Тунис - 2019/2020?

  • 82 504
  • 798
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 21
Върнахме се днес от Хамамет. Останахме очаровани от Тунис, въпреки предубежденията, които имахме и паралела с Египет. Бяхме единствени българи в хотел 5 зв. Blue Marine. Много сме доволни от сервиза и храната. Тези хора са любезни, учтиви и въобще не са нахални. Бижуто си остава екскурзията в Сахара (благодаря на форума тук). Пламен беше с нас в пустинята, а "трите столици" с ерудираната Татяна. Плажовете им са прекрасни, морето кристално. Ми, струваше си изживяването. Благодаря ви още веднъж за мненията  и информацията!

Последна редакция: пт, 30 сеп 2022, 08:42 от Vanessa333

# 661
  • Пловдив
  • Мнения: 1 152
"Трите столици" екскурзия ли беше, може ли малко повече информация?

# 662
  • Мнения: 21
"Трите столици" екскурзия ли беше, може ли малко повече информация?

"Целодневна екскурзия „Три столици“ – Тунис, Картаген и Морнаг с включен обяд


Този сравнително нов еднодневен маршрут едновременно ще ви позволи да посетите легендарния Картаген, да се разходите по главния булевард на столицата Тунис и в края на деня да дегустирате местно вино в Морнаг. Ще разгледаме Картаген, древната столица на финикийците, обект на световното наследство на ЮНЕСКО.
Арт градчето Сиди Бу Саид, вдъхновение в синьо-бяло с аромат на жасмин /ЮНЕСКО/. Наричат градчето Тунизийския Монмартър, защото там художникът е властелинът на изкуството.
Следващата спирка е модерният столичен град Тунис. Визитната му картичка е главният булевард, кръстен на първия президент на страната Хабиб Бургиба. Самите тунизийци често го наричат ​ „Шанз Елизе“. Изпълнен е с бизнес сгради и университети, бутици от различни марки - Zara, Oysho, Pull and Bear, Stradivarius, Bershka и други, но основната атрацкия е т.нар. Медина - историческото сърце на града, дом на стотици паметници, дворци и мавзолеи, медресета и фонтани.
Програмата завършва с Громбалия, столицата на винопроизводството. Около 10 сорта бяло, червено вино и розе ще бъдат добър край на тази динамична екскурзия. Тук ще намерите и богат асортимент от вина."

# 663
  • Пловдив
  • Мнения: 1 152
Ясно, благодаря, и ние я имахме включена тази обиколка, само дето не съм разбрала, че Громбалия  е третата столица, макар и само на виното Simple Smile.

# 664
  • Мнения: 895
Здравейте! Имате ли актуални впечатления от хотелите Щайнбергер Marhaba и TUI Magic Life Africana в Хамамет?

За Steigenberger съм писала малко по-напред в темата. Юни месец бяхме там. Ако ви интересува друго, пишете

# 665
  • Мнения: 56
Нашето пътуване наближава и се сетих да попитам за бакшишите. Оставяте ли всеки ден на камериерите  както в Египет? И ако да, по колко?

# 666
  • Мнения: 227
Нашето пътуване наближава и се сетих да попитам за бакшишите. Оставяте ли всеки ден на камериерите  както в Египет? И ако да, по колко?
Не сме оставяли. Оставяхме на шофьора на автобуса след всяка екскурзия има кошничка и там всеки слага колкото прецени и на водача в оазиса Шебика. Като цяло не са нахални както в Египет или ние не сме попадали на такива.

# 667
  • Мнения: 266
А колко време преди полета трябва да е антигенният тест? Извинете, ако сте го обсъждали.

Имам и сертификат за ваксинация от 11.01.2022 г. Дали важи още?

Последна редакция: нд, 02 окт 2022, 21:38 от milavital

# 668
  • Мнения: 21
А колко време преди полета трябва да е антигенният тест? Извинете, ако сте го обсъждали.

Имам и сертификат за ваксинация от 11.01.2022 г. Дали важи още?

Важи! Тунизийците хвърлят само по един поглед на сертификата. Моя си е на телефона, но имаше хора с хартиени. Все тая.

# 669
  • Мнения: 19 687
Нашето пътуване наближава и се сетих да попитам за бакшишите. Оставяте ли всеки ден на камериерите  както в Египет? И ако да, по колко?
Аз на камериерките нищо не оставях, защото хигиената беше покъртителна. Обаче в ресторанта и на бара постоянно давах, и то с кеф. На рецепция накрая също оставих.

# 670
  • Мнения: 3 587
жени ли са камериерки в Тунис?

# 671
  • Мнения: 19 687
Да, при нас всички бяха дами.

# 672
  • Мнения: 1
Здравейте дами,
Ще пътуваме на 20.10 за Тунис. Ако някой е ходил в Хамамет Vincci Marillia, моля за мнение.

# 673
  • Мнения: 227
Здравейте дами,
Ще пътуваме на 20.10 за Тунис. Ако някой е ходил в Хамамет Vincci Marillia, моля за мнение.
Здравей, аз и семейството ми се завърнахме по-миналата събота. Много сме доволни.
Стаите са просторни ние бяхме в тройна стая и ни беше добре. Мебелите са малко соц, но не ни е било проблем ние почти не се задържахме в стаята. Банята и тоалетната бяха отделени, което е добре като сме трима души. Камериерката се стараеше и винаги беше чисто.
Храната беше страхотна. Гладни няма да останете има риба всеки ден- ципури, лавраци и други видове, пица, пилешки шишчета, ориз. На закуска много видове кроасани, катми, палачинки. Вода (газирана и минерална) големи бутилки и други напитки може да си вземате по всяко време от баровете. Те са два- един до басейна и един срещу рецепцията. Иначе на обяд и на вечеря си поръчвате и Ви носят желаната напитка.
Плажът е хубав, водата е чиста. Няма проблеми с чадърите и шезлонгите. Обикалят по плажа камилари, но до обяд, следобед не сме виждали, продавачи на кърпи и други боклучета, но не идват до шезлонгите да досаждат.
В курорта има къде да се разходи човек.
По отношение на допълнителните екскурзии- ние се възползвахме от двудневната Сахара и Тунис, Картаген, Сиди Бу Саид. И двете много си заслужават и препоръчвам на 100%.
Тунизийски динари може да си обмените в хотела, но сменяйте по малко, защото не могат да се изнасят.
Като цяло това се сещам ако има нещо питайте ще отговоря.Simple Smile

# 674
  • Мнения: 56
Здравейте,
В момента сме в хотел Vincci Marillia
Доволни сме от храната и стаите. Само за информация - в баните няма шампоан, балсам, шапки . Кърпите сменят всеки ден. За плажните кърпи трябва да оставите депозит 20 динара на рецепция. При настаняване се плаща туристическа такса 21 динара на човек Интернет  приличен има в лобито , ресторанта, бара.Хигиената в стаите и басейните за мен е ок.
В ресторанта може би не миялните машини са стари😄И пак казвам доволни сме Хората са много мили и усмихнати

Общи условия

Активация на акаунт