Пациенти на клиники Бахчеджи Тема 4

  • 58 055
  • 752
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2 999
ИбоДани, аз точно на 28 години загубих цикъла си и бях без цикъл цели 3 години. Не можехме да овладеем хормони, нищо. И за бонус и алергиите към лекарствата за нормализиране на хормоните.
Водиха ме с ранна менопауза. Чух същите ужасни неща като теб.
И тъй като традиционната медицина не можа да ми помогне дори да ми дойде цикъл и да имам нормални хормони се обърнах към алтернативната медицина. Билки и гладолечение на първи етап. И цикълът тръгна, после хомеопатия, акупунктура и каквото се сетиш - даде резултат на 35 стартирахме опитите за забременяване. И на 40 родих. Търси начин. Пиши на лични ако имаш конкретни въпроси.

Последна редакция: сб, 02 фев 2019, 23:05 от DundyS

# 706
  • Мнения: 106
DundyS здравей,пуснах всички изследвания които ми поискаха от ТР.               
Пролактин-450.70 mlU/l
LH-27.47 lU/l
FSH-6.52 lU/l
Естрадиол-88060 pmol/l
Прогестерон-0.549 nmol/l
АсАТ,АлАТ,Спин,ХепатитВ,ХепатитС,Рубеола
FT4-16.51pmol/l
TSH-2.430mlU/l
Тестостерон-0.89 nmol/l
AMX-1.923 ng/ml
Витамин В12-102.70 pmol/l
Витамин D-70.66 nmol/L
ПКК,Глюкоза-5.66 nmol/l
За инсулинова резистентност никой нищо не ми е казвал от вас чух за това.Правили сме и генетични изследвания в Надежда.Ходих ме и при ендокринолог при мен няма проблем,но на ММ откриха Хашимото и пие хапчета.Цветна снимка правих в Надежда др. Карликая я погледна и каза че няма никакъв проблем и не ме прати да правя друга в ТР.Какво мислиш за изследванията според теб има ли някъде проблем.
Кавала честито и от мен много се радвам за теб ще ти стискам палци всичко да се развие добре до финал.Успех.

# 707
  • Мнения: 109
DundyS здравей,пуснах всички изследвания които ми поискаха от ТР.               
Пролактин-450.70 mlU/l
LH-27.47 lU/l
FSH-6.52 lU/l
Естрадиол-88060 pmol/l
Прогестерон-0.549 nmol/l
АсАТ,АлАТ,Спин,ХепатитВ,ХепатитС,Рубеола
FT4-16.51pmol/l
TSH-2.430mlU/l
Тестостерон-0.89 nmol/l
AMX-1.923 ng/ml
Витамин В12-102.70 pmol/l
Витамин D-70.66 nmol/L
ПКК,Глюкоза-5.66 nmol/l
За инсулинова резистентност никой нищо не ми е казвал от вас чух за това.Правили сме и генетични изследвания в Надежда.Ходих ме и при ендокринолог при мен няма проблем,но на ММ откриха Хашимото и пие хапчета.Цветна снимка правих в Надежда др. Карликая я погледна и каза че няма никакъв проблем и не ме прати да правя друга в ТР.Какво мислиш за изследванията според теб има ли някъде проблем.
Кавала честито и от мен много се радвам за теб ще ти стискам палци всичко да се развие добре до финал.Успех.

Аз бих казала, че трябва да вдигнеш нивото на Б12 - цели се в стойности над 600. 
ТСХ за забременяване го искат под 2 - има отношение към износването после.  И естрадиола ми се видя висок, ако изследването е в началото на цикъла... За инсулинова резистентност се прави 3-кратно обременяване с глюкоза и се измерва глюкозата и инсулина - на гладно, и след това на 60-тата минута от приемането на глюкозата, и после на 120-тата минута. През това време седиш в лабораторията и гледаш да не се движиш много, както и не приемаш храна и напитки.
Д-р Карликая нищо ли не е коментирал по тези изследвания?

# 708
  • Мнения: 106
Изследванията съм ги правила на 12ден от цикъла,доктора прегледа всички изследвания,които сме правили,спермограми,генетични казах му и за Хашимотото на ММ,цветната снимка, всичко което бяхме правили в БГ и каза че за него нямало проблем.На първичния преглед ми изписа витамини-Previt Positive.Какво трябва да пия за да вдигна нивото на Б12.

# 709
  • Мнения: 298
момичета, малко в страни от темата- някой да знае случайно как да фиксирам избрания от мен оператор ( motorola one, android) ? миналата седмица се набутах със сериозен роуминг заради това, че телефонът не позволява да
 " застопориш"  избора на оператор, а когато сигналът му отслабне,  се прехвърля на друг, с който не ми важи роуминг планът ( vivacom 5,90 лв/дневно)?

# 710
  • София
  • Мнения: 2 051
Здравейте момичета,  не съм пациентка на клиника Бахчеджи,  но преди време се бях съветвала с вас относно прогестероновата подръжка след ЗЕТ,  та с две думи имам положителен тест и видяхме миналата седмица гестационен сак,  на 2 кринона съм + 1 пролутон депо 500 на седмица. Сутринта прокървих жестоко и понеже вече съм го преживяла преди година с фатален край,  си бях купила пролутекс за такива случаи,  бих си две подкожни инжекции в корема и след час в спешния в Надежда, за сега кървенето спря, гестационния сак си е на мястото, но май е доста малък. Исках да ви попитам,  като биете тези инжекции подкожно,  после боли ли ви мястото,  че мен доста ме понаболява и се чудя да не би да не ги направих като хората /бих си ги както фраксипарина/ и другия ми въпрос по една инжекция на 12 часа,  дали е достатъчно за терапия след ЗЕТ. В мойта клиника не са съвсем наясно с инжекциите затова ви питам. 

# 711
  • Мнения: 251
Alfietka,отиваш на settings- mobile date-network selection излиза automatic и го затваряш, така с отметка ще можеш ръчно, да си търсиш оператор

# 712
  • Мнения: 298
green tree, точно това направих и аз, но телефонът се връща към автоматичната настройка, когато отслабне сигналът на избрания оператор. новите модели нямат опция ръчно избиране,  а само изключване на автоматичния избор, а това се оказа, не е същото!

# 713
  • Мнения: 251
С нов модел телефон съм и след, като го направя нямам проблем.

Последна редакция: нд, 03 фев 2019, 14:50 от green tree

# 714
  • Мнения: 298
блазе ти:)

# 715
  • Мнения: 44
Здравейте!Исках да ви попитам как е по -добре,да си запазя час чрез Турмед или чрез някои от координаторите?

# 716
  • Мнения: 2 999
DundyS здравей,пуснах всички изследвания които ми поискаха от ТР.              
Пролактин-450.70 mlU/l
LH-27.47 lU/l
FSH-6.52 lU/l
Естрадиол-88060 pmol/l
Прогестерон-0.549 nmol/l
АсАТ,АлАТ,Спин,ХепатитВ,ХепатитС,Рубеола
FT4-16.51pmol/l
TSH-2.430mlU/l
Тестостерон-0.89 nmol/l
AMX-1.923 ng/ml
Витамин В12-102.70 pmol/l
Витамин D-70.66 nmol/L
ПКК,Глюкоза-5.66 nmol/l
За инсулинова резистентност никой нищо не ми е казвал от вас чух за това.Правили сме и генетични изследвания в Надежда.Ходих ме и при ендокринолог при мен няма проблем,но на ММ откриха Хашимото и пие хапчета.Цветна снимка правих в Надежда др. Карликая я погледна и каза че няма никакъв проблем и не ме прати да правя друга в ТР.Какво мислиш за изследванията според теб има ли някъде проблем.
Кавала честито и от мен много се радвам за теб ще ти стискам палци всичко да се развие добре до финал.Успех.

За мен, защото не виждам референтни стойности на лабораторията, но - пролактина ти е на горна граница, може би си имала стимулация или си приемала други медикаменти, но ти е в норма. Естрадиолътсъщо за 12 ден ми се вижда висок, но дори с не перфектни стойности на хормоните Карликая ще контролира положението по време на стимулация и няма да имаш проблем.
За мен ФТ4 трябва да ти е по-висок, а тсх по-ниско като стойност. ТСХ според мен трябва да ти е под 2, защото със започване на подготовка за трансфер или стимулация както и при бременност ще скочи рязко. Според мен отиди при Начев в МД в София и започни еутирокс по 25 микрограма, а при стимулация или подготовка за трансфер увеличи дозата на 50, а при плюс тест на 75. Това разбира се е мое мнение. Говори го с Начев.
За мен кръвната захар ти е висока и ако пуснеш без обременяваме само инсулин на гладно ще изкочи проблем! Тогава вече можеш да направиш обременяване с глюкоза. Но с тази кръвна захар ми се струва, че е възможно да имаш ИР. Вит Д ти е добре и трябва да го подържаш в тези стойности. В12 ти е изключително критично нисък. Трябва да го поддържаш в горна граница на референтните стойности около 580-590,600, за да забременееш, износиш и родиш бебе без здравословни проблеми.
Без да те познавам - пак според мен трябва с мъжът ти да минете на диета с прием на повече протеини и ограничени въглехидрати и никакви млечни за него щом е с Хашимото и да отслабнете и двамата с поне едно 5-7 килограма - най-добре 10 преди процедура. Той щом е с мъжки фактор е добре да спре с употребата на концентрат, защото скапва качеството на плувците и ако пушите да спрете и цигарите!
Не виждам да си правила генетични изследвания за тромбофилия - за мен това е задължително изследване, за да знаеш дали имаш проблем със кръвосъсирването, от него си зависи износването. С това ниво на в12, освен ако не си веган или вегетарианка, имаш генна мутация за усвояване на фолиева киселина и в12! задължително пусни в Геника изследване за тромбофилия и направи, ама само имунология при Русев.
При мъжът ти щом е с Хашимото вероятно страда от дефицит на Вит. Д и е на долна граница на калций. Нека и той да пусне изследване на Вит.Д и В12 - тези два витамина имат пряка връзка с качеството на плувците и са виновници често за стрелилитета! Ето интересна статия по темата:
https://vitaminb-12.com/b12-стерилитет-безплодие.html

Последна редакция: нд, 03 фев 2019, 15:58 от DundyS

# 717
  • Мнения: 109
Изследванията съм ги правила на 12ден от цикъла,доктора прегледа всички изследвания,които сме правили,спермограми,генетични казах му и за Хашимотото на ММ,цветната снимка, всичко което бяхме правили в БГ и каза че за него нямало проблем.На първичния преглед ми изписа витамини-Previt Positive.Какво трябва да пия за да вдигна нивото на Б12.

DundyS е обобщила доста подробно всичко. За Б12 според мен започни с инжекции, за да вдигнеш нивото по-бързо - примерно 6-8 инжекции 1000млг - по една веднъж седмично. Те се поставят мускулно, така че трябва да намериш кой да ти ги слага. А после може да приемаш подезични таблетки като поддържаща доза до забременяването. После спираш до към 12г.с. и по-натам може би до края на бременността ще взимаш, защото и бебето яко дърпа. Разбира се, ще пускаш периодично изследване, за да следиш нивата и дозата съответно.

Аз лично приемам метилкобалмин - това е метилираната форма на Б12. Инжекциите се намират само под формата на цианкобалмин, но са доста ефективни дори и на такива като мен с мутация MTHFR (последният път го бях вдигнала до 880 с курс с 8 инжекции).

# 718
  • Мнения: 2 673
Здравейте!Исках да ви попитам как е по -добре,да си запазя час чрез Турмед или чрез някои от координаторите?
Пиши директно на координаторката. Успех! Hug

# 719
  • Мнения: 44

Благодаря!

Здравейте!Исках да ви попитам как е по -добре,да си запазя час чрез Турмед или чрез някои от координаторите?
Пиши директно на координаторката. Успех! Hug
Здравейте!Исках да ви попитам как е по -добре,да си запазя час чрез Турмед или чрез някои от координаторите?
Пиши директно на координаторката. Успех! Hug

Общи условия

Активация на акаунт