Пазаруване от Aliexpress.com 55

  • 52 216
  • 728
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 5 334
Благодаря на всички за отговорите. Пуснах диспут, продавача се включи със сълзливите обяснения, че стоката ще дойде, да го затворя. При въпроса да ми удължи времето за защита , пак не отговаря. Няма да се откажа, а пък дойде ли ще, му върна парите. Хубав ден и усмешни поръчки Simple Smile
Няма как да го удължи, защото е изтекъл. В твоят случай можеш да отвориш диспут най-късно на 24.02, тоест можеш да го затвориш, ако искаш и отвориш по-късно.

# 496
  • Мнения: 11
BlushBlush
Благодаря на всички за отговорите. Пуснах диспут, продавача се включи със сълзливите обяснения, че стоката ще дойде, да го затворя. При въпроса да ми удължи времето за защита , пак не отговаря. Няма да се откажа, а пък дойде ли ще, му върна парите. Хубав ден и усмешни поръчки Simple Smile

Успех, скъпа Аничк@, с теб сме в битката! Стискаме палци справедливостта да възтържествува!!! Blush

# 497
  • Мнения: 403
Аз пък за 3 дена от направени 3 поръчки от различни продавачи все трябва да ги отказвам. Уж са налични а ми пишат: първата била дефектна, втората искаха още пари за доставка, третата липсвал този номер. Въпросът ми е като ги отказвам по "други" причини или" не желая повече тази пратка" дали ми пада рейтинга? Сега до края на месеца ще чакам да ми се върнат парите по сметката.

# 498
  • Мнения: 9 776
И моите семенца пристигнаха. Сега не знам какво да ги правя. Мисля да ги подаря на майка ми, а после да взема готови цветенца от нея. Чудя се още.

# 499
  • Мнения: 2 408
Аз пък за 3 дена от направени 3 поръчки от различни продавачи все трябва да ги отказвам. Уж са налични а ми пишат: първата била дефектна, втората искаха още пари за доставка, третата липсвал този номер. Въпросът ми е като ги отказвам по "други" причини или" не желая повече тази пратка" дали ми пада рейтинга? Сега до края на месеца ще чакам да ми се върнат парите по сметката.
Не отказвайте по причина "не желая повече тази пратка" по "други" може.

# 500
  • Мнения: X
Благодаря на всички за отговорите. Пуснах диспут, продавача се включи със сълзливите обяснения, че стоката ще дойде, да го затворя. При въпроса да ми удължи времето за защита , пак не отговаря. Няма да се откажа, а пък дойде ли ще, му върна парите. Хубав ден и усмешни поръчки Simple Smile
Пратката Ви днес е стъпила на родна земя. За какво е тази драма? По добре прекратете диспута, за да можете да го повдигнете отново ако нещо не е наред със съдържанието.

# 501
  • София
  • Мнения: 974
За суми над 30лв. от един продавач, се уговарям с него предварително да ми напише цена под 17$ на пакета. Ако обаче все пак го задържат на митница ще трябва да се плаща ДДС върху реално платената цена, доказана с платежното. Риска е за ваша сметка.

# 502
  • Мнения: 2 408
Благодаря на всички за отговорите. Пуснах диспут, продавача се включи със сълзливите обяснения, че стоката ще дойде, да го затворя. При въпроса да ми удължи времето за защита , пак не отговаря. Няма да се откажа, а пък дойде ли ще, му върна парите. Хубав ден и усмешни поръчки Simple Smile
Пратката Ви днес е стъпила на родна земя. За какво е тази драма? По добре прекратете диспута, за да можете да го повдигнете отново ако нещо не е наред със съдържанието.
Защо такива гимнастички да прави. Да изчака да получи пакета. При проблеми има смяна на причината за диспут-а. Сменя причината и продължава диспут-а. Когато всичко е на ред отказва диспут-а и потвърждава получаването.

# 503
  • Мнения: 6 105
    Здравейте, бях си поръчала дреха и както имаше рейтинг над 90, сега е 40 и няма вече никакви артикули. Имам още 4 дни до края на времето за доставка. Да изчакам ли или още сега да пусна диспут. Ясно, е че няма нищо да пристигне.

# 504
  • Мнения: 9 776
    Здравейте, бях си поръчала дреха и както имаше рейтинг над 90, сега е 40 и няма вече никакви артикули. Имам още 4 дни до края на времето за доставка. Да изчакам ли или още сега да пусна диспут. Ясно, е че няма нищо да пристигне.

Изчакай си края на времето за доставка, пусни си диспута тогава. И как ти е ясно, че нищо няма да пристигне? Рано или късно всичко идва.

# 505
  • Мнения: 2 408
    Здравейте, бях си поръчала дреха и както имаше рейтинг над 90, сега е 40 и няма вече никакви артикули. Имам още 4 дни до края на времето за доставка. Да изчакам ли или още сега да пусна диспут. Ясно, е че няма нищо да пристигне.
Дали са проследяващ номер. Тръгнала ли е пратката? До къде е стигнала? Като гледам ще изгубте диспута и парите още преди да е станало ясно какво се случва. Няма причина за диспут "магазина е празен". Когато има проблеми с продавача али предупреждават и след края на разследването сами връщат парите. Празен магазн не винаги означава, че търговеца е напуснал бизнеса. Виждал съм да си изпрзават магазнина и после да до наълват със същите стоки но с други настройки.

# 506
  • Мнения: 6 105
Да,тръгнала е,но е не зная в момента къде е.

Скрит текст:

# 507
  • Мнения: X
Защо такива гимнастички да прави. Да изчака да получи пакета.
Защото 10 минути след сканирането delivered продавача може да ескалира към ODR като доставена и Аничка губи всякаква възможност за последващи действия. Продавача има достатъчно време да не предприема нищо и да чака 5 дневния срок за отговор, еле пък вече ако е видял трека, че пратката е в България. Даже и сълзи няма да рони за дефакто вече спечелен диспут

# 508
  • Мнения: 5 334
Да,тръгнала е,но е не зная в момента къде е.

Скрит текст:
Пратка с такъв номер няма. Отдавна щях да съм отворил и спечелил диспута, а и парите щяха да са при мен.

# 509
  • Мнения: 2 408
Защо такива гимнастички да прави. Да изчака да получи пакета.
Защото 10 минути след сканирането delivered продавача може да ескалира към ODR като доставена и Аничка губи всякаква възможност за последващи действия. Продавача има достатъчно време да не предприема нищо и да чака 5 дневния срок за отговор, еле пък вече ако е видял трека, че пратката е в България. Даже и сълзи няма да рони за дефакто вече спечелен диспут
На сайта на руснаците https://alitrack.ru/forum/topic-4147.html При милиони диспути до сега не е имало такова нещо. Къде в сайта на али пише, че дипут се решава в полза на продавача когато пратка е доставена и не епотвърдена 10 минути след получаването. Това ми прилича на сплашване на хора с малко опит. Никога не са отсъждали али за 10 минути. Поне 5 дена чакат али. За 5 дена ще си провери стоката и ще потвърди.

Общи условия

Активация на акаунт