С малко МАЙско тумбаче напред, втори триместър привет!

  • 28 796
  • 724
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 164
И аз се включвам в групата на неспящите нощем. Особено последните 2 седмици се будя към 2-3ч и се въртя с часове. После естествено съм парцал цял ден.

Чак световния глад не го мисля, но колко работни разговори проведох на ум и е-майла съчиних Joy само дето на сутринта вече не си ги спомням или не са ми толкова важни.

# 196
  • София
  • Мнения: 856
Пикливи момичета, да ви успокоя. Още малко и бебето се качва нагоре и ще спре да ви натиска мехурa( поне за няколко месеца )😁 Аз ставах по 3 пъти на нощ, но от 15 г.с. си спя 😴

# 197
  • Мнения: 58
Здравейте момичета. Аз съм нова във форума, това ми е първа бременност. В 12 г.с съм и няколко дни и утре съм на Биохимичен скрининг. Видях, че някои от вас вече знаят пола на своите бебчета Simple Smile и ние с моя мъж искаме да го разберем и се чудех на БХС възможно ли е да се види в този етап от бременността?
Аз ходих миналата седмица на БХС и на ултразвуковото изследване док предположи на 80% че е госпожица, но някои лекари не се наемат толкова рано да прогнозират пол. Успех!

# 198
  • Мнения: 529
Здравейте! Днес си взех резултатите от БХС всичко е наред, казаха ми да си запиша час за ФМ м/у 19 и 23 седмица. Виждам, че повечето от Вас вече са ходили моята док ми каза,че е рано..
Здравей Вк11, втората фетална е тогава да , не мисля ,че още някой е ходил на втора. До сега всички бяхме на ранна ФМ . Малко по горе едно от момичетата беше описало точно кога и на коя ФМ да се ходи. Моята втора примерно се пада по празниците . Успех и само хубави резултати 🙂

# 199
  • Мнения: 849
Момичета как сте с настинките? Аз май съм настинала, постоянно кихам, вечер ми е запушен носа, но иначе не се чувствам зле и отпаднала. Не знам дали е настинка, пия фреш от портокал и мандарини. По цял ден кихам.

# 200
  • Мнения: 58
Здравейте! Днес си взех резултатите от БХС всичко е наред, казаха ми да си запиша час за ФМ м/у 19 и 23 седмица. Виждам, че повечето от Вас вече са ходили моята док ми каза,че е рано..
Здравей Вк11, втората фетална е тогава да , не мисля ,че още някой е ходил на втора. До сега всички бяхме на ранна ФМ . Малко по горе едно от момичетата беше описало точно кога и на коя ФМ да се ходи. Моята втора примерно се пада по празниците . Успех и само хубави резултати 🙂
Благодаря! Положителни емоции и на теб.

# 201
  • Мнения: 1 071
Беше започнала да ме хваща ужасна настинка. Със супер силни болки в лявото ухо и лявата сливица. Смуках прополки 3 дни, увеличих Биозин Мама на 2по1 и наблягах на помело и портокали. Вече съм ок, мина ми за 4 дни без да прерасне в хрема и температура.
Аааааа 3 пъти взех и Осцилококцинум.

# 202
  • Мнения: 2 461
И аз съм настинала, лечението е подобно на Monamour, като съм включила и спрей за нос Фитоназал.

# 203
  • Мнения: 849
И аз мисля да взема спрей за отпушване на носа и вечер да пръскам, но не съм сигурна от кой точно да взема. Какви чайове е добре да пием? Не съм сигурна точно какви билки можем да пием. Имам прополки за гърло с витамин ц, ще пробвам и от тях.

# 204
  • София
  • Мнения: 856
И аз мисля да взема спрей за отпушване на носа и вечер да пръскам, но не съм сигурна от кой точно да взема.
Аз пръсках Quixx, sterimar и всякакви, които са си морска вода. Сигурно има капки, които да стават и за нас, но не посмях.

# 205
  • София
  • Мнения: 117
Бъдещи майчици,

Привет и от мен- има ли някоя от вас с обърната матка?

# 206
  • София
  • Мнения: 856
Бъдещи майчици,

Привет и от мен- има ли някоя от вас с обърната матка?
Аз съм с наклонена назад. В разни документи я пишат “ретровертирана матка”. Но това не ти пречи за нищо, освен че ограничава в някаква степен ултразвуковите изследвания.
Теб какво те притеснява?

# 207
  • Мнения: 518
Аз още в началоти на бременността бях болна с температура, хрема и всички екстри. Тогава слагах Виброцил капки, лекарката ми каза, че стават за бременни те са без ксилометазолин. Защото за отпушване на носа спрейовете с морска вода само не помагат. Дано съм ви била полезна. 😊

# 208
  • Мнения: 609
За хрема-напоени и изтискани тампони с ракия в носа за 10мин. Действат фантастично

# 209
  • Мнения: 354
Момичета, да ви се похваля - днес бях на Биохимичен скрининг и доц. Карагьозова от МД сама ни попита дали искаме да знаем пола още в първите минути от прегледа. Звучеше ми доста убедена, въпреки че даде само 51% предположение, че е момиче, но и аз имам подобно усещане, което по нейно мнение още повече накланя везните към женския пол Wink

Общи условия

Активация на акаунт