за пъпките на гърба - нещо като акне?

  • 2 584
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 288
За такива пъпки лекар дерматолог ми предписа NeoStrata 10 AHA Smoothing Lotion .Това е като тоалетно мляко, съдържа глколова киселина.Нанася се първата седмица 1 път сутрин, след това сутрин и вечер.Ефектът е страхотен.Може да се нанася и върху лицето.Прави лек пилинг,кожата светва,подмладява се, а не е вреден.Струва към 35 лв, икономичен е ,стига за около 3 месеца.

# 16
  • Мнения: 3 835

Това е лосииона, нали? А откъде си го купи?
Колко време преди морето да го спра, за да не стана на петна?
Благодаря предварително!  Simple Smile

# 17
  • Мнения: 288
Същият!От аптека за медицинска козметика в Б-с.Не го има във всички аптеки.Докторът обясняваше нещо за плажа, обаче не обърнах внимание.Морето ми е под носа, но аз не си падам по слънчевите бани.Съжалявам, миличка, ще трябва да се консултираш допълнително.Но лосиончето е супер!

# 18
  • Мнения: 3 835
Е, ти пък сега! Реших да спестя някой лев от преглед!  Grinning
Като гледам, и за деколте става newsm78

# 19
  • Мнения: 288
И за д-пе !!! Grinning Grinning Grinning

# 20
  • Мнения: 6 417
Аз имам дълга коса и забелязах, че ми се появяват когато се боядисвам. Явно е някаква реакция към боята, знам ли... newsm78

# 21
  • Мнения: 1 440
Аз само салицилов спирт съм позвала и въпреки че изсушава кожата, аз не съм се мазала цялата, а само в/у засегнатия участък, т.е. пъпката и доста бързо се изчистват. Забелязах, че при мен излизат при смяната на климата, когато все още ходим навлечени,а вън е топло...или от гадни материи, които дразнят по врата и гърба и за съжаление не минават докато не се третират.

# 22
  • в баира
  • Мнения: 861
Интересува ме колко дълго време се провежда това лечение и дали имаше дълготраен ефект при теб?

Докторът ми каза, че поне 3-4 месеца трябва да го правя, за да има ефект. Започнала съм лечението в началото на май и до сега забелязвам, че има ефект, но слаб. Търпение трябва  newsm26

# 23
  • Мнения: 5 475
Салицилов спирт и някакъв антибитичен крем, като Гентамицин напр. (

 Peace

# 24
  • Мнения: 8 505
Мисля,че трябва да ги унищожиш отвътре.Бирена мая би ти помогнала,но ще мине поне месец.Можеш да я комбинираш с някои от предложените ти мазила-така ще имаш първоначален временен ефект,а малко след това и траен такъв.

# 25
  • Мнения: 288
Включвам се, за да допълня за лосиона NeoStrata.Скочи, мисля, че нямаше проблем да се използва и на море, като се предпазваш със слънцезащитен лосион.Аз миналата година го ползвах цяло лято  за лицето и никакви петна нямаше,бях много доволна.Петна излизат ,когато се прави по-дълбок пилинг от козметик.Но първо 1 седмица кожата трябва да свикне.А пъпки по гърба излизат,защото кожата е задебелена и изсушена и мазнината от порите не се излива свободно.Лосиона подпомага този процес.Спиртовете и някои лосиони също я изсушават.Акне Аут също не е за предпочитане.Лекарят каза, че и пилинга със трици вреди,защото се разнасят бактериите и инфектират и другите пори.А когато проблема е по-голям е хубаво да се приемат и витамини,има  и други лекарства.

# 26
  • Мнения: 814
Аз съм със същия проблем и мога да ти препоръчам следното:
 Бирена мая- 3 пъти по 2 таблетки
 Лосион "Акне аут" на Биотрейд
 Крем "Акне аут" на Биотрейд
 
Ще бъдеш очарована от резултата  bouquet

# 27
  • Мнения: 4 473
От бирената мая се пълнее Tired.

# 28
Az imah takiva pup4ici po gurba i hodih na proceduri pri kozmetik. Maje6e me s nqkvi kremovi i mi prave6e razni maski.No poprincip sum zabelqzala ,4e kogato hodq redovno na solarium nqmam problem s pupki ,mnogo burzo izsuhvat.

# 29
  • Мнения: 645
има една специална козметика на Merck, която се казва EXFOLIAC. Те имат специален продукт за този проблем- Exfoliac Lotion, Exfoliac NC gel

Общи условия

Активация на акаунт