Витамин В12 - тема 4

  • 41 638
  • 758
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 11 840
Има едно изречение, което не разбрах.
Катарактът непрекъснато е предизвикан при липса на хром в тялото. Laughing

Добавките са важни, но не жизненоважни до такава степен.
Никой не е разтворил катаракта с хром (все още). Нито  е получил инфаркт само на базата на авитаминоза.


Истината е, че понякога някои дефицити наистина са животозастрашаващи Peace. Но да, не е всичко само добавки и витамини нещата в тялото са си по-сложни.
Аз я пуснах статията за ориентир по-скоро на козметичните и видими признаци - кожа, нокти и т.н. Поне повечето които съм засякла при мен, както е с ниския цинк и набраздените нокти, това си го доказах с изследване...


Снощи ми поставиха първата инжекция и не знам дали е на психична основа, но за първи път от месеци легнах и станах без никаква болка в тялото.

Супер  Hug

# 61
  • Мнения: 24
В друга тема за гените мутации  MTHFR прочетох че метилираните на в12 е даже опасно, знаете ли нещо такова и как човек да знае какво да прави, инжекциите не са Ок, сега излиза че и метилкобаламина не е безобиден. Зная че трябва почивка преди изследване, но мисля че ако не си взема витамин за смучене-метилкобаламин форма е няма да изкарам деня, нямам сили, зрението ми се замъглява, замайваме се. С тези симптоми ходих при какви ли не лекари и накрая личния ми каза че е от ниските нива на в12. Да слагам още инжекции в12, и след курса да се изследвам. Аз имам обаче таблетки за смучене които са уж по добрата форма. Много се обърках не зная вече какво да правя. Пролетта април бях с дефицит, от тогава приема какво ли не, но цианкобаламин не го усвоявам,това е ясно. Мога да взема инжекции хидроксокобаламин, но вече се чудя, да не предозирам. А замайването и замъгленото зрение си ги имам. Дайте съвет.

# 62
  • Мнения: 4 059
Тонка, не е внушение, нещата много бързо се повлияват когато дадеш на организма това от което се нуждае.
Tombata404, слагай инжекции хидрокси или метилкобаламин поне по 1 на месец. Отделно може и да си смучкаш подезични. Няма да предозираш, но с инжекциите ще си сигурна, че наистина си набавила, щото за подезичните има различни мнения, някои твъдят, че не им действат.

Аз когато ми откриха анемията, доста сериозна беше, не повярвах че причината е в В12 щото бях се разочаровала от лекари тотално. Все пак сложих 3 инжекции, но тогава не знаех за разл. форми и сложих цианкобаламин от аптеката. Получих реакция - схващане в ставите и замайване и хематологът каза - спираш ги. Спрях ги, останах само на фолиева и то не метилираната форма. Тогава и за това не знаех. И въпреки, че сложих само 3 инжекции анемията моментално се оправи, възстанови се нивото на хемоглобин и еритроцити и се задържа нормално за почти година. когато пак започна да спада разбрах, че наистина В12 е причината и почнах поддържащо лечение с инжекции, но хидрокси формата от която нямам никакви проблеми.
Мисълта ми е - много бързо се повлиява организма и дори и с малко инжекции доста време може да си ОК.

# 63
  • София
  • Мнения: 23 096
Да дам отново отчет. След втората инжекция снощи като че ли нещо не ми беше добре. На моменти ми се гадеше, ту ми беше топло, ту студено, изтръпна ми едната ръка. Но това продължи около 3 часа, след това всичко беше нормално и отново си легнах и станах без каквито и да е болки в тялото. Вече не се чувствам като бабичка, имам енергия, макар и не на 100 %. Тази седмица ще си откарам на нашенските ампули. Интересно ми е като ми пристигнат чужбинските дали ще дадат някаква реакция или всичко ще е безпроблемно при усвояването им и няма да имам странични реакции.

# 64
  • Мнения: 11 840
Тези странични реакции, са не толкова от формата на В12 а от дефицита ти и идващата голяма доза която тялото трябва да усвои. Аз на подезични таблетки съм имала същите симптоми - леко гадене около час и мравучкане в ръцете, продължи около седмица и после отшумя. Съпругът ми също като започна за първи път прием имаше гадене първите няколко дни.

# 65
  • София
  • Мнения: 23 096
mibobo, много добре си го казала. Точно същото обяснение имам и аз, но не се изразих правилно. И точно мравучкане имах на ръката, не изтръпване. Дори по главата имах като мравучкане, но си рекох - нищо, витаминът действа! Какво са 2-3 часа неразположение пред това отново да се чувствам като нормален човек.

# 66
  • София
  • Мнения: 6 033
Май и аз трябва да спра подезичните и да си видя пак нивата, защото имам чувството, че не ми действат. И ако е така да мина на инжекции. Sad

# 67
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 756
O, гадене и аз имах .Мислех, че е от друго .Сутрин не ям много и понякога така ми прималя .Ясно значи от какво е .Аз като си свърша назалния спрей ще мина на по- слабичка доза.Започнах да хапвам и по малко риба .

# 68
  • Мнения: 4 059
Да дам отново отчет. След втората инжекция снощи като че ли нещо не ми беше добре. На моменти ми се гадеше, ту ми беше топло, ту студено, изтръпна ми едната ръка. Но това продължи около 3 часа, след това всичко беше нормално и отново си легнах и станах без каквито и да е болки в тялото. Вече не се чувствам като бабичка, имам енергия, макар и не на 100 %. Тази седмица ще си откарам на нашенските ампули. Интересно ми е като ми пристигнат чужбинските дали ще дадат някаква реакция или всичко ще е безпроблемно при усвояването им и няма да имам странични реакции.
Тонка от формата на В12 е. И има натрупващ се ефект. При подобна реакция хематологът ми забрани да слагам. Във всеки сл. няма никакъв проблем да изчакаш другите ампули. Аз на три инжекции издържах цяла година преди да почнат пак симптомите на дефицит.

Последна редакция: чт, 15 ное 2018, 10:28 от pandorina

# 69
  • София
  • Мнения: 6 033
Май и аз трябва да спра подезичните и да си видя пак нивата, защото имам чувството, че не ми действат. И ако е така да мина на инжекции. Sad
Колко дни не трябва да приемам подезичните таблетки, за да мога да се изследвам?

# 70
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 756
Най -добре 6 седмици.

# 71
  • Мнения: 24
Тонка, не е внушение, нещата много бързо се повлияват когато дадеш на организма това от което се нуждае.
Tombata404, слагай инжекции хидрокси или метилкобаламин поне по 1 на месец. Отделно може и да си смучкаш подезични. Няма да предозираш, но с инжекциите ще си сигурна, че наистина си набавила, щото за подезичните има различни мнения, някои твъдят, че не им действат.

Аз когато ми откриха анемията, доста сериозна беше, не повярвах че причината е в В12 щото бях се разочаровала от лекари тотално. Все пак сложих 3 инжекции, но тогава не знаех за разл. форми и сложих цианкобаламин от аптеката. Получих реакция - схващане в ставите и замайване и хематологът каза - спираш ги. Спрях ги, останах само на фолиева и то не метилираната форма. Тогава и за това не знаех. И въпреки, че сложих само 3 инжекции анемията моментално се оправи, възстанови се нивото на хемоглобин и еритроцити и се задържа нормално за почти година. когато пак започна да спада разбрах, че наистина В12 е причината и почнах поддържащо лечение с инжекции, но хидрокси формата от която нямам никакви проблеми.
Мисълта ми е - много бързо се повлиява организма и дори и с малко инжекции доста време може да си ОК.

Благодаря за отговора на pandorina, аз така съм решила, Еми доста метилкобаламин измуках казвам си това все трябва да се е набавило, спирам ги и усещам че нещата не са наред, опитвам се да стигна до д-р Кадъм, смятам че поне тя разбира, много хора са доволни от нея, нейната лична консултантска ми каза че има хора които не усвояват и метилкобаламин или им трябват по висока доза, спомена ми че може да има проблем със елемента литий и тогава няма също усвояване, трябва си лекар, за съжаление нашите не са в час, говорила съм с много лекари, те не го взимат проблема присърце, а аз бях със всички симптоми на дефицит. Не съм си мислила че ще търся помощ от форуми, но ето че и това се случи, благодаря на всички Ви. Все пак има 4 форми на кобаламин, все една ще е подходящата. 😊

# 72
  • Мнения: 4 059
Коя е четвъртата? Освен циан-, метил- и хидрокси-?

# 73
  • Мнения: 11 840
Коя е четвъртата? Освен циан-, метил- и хидрокси-?

Аденозилкобаламин


Tombata404 тук в темата е писано, че при нисък литий В12 не се усвоява  Peace

# 74
  • София
  • Мнения: 23 096
Тонка от формата на В12 е. И има натрупващ се ефект. При подобна реакция хематологът ми забрани да слагам. Във всеки сл. няма никакъв проблем да изчакаш другите ампули. Аз на три инжекции издържах цяла година преди да почнат пак симптомите на дефицит.
Ще видя каква е реакцията от третата инжекция. При първата нищо ми нямаше. Ако тази вечер се почувствам по-зле от вчера, ще изчакам чужбинските инжекции. Само че така схемата ми отива на кино. Но така или иначе, май всеки си ги слага както му скимне.  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт