Цветя за терасата - 2

  • 53 958
  • 770
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 27
Мушкатото  винаги е цвете за тераса.

# 121
  • Мнения: 1 223
Лятото кралските мушката ми ги нападнаха едни малки бели мухички. Пръсках с воза и сапун, но не свърши никаква работа. Изсъхнаха и ги зарязах зимата със саксиите на неостъклен балкон. Дали са измрели гадините или да купя нова почва?

# 122
  • Мнения: 1 669
Много хубав въпрос, аз имах подобен проблем с една бегония, а сега и с едно друго цвете. Мисля да купя почва, но нямам идея каква.
Помня, че миналата година по това време се обсъждаше торене, обаче подробности ми се губят. Мисля отново да започна да поливам с вода с мая, доста добре им се беше отразило на цветята.

# 123
  • Мнения: 5 347
Всяка година около 30,03 слагам каскадни петунии на балкона. Имам много сандъчета, слагам около 50 стръка. Терасата ми е южна, през юли от цветата остават амо дръжки и цвят, листата изсъхват. Изрязвам сухите клони, и към края на август - началото на септември те си пускат нови свежи листа от основата и се развиват чудесно докато паднат студовете. Тази година обаче, дали защото в града ни почти нямаше зима, те не се попариха, останаха си свежо зелени  и тази седмица като се постопли времето, се поосефериха и взеха да избиват нови листенца в основата. Сега аз съм в голяма чуденка - по принцип знам, че петунията е едногодишно растение, Да ги оставя ли тези които са оживели - имам около 10 стръка в отделни сандъчета, или да ги изкоренявам и в края на март да обновя всички? Защото не искам някакви дупки в сандъчетата, искам цял бордюр от цветове , както е всяка година.
Межу другото, аз торя с Мастер бленд 20/20/20 мисля, че беше.  На петуниите се отразява много добре.  Но ако имате  опит с друг  подходящ тор за цъфтящи балконни растения, моля, споделете.

# 124
  • Мнения: 353

Здравейте, дами!
Тази година за пръв път съм много нахъсана да имам хубави цветя на балкона. Имам три огромни тераси, двете са южно - западни и през по-голяма част от деня са изложени под жарките лъчи на слънцето, другата е северно-източна и сутрин само за час - два вижда слънчице. Сега съм направила "лехички"  (саксиите на снимката) със семена от два вида виола, аубриета и калдъръмче, свекървата ще ми даде и циганче .. Рано ли съм ги сложила тези семенца, има ли шанс да поникнат  и какво ще ме посъветвате за терасите.. ?

# 125
  • Мнения: 6 892
G..D.., Мастербленд, 20/20/20 е идеален за всичко - и за цъфтящи, и за листни. От години ползвам само него. Няма нужда от друг - усвоява се идеално, има много микроелементи, става и за листно подхранване, и за поливане. Добре, че пак се появиха малки разфасофки, бяха изчезнали преди време. С него дори съм оправяла хлороза, заради купена почва с кокоши тор в нея.
Сакъзите, предполагам, са прибрани на по-топло? Петуни са ми оцелявали и отвън. Но щом искаш да ти е равно - нови, за да са еднакви. Ако искаш, пресади оцелелите в някоя саксия, за да видиш какво се получава от тях все пак. Може и да са добри.

loveuu_m, малко е рано, но на този прозорец би трябвало да покълнат. Има опасност да "изцулеят" - да се издължат.  Това се случва при малко светлина, много гъст, неразреден разсад. Ако стане, тогава го мисли.
Виолата е цвете на студа. Семената се сеят лятото, някъде август, за да станат до есента. Разсад се купува есенно време. Теменужките цъфтят дори и в по-топли зимни дни. Те не обичат летните горещини.

# 126
  • Мнения: 5 347
Благодаря,  Diorela,  мисля,  че вчерашния студ реши проблема.  Всичко е попарено. Мушкатото е при свекърва ми,  на закрита тераса.  Чакам топлото да засадя нови перунии. Благодаря и за написаното за хербицида.  Heart Eyes

# 127
  • Мнения: 353
Благодаря и аз!
Разбирам, ще видим какво ще стане, ще следя тук и ще ви досаждам често..
Какво бих могла да заложа сега като семена , за да покълне и да е готово за сеидба април, май..?

# 128
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
Благодаря и аз!
Разбирам, ще видим какво ще стане, ще следя тук и ще ви досаждам често..
Какво бих могла да заложа сега като семена , за да покълне и да е готово за сеидба април, май..?


Simple Smile сеитбата е преди разсаждането.
края на март - началото на април сееш - април/май - разсаждаш

и се самоцитирам от друга тема Simple Smile
астри. Simple Smile търпят на пряко слънце и цъфтят много.
при мен не знам защо имаше само бели Simple Smile може микса да не е бил много микс Simple Smile

тагетеси, аз предпочитам ниските Simple Smile

флоксове, едногодишни, ниски

латинки, има и ниски и катерещи се

 фунийки, ако имаш къде да ги качваш.
опитвала съм ги всичките от семена, сяла съм направо на мястото, правила съм и разсади.


# 129
  • Мнения: 1 485
Скрит текст:
Благодаря и аз!
Разбирам, ще видим какво ще стане, ще следя тук и ще ви досаждам често..
Какво бих могла да заложа сега като семена , за да покълне и да е готово за сеидба април, май..?


Simple Smile сеитбата е преди разсаждането.
края на март - началото на април сееш - април/май - разсаждаш

и се самоцитирам от друга тема Simple Smile
астри. Simple Smile търпят на пряко слънце и цъфтят много.
при мен не знам защо имаше само бели Simple Smile може микса да не е бил много микс Simple Smile

тагетеси, аз предпочитам ниските Simple Smile

флоксове, едногодишни, ниски

латинки, има и ниски и катерещи се

 фунийки, ако имаш къде да ги качваш.
опитвала съм ги всичките от семена, сяла съм направо на мястото, правила съм и разсади.



[/spoiler]
А откъде купуваш семената? Миналата година от била взех тагетес - високи. Станаха 2 м. Взех и тиквички на майтап - много вкусни бяха 😀 мислех си, че астрите са претенциозни.

Последна редакция: пн, 25 фев 2019, 11:45 от AnMary

# 130
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
на опаковката си пише кои са ниски и кои високи Simple Smile
астрите не само растяха, цъфтяха и ме радваха цяло лято, а и се самонасяха и следващата пролет.
и пак само бели, но вече знаех защо Simple Smile

# 131
  • Мнения: 6 892
Благодаря,  Diorela,  мисля,  че вчерашния студ реши проблема.  Всичко е попарено. Мушкатото е при свекърва ми,  на закрита тераса.  Чакам топлото да засадя нови перунии. Благодаря и за написаното за хербицида.  Heart Eyes

Съжалявам. Sad
Мастербленд не е хербицид, а тор с микроелементи. Simple Smile

Добри, а при мен пред блока, тагетиси не уцеляват. Как ли не пробвах - слагах семена, слагах разсади. Не. Всяко кълнче изчезваше.  Накрая разбрах причината - едни гадни гризачи ги изгризваха - охлювите. Joy  И с маргаритите същата работа. Какви ли не опитвах няколко години поред, не става.
Интересно, че при съседния вход няма такъв проблем. Там тагетисите успяват да пораснат и цъфтят.
Невенът ми също почти се загуби заради сянката, а се самозасяваше като луд. Странно и кокичетата даста се загубиха, а нарцисите само листа изкарват, не искат да цъфнат. Ще видим тази пролет как ще е.
Но пък на диваците зюмбюлчета много им харесва - самозасяват се от семена и къде ли не се пръкнаха.

# 132
  • Мнения: 5 347
[
Съжалявам. Sad
Мастербленд не е хербицид, а тор с микроелементи. Simple Smile


Хербициди - за растения, пестициди - за животни. Или бъркам някъде? Баща ми цял живот се е занимавал с  препарати за растителна защита, от него съм запомнила тези обобщени наименования.

# 133
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
точно е.
хербиЦИД - убива плевелите.
пестиЦИД - убива вредителите
Скрит текст:
инсектицид - срещу инсекти
спермицид ...  Wink Wink  
а мастербленд е тор. служи за подхранване. нищо не убива Simple Smile

Последна редакция: пн, 25 фев 2019, 14:23 от st. Dobri

# 134
  • Мнения: 5 347
Да, логично. Благодаря за уточнението.

Общи условия

Активация на акаунт