Свекървата иска да живее с нас.

  • 27 266
  • 346
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 1 625
Неко, бамя имах предвид. С мъжа ми умираме за бамя, а децата не я щат.
Знам, знам. Разбира си се чудесно. Просто реших да се пошегувам. Hug

# 301
  • Мнения: 26
За съжаление сме в такова положение, че за този момент живеем заедно! С уговорка сме, че до 2-3 месеца макс всеки по домова книга. Поставила съм го и като ултиматум. Какво говорите, то направо е трагикомично-то не се е ровила в бельото, във вещите ми, колко дрехи, колко много обувки съм имала, чанти😂. Дребнави някакви историики кой какво е дал, моите родители, тя какво била направила...не напразно са казали-МЛАДИ И СТАРИ НА ЕДНО МЯСТО-НЕ!

# 302
  • Мнения: X
Щом е до 2-3 месеца, пускай си я от едното ухо през другото и после адиос.

# 303
  • Мнения: 26
Ще се чуди от къде й е дошло и сама ще съжалява за лошото отношение. Още едно време моята майка ми е казвала-за теб мъж, а за нея дъщеря. Нещата, ако не се приемат така просто губиш и двете. Всеки си има глава на раменете и всичко си има давност. Но наистина балканския манталитет е уникален по рода си...

# 304
  • Мнения: 275
Това ваше бебе да не е 100 кила, че да не можете да го изкъпете сами?Двамата сте млади и здрави с мъжа ти, ще се справите сами, то детето си яде и спи и без бабишкели покрай него.И как така още 3 месеца чудовището ще стои караул на главата ти?Пожарът у вас вече гори, а ти отлагаш и се стараеш да си деликатна.Нещо здраво и цяло като се счупи, както и да го лепиш, вече не е същото, и в отношенията е така.А вие я оставяте всяка минута да ви трови, съгласни сте да бъдете жертви, да я уважавате, а тя да ви разделя с подлите  си номера от село?Всяко нормално момче в един момент "наритва" майка си, казвам го с болка, защото и аз имам син, но това е естествено в природата.Дано и твоят мъж да е успял в това, нека си я уважава, но без тя да му се бърка и като му дава с едната ръка, с другата да взема.Нищо не е по-важно от семейството!Време е да спреш да се оплакваш и да действаш, натири я, защото ви съсипва постоянно и необратимо отношенията.Това ви е сериозно изпитание в брака и ако не се наложиш ти, цял живот ще живееш и с нея, дори и физически да не присъства у вас.Не казвам да я мразите, но в първите постове достатъчно стратегии ти посочиха точно как веднага да  я накараш да си отиде.А най-идеалният начин е мъжът ти да я отзове.Някои хора не знаят кога да спрат.Възможно е и да не разбира какво прави, но дори и така да е, сега ти си жената и майката в семейството, а то е свещено.

# 305
  • Мнения: 26
Лошото е, че го правят умишлено, за да видят като малките деца-до къде могат да стигнат. И в единия момент мъжът се осъзнава и си хваща семейството и приключва драмата, но в другия избира мама и после плюят, че жените са неблагодарни, че са курви и прочие. Просто е тъжно колко млади семейства биват разбивани по този начин.

# 306
  • Мнения: 1 001
При първото внуче особено, много свекърви приемат абсолютни битовизми като къпане, преобличане, сменяне на памперси, разходка с количката, за голям хайлайт и много искат да ги включват и тях. Моята като дойде за 3 седмици, и помолих мъжа ми да даде едно рамо за къпането, майка му направи една физиономия от рода “защо не ме извикаха мен”. След това като къпехме детето, тя присъстваше там да не изтърве. Разбирам, че много се радват ама някой път ми изглежда толкова пресилено и изкуствено, че едвам я издържам, а детето доста порастна от тогава. Ама сакън да кажеш нещо на свекървата да не й счупим хатъра, че после 20г ще се сърди.

# 307
  • Мнения: 26
Оххх, извинявам се, но просто бях изпаднала в някакво безтегловно състояние. Питайте не какво ми прави, а какво не прави! От както съм бременна не е спряла да ме тормози, да казва на сина си, че не го уважавам и че съм длъжна да му ходя по гъза (яденето му да е винаги топло, сутрин да го будя, да го търся през деня само в удобно време, да давам отчет постоянно, да не си контактувам много с приятелките и да не си ровя много в телефона), важно е моите родители какво имат и какво ще ни дадат, какво наследство ще ми оставят, идва и във всяка караница се меси, в началото даже искаше да направя аборт, после нещата се влошаваха още повече...постоянно си търсеше дребни неща, които не съм видяла и не съм свършила, и не съм избърсала от недоглеждане (тип сготвила за всички, ама не е избърсала хубаво еее това ъгълче, а да подчертая, че тя не готви и не може), но най ме нараняваше към края сега след като идваше и се караше с мен, докато с мъжа ми сме в лют скандал и идваше и го засилваше с думите, че е “путьо, как може жена ти да ти говори така, путка си...от къде на къде ще ти говори по тоя начин с тоя тон, аз на мъжа си не съм повишила тон (а постоянно зее по него и го псува пред всички, но е отделен въпрос), ври ми корема, тя продължаваше “и кво като е бременна, те много жени са бременни да не е само тя! Това не й дава право да ти се качва на главата!” И идва след малко да пита дали съм му се извинила с думите “че аз така няма да прокопсам и няма да ме е” и всичко това се случва тя от едната страна, а той от другата! Баща ми не беше добре последно време...те в 00 часа искат да им звънят по телефоните да притесняват майка ми, защото от баща ми имат страх и респект...и аз се притеснявам и за състоянието на семейството си...тръгнах си за 2 седмици с цел нещата да се оправят няма братче...все същото...даже почна да ми се казва какво бельо да нося и какви дрехи...и това са само малкото неща...колко филми е набивала в главата на мъжа ми и как го шантажира не е истина...а аз търпя, защото знам, че за мъжете много е болезнено да обидиш мама...ама то си заслужава! И такова чудо заслужава да е баба или каквото и да е?! Да стои на километри от мен и от семейството ми! През остатъка от живота си не желая да я виждам...мъжа ми да си я вижда, ако иска да й води детето да го вижда, но аз нито ще отида, нито ще го закарам, нито ще я искам вкъщи! Тя за мен умря тотално! Няма дим в гъза си, всичко й е от майка й, не е работила 30 години и все мъжа й я е гледал...седнала да ми говори тя...поне да готвеше...аз й ходя след гъза в тоалетната, защото след нея все са капки пикня или капки кръв като е в цикъл и веднъж не съм казала, че й бърша гадорийте, все пак и мъже ползват банята, знам, че ще й стане неудобно, а на тях гадно и бърша и мълча...не желая да изпадам в подробности, но просто всичко съм виждала, но такова чудо не съм. И от сега си мисли, че ще гледаМЕ, че ще правиМЕ всичко както иска, защото съм чувала неща от сорта “аз каква майка ще бъда, че нищо не мога и т.н.”...всички ламтят за момче...казаха момиче, после казаха момче...аз съм зле в болницата и ми се задават само въпроси “какво ще е попита ли?” Всички как се радвали и се надявали до последно да е момче... тя си мисли, че детето на нея ще е кръстено (жестоко се лъже)...абе селянка дива, страдаща от сериозни психични заболявания! Веднъж да изляза от болницата и да си гушна детето ще забравят всички да ми скачат на главата и да ми се правят на велики! Излиза пред сина си с това, че била болна...диабет...болест, която се контролира и с която живее от години-здрава, права, ухранена жена...болна в момента съм аз от стреса и нервите, които ми причиниха, безсънните нощите и борбата как да успея с добро да победя и да обясня, че така не бива...но знаете ли? Някои хора от добро не разбират! Мачкай! Аз не съм много на този свят, аз също имам майка, която я боли да ме гледа така! Просто ми се насълзяват очите като се сетя как сляпо се доверих и сляпо повярвах! Не съдете хората по себе си, а стойте и им гледайте сеирите! : )

# 308
  • Мнения: 30 802
Свекърва във фертилна възраст, изискване за много домакинстване, драми и скандали? Нещо етническо да няма в тоя сериал?

# 309
  • София
  • Мнения: 4 378
Не знам дали има нещо етническо, но най-честото е налице - мъж Муньо

Последна редакция: пт, 04 яну 2019, 17:48 от Светулчица

# 310
  • София
  • Мнения: 381
Момиче изнеси се и не се връщай в този дом никога. Мъжа ти ако те обича ще намери начин и път към теб. Сега като си родила ще ти дойде силата и сама ще разбереш, че и за теб и за детето ти е по-добре така.

# 311
  • Мнения: X
От толкова дълги постове, в които всяко второ изречение е псувня, успях да схвана само, че всички и всичко в тази история са си @@@ли мамата.

# 312
  • Мнения: 30 802
Факт, тя ако беше от фино семейство от сой, нямаше изобщо да се засрещне с момчето от селската фамилия.

Абе да лежи там и да слушат тонове, че сега купон я чака. Поне е в безопасност в болницата.

# 313
  • Мнения: 7 006
От толкова дълги постове, в които всяко второ изречение е псувня, успях да схвана само, че всички и всичко в тази история са си @@@ли мамата.

Мхм..Нещо като на "гърнето и похлупака" ,ми мяза ситуацията

п.п.И отново сичкото плюнки и храчки са по адрес на свекито,а миУото е саде китки и рози,просто не е случил на майка,,горкия...
Сигурно и него леля му го е възпитавала.. Crazy

Факт, тя ако беше от фино семейство от сой, нямаше изобщо да се засрещне с момчето от селската фамилия.



Бе неведоми са пътищата,ама и да срещнеш нещо,то не ти ли импонира на същността,ще го подминеш.
Господ е събирач..

# 314
  • София
  • Мнения: 381
Много съскане госпожи. А нима децата не са продукт на родителите си преди самите те да произведат продукт и да станат родители? Сичкото тука е от финно нагоре и какво от това? Мислите, че сте застраховани и разчитате, че Господ е събирач, аз не бих..

Общи условия

Активация на акаунт