Трепетни са първите ритничета на МАРТенските ни момчета и момичета!

  • 39 684
  • 722
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 277
Някой има ли опит с количките на Hauck? Харесах една, но незнам до колко са надеждни. Ако някой е ползвал с предишно бебоче, моля да сподели мнение.

# 706
  • Мнения: 287
Мен ме интересува помпащите гуми плюс ли са или минус?

И някой може ли да помогне за следния проблем - имам някои бели бебешки дрешки от 1вото дете, които са пожълтели с времето - мога ли да ги изпера и как?

# 707
  • Враца
  • Мнения: 1 425
Момичета, как сте с нервите? Мен ме лови няква депресия, тази седмица всеки ден плача за глупости, а се съсипвам от рев ( за нещо по телевизията представете си) откачам яко. ММ ме дразни, искам да е повече време покрай нас, да ми обръща внимание, да ми звъни да се интересува как съм... Ох тези хормони ще ме довършат, искам по бързо да дойде март месец Cry

Вие как сте, излязохте ли вече 45 дневните болнични? Аз на 1.02 съм на консултация, сигурно ще ми дадат направления и за последните изследвания, на 10.02 излизам в 45 дневния.

За гумите аз съм за помпащи, моята количка е такава и съм доволна. Триколката ни е с  непомпащи и постоянно се набиват камъчета по гумите и се чува гаден звук.

# 708
  • Мнения: 1 471
Иринка, същата съм и аз. Болят ме главата и очите от рев. И то за глупости. Искам и всичко да върша сама и контролирам, но не мога, а това ме побърква допълнително. А и като ми казват там ти духа, това не го вдигай, не можеш ти това иии полудявам. Чакам март и аз с нетърпение 😁😩
Аз излизам на 1.02 45дневния, но отдавна съм вкъщи, та това е просто поредния болничен 😁

# 709
  • Мнения: 103
Май всички сме така с нервите 😁,
Аз съм вкъщи от 12та седмица и вече полудявам от стоене,а ако се хвана да правя нещо правя го ,но то голямо пъшкане ,голямо потене 😂 Моят 45 дневен започна от 16 януари ,но не ми стана ясно как се изплаща,когато изтече целия ,след като родя ли или както до сега на няколко пъти ..ии с този опасен грип и с това стоене вкъщи вече втора седмица се побърквам , а вие?

# 710
  • Мнения: 276
И аз съм зле с нервите - всички ме дразнят и всичко искам да минава под моя контрол. И лека депресия ме обхваща. Но като се сетя първите два месеца след раждането каква депресия беше... Сега ще се погрижа да не се повтори.

С пожълтелите дрехи от първото бебе още не съм се захванала. Мисля да ги накисна първо в прах за бяло и после да изпера като всички останали дрешки - бебешки препарат, 60° (или колкото е възможно по етикет), допълнително изплакване, сушилня (ако е възможно), гладене. Ако не излязат петната, здраве да е. Макар 1-2 от тях да са ми любими...

# 711
  • Варна
  • Мнения: 725
Явно при всички хормоните бошуват яко 😁 И аз постоянно съм изнервена , допълнително с тоя ремонт много се притеснявам дали ще успеем навреме , дано бебо си стои до термин в корема ☺ Аз на 10.02 излизам в 45дневния .
Също аз съм ЗА помпащите гуми , такава количка и ще си купя . Много ме дразни звука от непомпащите , също и от на приятелки количките определено усещам , че с помпащите возията е някак си по лека ✌

# 712
  • Мнения: 500
Аз съм пък много спокойна, цяла бременност така я изкарах, което е много странно защото по принцип не съм такава Blush даже и ММ незнае какво се случва с мен Grinning
Аз от вчера съм в 45 дневния, обаче вече повече от 2м съм вкъщи.
Ообаааччее, днес когато бях на преглед, видях че съм наддала 15 кг.. вече съм 80 (висока съм 173). Не се зарадвах много и малко се депресирах Neutral Face

# 713
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 350
Аз от началото на новата година съм адски чувствителна, и аз се дразня много лесно, бързо паля, правя забележки на ММ без да има нужда, и после отивам да си порева като се замисля, че може да не.ме.издръжи и да ме зареже.... после ходя да му се извинявам и т.н. Отделно БД (бащата на дъщеря ми) е пълен кретен, натоварвала съм го психически, защото му повтарям, че искам да обръща повече внимание на нея, а и тя си го търси... ама на...
Аз излизам от утре в 45 дневния болничен, мисля че ще се изплати частта за януари, след 31.01 някъде до към 05.02, поне така си мисля, не съм сигурна, но скоро ще разберем.
Отделно се побърквам в къщи, опитвам се да излизам за някоя друга задачка, да купя нещо, ама то нито до мол става, с тоя грип, нито по центъра с тоя студ... голяма депресия е... честно ви казвам!

# 714
  • Враца
  • Мнения: 1 425
Явно периода е такъв, а и с това мрачно и студено време  ни става още по зле.
Аз със предната бременност качих над 30кг, но после ги свалих почти всичките, сега ще видим колко ще стана. Grinning

# 715
  • Мнения: 500
Аз със предната бременност качих над 30кг, но после ги свалих почти всичките, сега ще видим колко ще стана. Grinning
Браво!Малко ме успокои сега, на мен 15 ми се видяха много, надявам се ще ги сваля бързо Flushed

# 716
  • Мнения: X
С влизането в трети триместър още съм много зле емоционално, ама се държах... до вчера.. та като се разревах, ревах до днес. Ако ме питате защо, не мога да дам точен аргумент. Дразня се как се туткат всички и как искам аз да си направя нещата сама (правим ремонт и обзавеждаме) и полудявам като приятелят ми каже "утре ще го направя". Леле, всичко ми се обръща. Отделно имам контракции доста по-често и ако не легна някъде, че да си отпусна корема, не минават. И си мисля, че всички ме мислят за мързеливата бременна, която само се кара на всички и тези мисли ме побъркват. Толкова спокоен човек съм по принцип а сега на моменти имам чувството, че мога да родя в затвора... Наскоро се замислих, как може природата да го е измислила това с хормоните, защо трябва бременните да са изнервени и депресирани, та се сетих за женските богомолки хаха. Явно жената трябва да стане по-агресивна:D

# 717
  • София
  • Мнения: 204
Аз от 18-ти съм в 45 дневен болничен и нещо не съм се спряла - все по задачки. Някак нетипично ми е да си седя по цял ден в нас. Но сега ще се поогранича малко, заради вирусите.

По едно време се бях панирала, че за нищо няма да ми остане време - почистване, пазар на дрешки и т.н., но после се успокоих. Сега пак нещо се напрегнах относно всичко предстоящо с раждането. Днес бях на отворени врати в болницата, където смятам да раждам и получих много подробна информация за всичко. Но като видиш стаите за раждане някак ти се свива сърчицето или поне на мен така ...
Опитвам се да се нагласям позитивно за всичко, което предстои.

Утре за първи път съм на тонове и след това на преглед при моята лекарка. Ще видим колко голям е станал и бебо.
Обмислям дали да не се запиша на йога, заради техниките за дишане и различните упражнения.

Чух от други мами, че чай от листа на малина помагали при естествено раждане и реших да си купя. Чаят се пие в последния месец. Някой приемал ли е такъв чай и има ли ефект?

Избрахте ли си педиатър по ЗК? Аз още - не ...

# 718
  • Мнения: 1 471

Jaqui, Simba, ние също сме в ремонт (основен), майсторите днес излизат и тепърва се почва боядисване, обзавеждане и чистене. Само детската стая е готова. Та и аз съм на тръни всичко навреме ли ще стане, ще се отмиришат ли бои и нови мебели 😩
Aleind, първия път качих 22кг и си върнах формата. Сега пак съм към 20 отгоре и вече спрях да се тръшкам . Не се тъпча, ям нормално и пак качвам за страх 😞

# 719
  • София
  • Мнения: 1 480
И ние сме в ремонт, а на мен ми е тежко вече,  как ще се прави основното чистене направо незнам. Днес трябва да дойде леглото на бебето,  но няма веднага да сглобяваме, че имаме още козметични корекции по стаята.

Чая от листа от малина и аз го чух, но мисля да го пия след 36-7 седмица, да не предизвиквам съдбата 😁

Иначе аз емоционално съм добре, но от няколко седмици не спя като хората и това ме изцежда направо,  а има още доста време...

Общи условия

Активация на акаунт