Днес купих и самолетните билети.
Остана да пиша на хотела за оферта за летищен трансфер. И да се надяваме за хубаво време в началото на октомври.

# 160
  • Мнения: 68
Iza, какво стана с вас, не пътувахте нали, паричките върнаха ли ви? Да не сте решили да ходите?

# 161
  • Мнения: 4 383
Iza, какво стана с вас, не пътувахте нали, паричките върнаха ли ви? Да не сте решили да ходите?
Не и на деата въпроса Simple Smile
Имам интерес, все още, към страната Simple Smile
Благодаря, Мonster!

# 162
  • Пловдив
  • Мнения: 13
Момичета носихте ли лекарства с вас ,нещо по-различно от обичайните.

# 163
  • София
  • Мнения: 4 884
Момичета носихте ли лекарства с вас ,нещо по-различно от обичайните.
Лично аз носех лекарства за целия китайски народ, но за щастие не ни потрябваха. Бях взела и репелент срещу комари, машинка, антибиотик и лекарства за всички възможни болести. Не видях нито един комар на хоризонта. По отношение на класата на тунизийците, аз не видях никакъв блясък във визията и битието им, поне не и в Сус и Монастир.

# 164
  • Мнения: 4 383
Скрит текст:
Момичета носихте ли лекарства с вас ,нещо по-различно от обичайните.
Лично аз носех лекарства за целия китайски народ, но за щастие не ни потрябваха. Бях взела и репелент срещу комари, машинка, антибиотик и лекарства за всички възможни болести. Не видях нито един комар на хоризонта.
По отношение на класата на тунизийците, аз не видях никакъв блясък във визията и битието им, поне не и в Сус и Монастир.
Имах предвид жени, чието битие е далеч от това, което средният турист вижда.

Общи условия

Активация на акаунт