Витамин В12 - тема 4

  • 41 656
  • 758
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 3 096
Любомира, възможно е да имаш генна мутация, която да пречи на усвояването на Витамин Б12 и фолиева киселина. Правила ли си генетични изследвания? Фолиева киселина приемаш ли?

# 736
  • Мнения: 3 610
Любомира, възможно е да имаш генна мутация, която да пречи на усвояването на Витамин Б12 и фолиева киселина. Правила ли си генетични изследвания? Фолиева киселина приемаш ли?
А при мутация как се действа?

# 737
  • Мнения: 3 096
Приема се метилирана форма, нещо което всички в темата май правим Grinning

# 738
  • Мнения: 64
Не съм правила генетичен тест, приемам фолиева киселина 3х1 по препоръка на АГ-то, 2 пъти пия метафолик-такава имам на работа, а вкъщи Фолацид. От утре започвам прием на Б12, с надеждата да ми действа, ако след 1 месец нещата не са се подобрили ще се опитам отново, за пореден път да намеря хематолог, който да даде адекватно решение на проблема ми. Разочарована съм, най-вече от това, че се наложи сама да стигна до откриване на проблема, за съжаление нито АГ, нито лична, нито хематолог ми назначи ха адекватни изследвания, камо ли лечение.. Чувствам се обезкуражена и притеснена, най-вече за малкото човече. Четох, че при прием на Б12 пада желязото, а аз не мога да си го позволя, затова се интересувах дали мога да приемам и желязо - за сега мисля да си взема билкова кръв сироп. Благодаря ви за съдействието.

# 739
  • Мнения: 16 871
Иди при Сигридов. Със сигурност няма да те неглижира и ще предпише подходящо лечение през бременността.
На мен той ми предписваше и имах страхотни показатели през цялата бременност.

# 740
  • Мнения: 1 684
А при прием на желязо не пада ли Б12?

# 741
  • Мнения: 923
А при прием на желязо не пада ли Б12?
Мисля,,че е обратното.Дамата по-горе те е посъветвала за Сигридов,той ще ти е полезен,ако не Кадъм.Принципно с Б 12 се изследва хомоцистеин,ретикулацити,фолиева,вит.Д,гледа се цялостната картина

# 742
  • Мнения: 3 610
А при прием на желязо не пада ли Б12?
Обратното Е  ,но когато б12 се повиши ,хемоглобина и той желязото би трябвало да се нормализира и без прием.

# 743
  • Мнения: 64
Иди при Сигридов. Със сигурност няма да те неглижира и ще предпише подходящо лечение през бременността.
На мен той ми предписваше и имах страхотни показатели през цялата бременност.
Записала съм си час, но предвид заетостта му е чак след месец Simple Smile Надявам се до тогава поне малко да съм се закрепила Simple Smile Благодаря ви дами Simple Smile

# 744
  • Мнения: 16 871
Кадъм ще я прати при Сигридов.
Любомира,
Не се притеснявай,  той има поглед върху бременността и недостига на всичко необходимо.

# 745
  • София
  • Мнения: 39 766
Моля пуснете нова тема.

# 746
  • Мнения: 78
Добър ден, момичета. Имам нужда от малко помощ.
По съвет на репродуктивния специалист си пуснах Б12. Оказа се, че имам дефицит, резултата е 110,о pg/ml. Ходих на ендокринолог и хематолог - ендокринолога каза- не е страшно, нищо ти няма пий един месец Б12 -1000 , Хематолога каза : 5 инжекции , и после 1 месец Б12-5000 , 1 месец Б12 -1000/ подезични таблетки метилирана форма /, 1 месец почивка и след това контрола.
Аз си направих инжекциите, пих 1 месец 5000, сега пия 1000, скоро ще стане време за почивка.

Мисля си след около 2 седмици/ след спиране на приема/да направя изследване. Въпроса ми към вас е : какво друго е добре да са пусна като показатели освен Б12, виждам, че обсъждате  хомоцистеин, ферритин …., тъй като нито един от специалистите не ми каза да изследвам и друг показател.Благодаря Ви предварително за отговора.

# 747
  • Мнения: 277
Здравейте, знаете ли ако е приемано желязо Малтофер само два дена , дали ще се отрази на изследване на б12, минали са 5 дена.... от приема на  желязото.

# 748
  • Мнения: 277
Момичета моля ви за коментар,.
Накарах баща ми да, си пусне изследвания, защото хемоглобина продължава да му пада, независимо от приема на желязо, и ето че б12 е мноого ниско.

# 749
  • Мнения: 3 610
Е защо не са му изписали б12?
Задължително трябва да го види Хематолог и да си слага инжекции.

Общи условия

Активация на акаунт