Скоро ДЕКЕМВРИйче сладко ще се гушка с мама и с татко

  • 28 988
  • 767
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 130
Ох, момичета, сега пък аз се филмирах за нещо. На последната ЖК питах лекарката не трябва ли някакви конкретни изследвания да се пускат за прием в болницата и тя каза, че някои болници имат изискване да са от последните три месеца изследванията, но не всички и най-добре да питам лекаря ми за раждането. Днес бях на тонове и той ми ги разчете, обаче забравих да го питам Confused И сега гледам на сайта на МД това и си мисля как аз тези за спин, сифилис и тн ги имам от май месец, след това нямам нови ... при лекаря за раждането съм чак другия четвъртък, а на ЖК другата неделя и сега си мисля как ако се случи нещо преди това ще ме вкарат в някое инфекциозно Flushed Някой има ли информация за тези неща и в частност за Майчин дом - София?

Моите от началото на юни ги приемат всичките, мисля, че и майските няма да са проблем. 
Аз бях питала какво точно се случва ако не са в мен ако отида да раждам по-рано, защото всичко ми беше при предишната лекарка, казаха, че не е чак такава драма.  Кръвна група се изследва за минути ако не носиш, а то май само тя е критична (нали трябва да бият нещо си ако си с отрицателен резус фактор).

Така че не се притеснявай, всичко ще е наред, най-много да те набодат още веднъж, но надали ще се стигне дотам Wink

# 676
  • Мнения: 405
Благодаря, Alyssa!

# 677
  • Мнения: 633
Лоли, веднага ти казвам, че тези неща не се спазват толкова строго. Аз правих там амниоцентеза юли месец и кръв ми взеха за изследвания в деня на постъпване, а не предварително. Ако се наложи нещо да ти се прави ще ти вземат кръв на момента.

# 678
  • София
  • Мнения: 1 395
Лоли, аз имах изследвания от последните 3 месеца, но все пак днес, броени дни преди раждане, ми пуснаха пълни изследвания 🙄 Може би и на теб ще ти ги направят повторно? Всички за прием днес бяхме по един и същ път - регистратура, 210 кабинет бумащина, 211 за пълни кръвни и после по етажите.

# 679
  • Мнения: 337
От днес официално влизам в 9ти месец ♥️

# 680
  • София
  • Мнения: 1 268
Аз минавам на отчет. Тъкмо се връщам от тонове. По тоновете се вижда, че си имам постоянни контракции, но не са болезнени, даже хич, а шийката не е почнала да се изглажда.
Имам си 8 дни до термин ии няма изгледи за изненади по-рано 🤤

Елвина, честит 9 ти месец 😇

# 681
  • бургас
  • Мнения: 624
Елвина, честит девети месец. Сега се наслади на голямото чакане Hug

Еуфорийке, изгледите не винаги са налице. Все пак може да родиш днес, утре, други ден... стискам палци


Моите контракции се върнаха, даже са леко болезнени. Снощи стигнаха до 8мин. и така се зарадвах, че момента е дошъл... ама не е Sad  Обаче съм сигурна, че ще е скоро, надявам се преди понеделник.

# 682
  • Мнения: 276
Еуфория, стискам палци човечето да тръгне само Heart

Ябълке, и аз така се радвам като започнат контракции вечер, но за момента нищо Grinning
Днес от сутринта не съм се спирала, чистя, упражнения правих, довечера ще си правя голяма разходка, леееко да се подсети Grinning

# 683
  • Мнения: 1 980
Ябълке, ти нали си със записано секцио, защо чакаш контракции? Нещо съм проспала явно.

Елвина, честито Simple Smile

Еуфория, не е нужно да има индикации щ, за да тръгне. Може и още довечера да родиш Kissing Heart

# 684
  • бургас
  • Мнения: 624
Ябълке, ти нали си със записано секцио, защо чакаш контракции? Нещо съм проспала явно.

Елвина, честито Simple Smile

Еуфория, не е нужно да има индикации щ, за да тръгне. Може и още довечера да родиш Kissing Heart

Защото ако тръгне преди секциото ще родя нормално. При мен проблема е старата плацента и затова няма да го чакаме до термин.

# 685
  • Мнения: 1 980
А защо не предизвикано?

# 686
  • бургас
  • Мнения: 624
А защо не предизвикано?

Не сме обсъждали предизвикано. Док държи на секцио, а мен предизвиканото раждане честно казано ме ужасява, много държа да избегна окситоцина

# 687
  • Ловеч
  • Мнения: 574
Абе аз така и не разбрах в кои групи съм във фб за бебета с термин Декември😂😂
Тук сте си ми моите момичета,които чувствам близки и изкарах цяла бременност с вас.Ама там в кои групи съм? Толкова бебета се раждат всеки ден,а тук няма.Сиреч-не сте там?😂😂
Не,че е важно,просто се чудя🤔

# 688
  • София
  • Мнения: 153
А защо не предизвикано?

Не сме обсъждали предизвикано. Док държи на секцио, а мен предизвиканото раждане честно казано ме ужасява, много държа да избегна окситоцина

При второто раждане при все, че започна и свърши адкки бързо не избегнах окситоцина. Таман го включиха и бебето тръгна да излиза....
Май без гадния окситоцин не минава.

# 689
  • Мнения: 944
Този окситоцин само при нормално раждане ли го пускат? Изобщо за какво е?
Иначе и аз гледам, че във фейсбук всеки ден се раждат по няколко бебенца вече, само от днес има към 4-5 в едната група. Я кажете къде сте да се съберем в една група и там Hug аз съм във Декемврийски Бебета 2018- група за взаимопомощ и в Родени декември 2018.

Общи условия

Активация на акаунт