Скоро ДЕКЕМВРИйче сладко ще се гушка с мама и с татко

  • 28 979
  • 767
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 294
Лаленце, много хубаво, че всичко се е развило така леко и лесно при вас.
Аз се надявам да изтърпя повече от болките в къщи и да отида с 7,8 см
Онзи ден на консултацията доки ми каза да спра с магнезия и папаверина като вляза в 36-та, пия ги от време на време защото имам контракции,след това започвам с физическите упражнения и разходки и бебо да излиза в началото на декември☺  Доста ми е слязло коремчето надолу, доста хора ми го казаха.

Когато бях бременна с момичетата си избрах за голямата 17.12, а за малката 10.06 ,ами родиха се точно на тези дати.Сега искам да е или на
7-ми или 10.12

# 391
  • Мнения: 1 978
Лале, благодаря ти, че сподели с нас Simple Smile Радвам се, че е минало така сравнително леко и бързо при теб и ще ти остане един хубав спомен.

Аз все друго си го мисля- ако ме хванат такива неща и съм с коса за миене вече и косми за махане, как ще стане тоя номер в банята с болки..че и косата и сушенето си отнемат време...че съм за секцио и ако тръгна така, мръсна ще си стоя в болницата с дни...гадост

# 392
  • Мнения: 67
Carrie и аз имам същите притеснения, трябва явно да сме постоянно в готовност, нагласени с прически и обезкосмени 😂

# 393
  • Мнения: 294
За обезкосмяването ,поне става бързо.Аз  да питам тези от вас, които няма да ходят на педикюр, как си оправяте ноктите на краката 🤔 страшно ми е трудно

# 394
  • Мнения: 337
Моя мъж днес се е развихрил с пазара.
Така ми стана миличко,  че ми се насълзиха очите.
Ще споделя някои от покупките с вас!



# 395
  • Мнения: 317
Лаленце, мерси за разказа, наистина звучи много позитивно и успокоително! Все така леко и бързо да постигате всичко!
Кари, и мен това доста ме притеснява, но се надявам бебка да си изчака датата за секцио и да съм подготвена както си трябва.
H. Chakalova преди 2-3 седмици успях да си оправя педикюра сама, надявам се да издържи, ама не знам дали няма да ми каже док да го махна, ще питам специално.

# 396
  • София
  • Мнения: 6 010
Алиса, на тоновете има две графики - за пулса на бебето и за силата на контракциите. Дали наближава раждане се съди по контракциите,  на мен силните са ми обикновено вечер, сутрин винаги е било спокойно. А самите тонове на плода дори и по време на раждането се държаха все 140-160. Само като ми сложиха упойката тоновете паднаха до към 80 защото пада и кръвното и с тях тоновете. Мисля, че ми биха ампула Вит. Ц и глюкоза и веднага се вдигнаха.
На мен като ми изтекоха водите тъкмо се бях изкъпала, но се измих с хигиенния душ и сложих нощна превръзка за на път към болницата.
Скрит текст:
Да не се стреснете ако видите бели неща във водите, моите бяха бистри, но с някакви бели парченца. В болницата ми обясниха, че това е верникса и е нормално. С напредване на раждането водите си текат и дикато се разхождаш, може да има и кръв, но пак е нормално заради съдовете, които се пукат по родовия канал, притиснати от бебето. [\spoiler]

Кари,  аз последните дни гледах да съм добре обезкосмена и не съм се занимавала накрая. Има време да си измиеш косата, не се притеснявай.




# 397
  • Пловдив
  • Мнения: 1 365
Здравейте и от мен!
Лаленце, разказът ти е като по филмите както дават ражданията - 1, 2, 3 и готово - бебето е родено. Надявам се и при мен нещата да протекат по толкова лесен начин.
Вече съм в 38 г.с. и госпожицата май няма намерение да излиза, все пак има само 19 дни до термин. Другата седмица ще ходя на ехограф, имам чувството, че пак се е завъртяла и вече не е с главата надолу. Сутрин и вечер ми разказва играта с ритници, през деня явно спи. Имам си контракции, но явно са подготвителни, нямам болка, само стягане на корема, не съм забелязала да са на определен интервал. Много често ми се ходи до тоалетната по малка нужда. Обаче нещо се мъча да се разболявам. Смуча си прополки и се надявам да ми се размине - гледам да приемам много сезонни плодове и зеленчуци (домашни са), та повечко витамин ц. Аз също съм с пингвинска походка. Днес си направих една голяма разходка (обаче бях с майка ми, понеже ме достраша да не стане нещо по пътя).
Carrie^, и аз само се чудя ако не съм си измила косата и бебето реши да се ражда, какво ще правя.
Ето ви едно голямо смъкнато коремище, което адски много ми тежи.
Скрит текст:

# 398
  • Мнения: 1 978
Лале, то и аз поддържам постоянно космите, ама друго си е да си е прясно...а занимавките с косата са ми над час и нещо, много косище и бавно съхне мамка и Joy

# 399
  • Мнения: 1 212
Моят въпрос към Госпожа Лаленце е свързан с упойката, тъй като първият път с баткото се измъчих, раждане 15 часа, и аз незапозната с тези упойки, нищо не съм искала, но сега се замислям. Моля те да разкажеш подробно процедурата?

# 400
  • София
  • Мнения: 1 268
Моят въпрос към Госпожа Лаленце е свързан с упойката, тъй като първият път с баткото се измъчих, раждане 15 часа, и аз незапозната с тези упойки, нищо не съм искала, но сега се замислям. Моля те да разкажеш подробно процедурата?

И на мен ми е интересно.
Лале, с епидурална ли беше?
Това малко ме плаши да не усещам кога трябва да напъвам, но пък за съвсем без упойка, нещо ми се вижда доста да боли.

# 401
  • Мнения: 469
Не съм Лаленце, но да кажа и аз за моят опит с епидурала. Напъните си ги имах и си ги усещах чудесно. Просто не ме болеше. Не знам защо някои жени не ги усещат или се оказва, че са неефективни, при мен си беше ефективно всичко. Друг е въпроса, че аз бях и със система окситоцин! Лаленце, ти имаше ли система? Може би в това е цялата работа.

# 402
  • Мнения: 1 212
Не съм Лаленце, но да кажа и аз за моят опит с епидурала. Напъните си ги имах и си ги усещах чудесно. Просто не ме болеше. Не знам защо някои жени не ги усещат или се оказва, че са неефективни, при мен си беше ефективно всичко. Друг е въпроса, че аз бях и със система окситоцин! Лаленце, ти имаше ли система? Може би в това е цялата работа.

Как става цялата процедура с епидуралната, четох в интернет, бият ти я в гръбнака, а слагат ли нещо като маркуч в случай, че се наложи да вкарат допълнително от упойката и слагат ли катетър? То в интернет пише всякакви неща, но е друго да ти разкаже някой от личен опит.

# 403
  • София
  • Мнения: 6 010
Маги, точно така е - слага се катетър в гръбнака (все едно абокат) и към него има тръбичка, която ти залепят по гръбнака и нас едното рамо точно с цел да се добави упойка ако се наложи. Трябва да лежиш на една страна със свити колене за да е спокоен анестезиолога, прави се докато не си в контракция и е лесно понеже не те боли и се наслаждаваш на почивката. Заради това, че упойката трябва да се разлее правилно в тялото, след като я поставят трябва да се обърнеш по гръб, че да има по равно в двете половини на тялото. На мен ми подейства добре, защото напълно ме обезболи и чак след два часа ми вложиха нова доза ( а обикновено било на 90 минута) и в същност малко след това получих пълно разкритие и заради прясната упойка не съм усещала напъните. Успоредно с упойката се слага и окситоцин защото упойката тушира контракциите и все едно забавя процеса на раждането.

Сега се сещам да споделя да си сложите в багажа две малки хавлийки за компреси на гърдите. Моите вчера се наляха и станаха твърди и горещи, тези компреси ме спасиха и вече не са напрегнати.
Също си предвидете лигавници или малки тензухени кърпи или хавлии за да слагате под брадичката на бебето докато суче, че тече и се мокри вратлето.

Извинявайте ако пиша неясно или с грешки, ще видите как е с една ръка Simple Smile

# 404
  • Мнения: 601
Това с термините.... аз имам три дати Simple Smile
По ПМЦ 22.12, по ембриотрансфер 24.12 и трета дата моя си, защото все пак 5 дни са ги отглеждали ембриончетата, а никъде не ги взимат предвид, като изчисляват термин.
И аз съм с ембриотрансфер и си пресметнах ПМЦ по следния начин:От датата на трансфера извадих дните , на които са ембриончетата ,също и 14дни и се получи датата, която дадох за ПМЦ.Така си имам един термин и не се обърквам Simple Smile
Точно и аз по същия начин го смятам.

Общи условия

Активация на акаунт