Запек при бременност?

  • 23 078
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
наблегни на черешите  Grinning

# 16
  • Мнения: 6 618
Сутрин на гладно топла вода с мед!

# 17
  • Мнения: 75
Ако препоръчаните по-горе неща не ти помогнат, купи си билката зърнестец и си направи чай. Препоръча ми го акушер-гинеколога и много ми помогна. Успех!

# 18
  • Мнения: 292
По една лъжичка течен парафин сутрин. Пих го и двата пъти почти през цялата си бременност - действа и никакъв проблем, нито странични действия. Ако не подейства - може и две. Ефектът обаче настъпва след 3-ия ден.

# 19
  • Мнения: 483
Аз преди месец пуснах същата тема Simple Smile на мен ми помага, киви сутрин с чаша топла вода с мед и вечер може и с мляко.
И повече плодове, най-вече череши.
Успех.
Съветвам те да не пиеш лекарства, понякога след употребата им е по-лошо пък и някои могат да предизвикат контракции.
Пробвай така!
Успех  bouquet

# 20
  • Варна
  • Мнения: 2 378
 Ако нищо от горе изписаното не помогне вземи Гуталакс-капки по 20 вечер и на сутринта си пушка! Изписа ми ги моят лекар гинеколог, когато бях бременна. Взимала съм ги 3-4 пъти.Естествено не употребявай често. Най-много на 2 седмици веднъж при "спешни" случаи.

# 21
  • Мнения: 1 986
  Щом не искаш да вземаш някакви специални препарати за това,не си купувай Дуфалак или другите производни-лично на мен ми се гадеше от него,а и от всякакви прахчета и сиропчета Sick И Сена-В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ Naughty В шоколадчетата "комфорт" също има-предизвиква контракции и се забранява от лекарите Naughty И аз имам този проблем,и честно казано....нищо не им помага Cry-ям по кило череши на ден,тиквички,домати,краставици,по 1 активия....и нищо,или почти нищо Sad Купих си скоро чай "Блевит",надявам се той да ми помогне Praynig

# 22
Ох, благодаря ви на всички, момичета! Толкова сте мили и отзивчиви! Ще пробвам, пък не може поне един от всички съвети да не помогне, нали? bowuu
На бременните леко бременеене, а на мамите - да се радват на своите малки съкровища Heart Eyes

# 23
  • Мнения: 1 178
Моя позната разреши проблема с топла вода, в началото не помагаше, после я посъветваха да увеличи количеството(2 водни чаши) и резултата дойде. Преди бременността имаше хроничен запек и всяка вечер пиеше сена. Разбира се при бременността сената не се препоръчва, парафина не е за всекидневна употреба.
Успех!

# 24
  • Мнения: 38
И при мен май се заформя такъв проблем. Иначе няма значение дали е дете или бременна има храни, които действат запичащо други разхлабващо.
Една майка беше писала варена царевица, че помагала според мен това е грешно тя запича не случайно след това в изпражненията има цели зърна и при деца и при възрастни.
При запек се избягват банани, варени моркови, ориз. Набляга се на сурови плодове и зеленчуци и много течности.

# 25
  • Мнения: 14
Незнам,но въпреки,че употребявам повечето от изброените неща,нищо не помага.Аз и преди да забременея си имах този проблем,но тогава цигарките и кафето помагаха общо взето.Но сегааа Shocked.И на мен много ми тежи това състояние.Но...нали всичко е временно.Леко бременеене на всички бъдещи мами

# 26
  • Мнения: 6 472
Аз ядях всяка сутрин по 1 активия с 2 пълни супени лъжици овесени или пшенични трици. При мен действаше безотказно.

# 27
  • Мнения: 1 353
Никога не съм имала проблеми с изхождането, но след като родих не само че ме баше страх да ходя по голяма нужда(мислех си че ще се разсшия или сцепя, защото раждах нормално), но получих и запек който траеше близо 20 дена Shocked

# 28
  • Мнения: 145
Топъл чай от мента помага на стомаха и действа добре на перисталтиката,може да помогне при гадене и да ти изчисти газовете.След това лъжица мед и отново чай без захар чист.Сини сливи,овесени ядки накиснати в прясно мляко,плодова диета вообще обаче от плодове с не много киселина защото киселото е стягащо.Кисело мляко и таратор,много минерална вода повече супи и салати!Но всичко е индивидуално на мен това помогна!

# 29
  • Мнения: 2 019
приасно млиако

Общи условия

Активация на акаунт