Пазаруване от Aliexpress.com 55

  • 52 102
  • 728
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 2 395
Здравейте а да ви питам каква е тази защита и за какво служи? Чета ви, но нещо не мога да схвана. Благодаря ви предварително.
Брояча на дните в страницата на поръчката. Отброява за колко дни парите стоят в Алиекспрес и стоката пътува. Когато стоката пристигне трябва да потвърдите получаването. Когато не е пристигнала и останат малко дни в брояча може да искате от продавача да добави още дни, но сумарно всичките дни за доставка не могат да са повече от 120. Когато минат първите дни и сте преценили, че стоката вече е толкова забавена, че не ви върши работа вече имате право да отворите диспут и да поискате връщане на платеното от вас. За пратки с R* проследяващи номера винаги ги намират, за другите по-често връщат парите.

# 526
  • Мнения: 2 395
Факт е, че стоката не беше на родна земя, когато повдигнах темата тук! В коментарите на стоката в Али ясно се вижда , че някои от купувачите, не са я получили. След като вече е отразена в България , отказах за момента диспута. Все пак тези 15 дни изтичат на 25 февр. и се надявам до тогава да сагата да е приключила. Благодаря на включилите се.
Моля за информация от вас. Какво е състоянието на поръчката. Можете ли отново да отворите диспут или не. Според мен е важно защото въпросът е принципен. В периода от 15 дена и при изтекла защита дали може да отворите на ново диспут след като сте го отказали. Твърдят, че може но не дават никакви доказателства за тезата си, а това е важно. Представете си, че някой от кретените четящи форума работи в пощата и ви изтараши пакета т.е. получите празен пакет или с липси. Това е истинската причина да не рискувам да остана без диспут/защита.

# 527
  • Бургас
  • Мнения: 1 713
на мен на потвърдените поръчки ми седи възможността за отваряне на диспут, явно парите не се превеждат веднага по сметка на китаеца

# 528
  • Асеновград
  • Мнения: 518

Значи , първата е от по стара поръчка и не може . Втората е от няколко дни и може . Това е при условие , че не е отварян диспут преди това .
Скрит текст:
Скрит текст:

Последна редакция: нд, 17 фев 2019, 16:33 от ianpav

# 529
  • София
  • Мнения: 2 350
Скрит текст:
Факт е, че стоката не беше на родна земя, когато повдигнах темата тук! В коментарите на стоката в Али ясно се вижда , че някои от купувачите, не са я получили. След като вече е отразена в България , отказах за момента диспута. Все пак тези 15 дни изтичат на 25 февр. и се надявам до тогава да сагата да е приключила. Благодаря на включилите се.
Моля за информация от вас. Какво е състоянието на поръчката. Можете ли отново да отворите диспут или не. Според мен е важно защото въпросът е принципен. В периода от 15 дена и при изтекла защита дали може да отворите на ново диспут след като сте го отказали. Твърдят, че може но не дават никакви доказателства за тезата си, а това е важно. Представете си, че някой от кретените четящи форума работи в пощата и ви изтараши пакета т.е. получите празен пакет или с липси. Това е истинската причина да не рискувам да остана без диспут/защита.
netman71 , затворих диспута и мога да го отворя отново.

доказателство Simple Smile
Скрит текст:

# 530
  • Мнения: 1 050
Поръчвали ли се т.нар. бебешки буйки? Как да ги търся? Търся тези с цип, който обикаля подметката.

# 531
  • Мнения: 4 660
Поръчвали ли се т.нар. бебешки буйки? Как да ги търся? Търся тези с цип, който обикаля подметката.
Много бебешки обувки гледах, но такива не видях.

# 532
  • Пловдив
  • Мнения: 1 910
Вчера след дълго чакане пристигнаха и другите две мечета ,но на едното му беше откачета главата .
Дадох му лоша оченка на продавача .
Очаквам сърцата да дойдат .

# 533
  • Мнения: 1 050
И аз ги гледам тези мечета, имате ли снимки на готови направени с розички? Ако може да качите да видя Blush
Имам поръчка, която не е изпратена и пише, че се канселира автоматично след ден. Автоматично ли ще се върнат парите по моята сметка, трябва ли да правя нещо?

# 534
  • Мнения: 36 680
Аз обикновено си получавам поръчките, но има една, на която остават около 10 дена и не идва... Кога да отворя диспут - в последния ден ли?

# 535
  • Пловдив
  • Мнения: 1 910
И аз ги гледам тези мечета, имате ли снимки на готови направени с розички? Ако може да качите да видя Blush
Имам поръчка, която не е изпратена и пише, че се канселира автоматично след ден. Автоматично ли ще се върнат парите по моята сметка, трябва ли да правя нещо?
Ето ги моите готови мечета .
Много сладко станаха и много си ме кефят .
Чудя само как хората дават по 50-70 лв .за тях .
Червеното е с по-големи розички и изглежда по охранено Smile

# 536
  • Мнения: 384
Преди месеци имаше един  варианти за покупка, с който не можеше да се купи веднага стоката, а се депозираха част от парите и след определено време останалата част. След плащането на втората част продавача ме уведоми че не може да ми пусне поръчката. Дадох  спор и алиекспрес реши да ми върне парите и в сайта им  от 10.12.2018 е отбелязано връщане на парите. Нямам промени по картата, но вече 70 дни пари в картата не са върнати. Като се опитам да се свържа по чата с някакви руски мадами , те "отиват" да правят справка и после веднага включват роботчето с автоматични отговори и така вече 1 месец си играя с тях.
Някой да е изпадал в това положение? Все пак става въпрос за едни 20 лв и нямам намерение да ги подаря на китайчетата .

# 537
  • Бургас
  • Мнения: 1 713
И аз ги гледам тези мечета, имате ли снимки на готови направени с розички? Ако може да качите да видя Blush
Имам поръчка, която не е изпратена и пише, че се канселира автоматично след ден. Автоматично ли ще се върнат парите по моята сметка, трябва ли да правя нещо?
при тези случаи аз пиша на продавача, и той сам предлага да отворя диспут и да върне парите

# 538
  • Асеновград
  • Мнения: 518
Преди месеци имаше един  варианти за покупка, с който не можеше да се купи веднага стоката, а се депозираха част от парите и след определено време останалата част. След плащането на втората част продавача ме уведоми че не може да ми пусне поръчката. Дадох  спор и алиекспрес реши да ми върне парите и в сайта им  от 10.12.2018 е отбелязано връщане на парите. Нямам промени по картата, но вече 70 дни пари в картата не са върнати. Като се опитам да се свържа по чата с някакви руски мадами , те "отиват" да правят справка и после веднага включват роботчето с автоматични отговори и така вече 1 месец си играя с тях.
Някой да е изпадал в това положение? Все пак става въпрос за едни 20 лв и нямам намерение да ги подаря на китайчетата .
Когато спечелите спора и ви уведомят , там си пише , че ако до 15 дена не си получите парите да се обадите на съпорта .

# 539
  • Мнения: 384
Преди месеци имаше един  варианти за покупка, с който не можеше да се купи веднага стоката, а се депозираха част от парите и след определено време останалата част. След плащането на втората част продавача ме уведоми че не може да ми пусне поръчката. Дадох  спор и алиекспрес реши да ми върне парите и в сайта им  от 10.12.2018 е отбелязано връщане на парите. Нямам промени по картата, но вече 70 дни пари в картата не са върнати. Като се опитам да се свържа по чата с някакви руски мадами , те "отиват" да правят справка и после веднага включват роботчето с автоматични отговори и така вече 1 месец си играя с тях.
Някой да е изпадал в това положение? Все пак става въпрос за едни 20 лв и нямам намерение да ги подаря на китайчетата .
Когато спечелите спора и ви уведомят , там си пише , че ако до 15 дена не си получите парите да се обадите на съпорта .

Ето това ми пише
Возмещение на карту: **************
Как правило, сумма возмещения поступает на карту в течение 3-20 рабочих дней после того, как статус сменился на "Возмещение завершено". Если возникла задержка, пожалуйста, свяжитесь с банком, выпустившим карту Используя ARN 74547068340080019065401 .

В банката с този номер ли да отида?

Единственият начин за свързване с Алиекспрес е чата, но от там си говоря постоянно с роботче, ако се включи реален човек казва, че ще направи справка и изчезва.

Четох в руските форуми за още такива случай. Тези АРН номера не са познати на обикновените банкови служители. Подавали жалба до банката и те на по-висше ниво правели справка с този АРН номер.
Ако има банкери в групата може ли малко повече разяснение?

P.S. Обадих се в банката - не са и чували за такъв ARN - номер

Последна редакция: ср, 20 фев 2019, 12:08 от Пинко

Общи условия

Активация на акаунт