Цветя за терасата - 2

  • 54 239
  • 770
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 1 333
Какви семена си купувате?От моите нищо не пониква!Последно бяха теменужки:joy:

# 391
  • Мнения: 353
Те и моите теменужки и калдъръмчета не поникнаха. Преди седмица посипах останалите семена от калдъръмчета в една саксия, гледам ги, че се мъчат да се покажат.  Семената на  теменужка се сеят юли - август.
Аз последно преди два дни засях семена астра, чакам ги да се покажат. Днес с ММ ще сеем риган.
п.п. Като си купувате семена гледайте срока на годност на опаковката.

# 392
  • Мнения: 78
Здравейте! Моля за съвет- взех си от висящите саксии за тераса с кокосови влакна. Дадох ги в оранжерия да ми ги напълнят със сакъзчета, но това което ми направи впечатление е, че преди самата пръст да я изсипят вътре сложиха найлон...Сега се притеснявам да не вземат да загният корените. Трябваше ли да се пробие този найлон, за да се отича водата, когато ги поливам...Моля някой с опит да сподели

# 393
  • Варна
  • Мнения: 25 280
Ами ако нямат чинийки отдолу и са висящи всеки път, когато поливаш ще изтича кална вода. Затова слагат найлон. Или трябва да поливаш внимателно или да рискуваш да ти изтича кал винаги, когато поливаш.

# 394
  • Мнения: 78
Да ги оставя така и да не ги пробивам? Просто да ги поливам по помалко за да не загният, така ли? По принцип не ме притеснява, че ще изтича кална вода, ако е по-добре за цветята да дишат...

# 395
  • Мнения: 7 931
Не ги пробивай, ще се повреди кокосът. Друг вариант е в самата кошница да сложиш саксия с подложка. Моите тази година са така и понеже са закачени нависоко, не личат саксиите.

# 396
  • Варна
  • Мнения: 25 280
Друг вариант е в самата кошница да сложиш саксия с подложка.
Аз лично така бих направила. Не обичам саксии без дупки, но и висяща саксия с дупки без подложка не бих търпяла. Тези кокосови кашпи са само за красота, но иначе ужасно нефункционални...

# 397
  • Мнения: 7 931
Това циганче оцеля от миналата година, но не се съвзема. Дали ще го бъде или да го отписвам? Беше на завет на верандата , сега го прибрах.

# 398
  • "Винаги прави това, което сърцето ти казва."
  • Мнения: 655
Добро утро Hug Показвам ви моите петунии и един невен. Хубав ден!






# 399
  • Бургас
  • Мнения: 16 285
Мисля, че циганчето ще се съвземе!

Много красиви петуниите!
Моята се опитва да лепне пак и да залинява. Май няма да оцелее. Жалко. Ето я преди да се разболее


И едно интересно цъфнало треволяче до нея


Имам голяма дилема с ето това каланхое. Незнам какво да го правя.... Корена му и стеблата са много дебели. Дали да го пресадя в друг съд и да го поокастря, като бонсай или да го посадя в по-дълбока саксия, да покрия голяма част от стеблата, по които има наченки на въздушни коренчета и да чакам да напуща нови....
Вие как бихте постъпили?

# 400
  • Мнения: 14 808
Карзче,нямам опит с каланхоета,сега се опитвам да уморя едни,подарък ми бяха за рд. 🤣 Но и двете идеи ми се струват ок,вече зависи дали имаш място и искаш да става още по-голямо. Мен сигурно ще ми е жал да го орежа.😆 Пресади го и дано да е ок после.

# 401
  • Варна
  • Мнения: 25 280
Не бих го закопала в никакъв случай. Това, че има въздушни корени не значи, че трябва да го закопаеш до тях Shocked Освен да изгние друго няма да се случи. Или го орежи, или го остави така, като искаш накърши клонки и го подмлади, само не го заравяй до въздушните корени.

# 402
  • Мнения: 1 765
И при мен двата опита да направя разсад от семена на калдаръмчета бяха неуспешни.
И моя. Трета седмица вече нищо не пониква. Ще чакам да започнат да продават и ще си купя. Посадих и семена на кученца - ще ги видя тази седмица, мисля че са поникнали.
Странното е, че в саксията изникнаха някакви треволяци, които бях убедена, че са калдаръмчета, но после се оказа, че са плевели от купешката пръст. Laughing И опитите ми да захвана мушката от резници не са особено сполучливи, доста изгниха. Засега оцеляват само в 2 от саксиите, но още не съм сигурна, че са се прихванали.
За калдаръмчета мисля да опитам с готови растения, пък дано нещо се хване. Само че изборът от цветове не е особено богат.

# 403
  • Бургас
  • Мнения: 16 285
Първото ми цъфнало сакъзче за тази година.

# 404
  • Мнения: 489

Много съм щастлива,първия цвят на газанията ми цъфна.Вече има слънце и чакам останалите пъпки да се отворят.

Общи условия

Активация на акаунт