Фолиева Киселина - преди или след забременяването

  • 2 028
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 878
пие се преди ,по време на цялата бременност ,че и след това.Полезна е не само за бебето ,но и за теб.Изписват я и на хора които имат определени заболявания ,така че спокойно .

# 16
  • Мнения: 1 440
Приемът на фолиева киселина преди бременността не само подготвя организма за бъдещата нужда, но също се отразява много добре на кожата и предпазва от някои заболявания. Основната и функция разбира се е намаляване риска от дефекти на невралната тръба, резултат от които е Спина Бифида. Затова смисъл има да се пие до 3-4 месец. Изписва и накрая когато нивото на хемоглобинът пада, защото "фолиевата киселина, постъпваща с храната, попада в черния дроб и плазмата, както и в червените кръвни клетки, където се свързва с глутамати и желязо, за да се формира хемоглобин"  Peace

# 17
  • Мнения: 1 029
Както са ти казали момичетата, пие се преди и след забременяване до третия месец включително. Даже някои продължават да я пият до края на бременността, но доколкото знам това не е необходимо. Аз започнах да я приемам от момента, в който разбрах че съм бременна, преди това не съм.

# 18
  • Мнения: 1 193
Аз пия фолиева киселина от началото на бременноста си и все още си пийвам сутрин по едно хапченце, моят док каза,че не вреди да се пие до края.

# 19
  • Мнения: 5 140
Хубаво е поне 3 мес. преди и 3-4 след.  Peace

 Peace Много точно казано.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 787
По принцип казват,че трябва да се пие поне 3 месеца преди и 3 месеца след забременяване.Ако се правят опити за бебе е хубаво да започне да се пие веднага Peace

# 21
  • Мнения: 1 516
момичета,

много ви благодаря за всичките отговори , които сте ме дали.  Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Някой ше ми каже ли нещо и за дозата?

Последна редакция: пт, 16 юни 2006, 09:47 от Radostche

# 22
  • София
  • Мнения: 3 787
На пазара има фолиева киселина на много фирми,но според мен най-добрата е Неофолик на Неофарм.Хапченцата са по 0,4 мг,90 броя в опаковка.Пие се по едно на ден-най-добре сутрин.
Опаковката струва около 4.50-5 лв.

# 23
  • Мнения: 4 621
И преди, и по време на бремеността до края на 4 месец Laughing

# 24
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Хубаво е поне 3 мес. преди и 3-4 след.  Peace
Точно  Peace

# 25
  • Мнения: 68
На мен гинеколога ми предписа от 4 мг - неофолик форте - по-голямото количество е необходимо, за да запълни липсите в организма и за да даде достатъчно за развитието на гръбнака на бебето. Започнах да я пия веднага щом установихме бременността.

Ако напишеш в гугъл фолиева киселина ще ти излезе много информация и ще видиш и от кои естествени родукти можеш да си я набавяш (не помня всичките, но влизаха бобови, особено леща, марули др.). Допълнителния и прием се налага поради непълноценното ни хранене в модерните времена:).

# 26
  • Мнения: 1 516
Не знаех за фолиевата киселина преди забременяването, а то вече е факт за мое огромно щастие. Започвам да я пия от днес , надявам се ,че не е късно ...

# 27
  • София
  • Мнения: 6 363
Радостче, не е късно, почвай още от днес с фолиевата!
а на гинеколога си, дето ти е казал, че може и да не я пиеш, му кажи, че е безотговорен тъпак и го смени - говоря сериозно!

# 28
  • Мнения: 1 516
Започнах , но за гинеколога ще си помисля Simple Smile ... много ми го препоръчаха... Писала съм му вече една черна точка обаче Simple Smile . Другата седмица отивам да първите изседвания , ако нещо не ми хареса веднага го сменям ...
BTW някой знае ли каква е процедурата по смяна на гинеколога? Взима се ново направление от личния лекар или със старото? Който го е правил, моля да сподели опит!

# 29
  • София
  • Мнения: 6 363
Започнах , но за гинеколога ще си помисля Simple Smile ... много ми го препоръчаха... Писала съм му вече една черна точка обаче Simple Smile . Другата седмица отивам да първите изседвания , ако нещо не ми хареса веднага го сменям ...
BTW някой знае ли каква е процедурата по смяна на гинеколога? Взима се ново направление от личния лекар или със старото? Който го е правил, моля да сподели опит!

помисли, но вече имай едно на ум, като ти говори нещо Simple Smile
аз не съм сменяла, но знам, че за да смениш ЖК с направление, ти е нужно ново направление от джипито - това все пак не трябва да е толкова сложно нещо.

Общи условия

Активация на акаунт