Цветя за терасата - 2

  • 53 961
  • 770
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 6 587
Много нежни цветове❤в

# 466
  • Мнения: 10 502
Мерси, st. Dobri,
За първи път виждам толкова успешна роза в саксия.

Моля да ми кажете и какъв модел е, твърдо съм решена и аз да опитам bowuu

# 467
  • Мнения: 1 256
Момичета, големи красоти показвате.
Аз тези дни съм в чуденка, на Цветница си взех върбови клонки от църквата, топнах ги в една вазичка с водичка. И те взеха, че пуснаха коренчета, че и нови младички листенца имат.
Какво да ги правя, може ли да се сеят и ако да на какво място?
Ясно ми е, че ако нещо се хване ще стане върба но пък ми е жал да ги хвърля, 5-6 клонки са.

Да допиша за по горния пост, аз също гледам роза в саксия на терасата, вече 2-3години,цъфти като луда. Сорта е от тези мини, в цветарските магазини ги продават по 5 лв. Но някои оцеляват а някои не, зависи и от саксията, трябва да е по-големичка.

Последна редакция: чт, 30 май 2019, 21:33 от Andji_1

# 468
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
могат да се засадят и ще си имате върбички.
може на първо време да са и в саксия Simple Smile

за розата вече писаха Simple Smile каквато си харесаш и какъвто ти късмета.

# 469
  • In transit
  • Мнения: 11 812
И две от моите...салвията се скъса да цъфти и да отсрами тези, които все още не са цъфнали Simple Smile





Какво е цветето по средата, хубаво цъфналото? Много е красиво Simple Smile

Розов храст е...от тия дето ги продават навсякъде за стайни. Миналата година беше една педя. Тази година подивя направо. Зимата преседя на открит балкон, март месец я прехвърлих в по-голяма саксия. Няколко пъти съм я торила.

Последна редакция: чт, 30 май 2019, 22:03 от Mikkey

# 470
  • Мнения: 10 502
могат да се засадят и ще си имате върбички.
може на първо време да са и в саксия Simple Smile

за розата вече писаха Simple Smile каквато си харесаш и какъвто ти късмета.

Ааа, туй с късмета е сложна работа. Бях си купила 2, станаха големшки, едната цъфна и беше като божур красива и ароматна, едната не потръгна въобще, по-късно и двете изсъхнаха, та до тук с моя розов късмет  Crazy
Аз иначе чета и в темата за розите и в един сайт за рози и там пише, че роза в саксия не можела да се гледа...

Mikkey, благодаря, ще разгледам за тези розови храсти. Все така красива да ти е Hug

# 471
  • In transit
  • Мнения: 11 812
Blackcat6, благодаря ти Simple Smile Иначе много въшлясват и се маносват тия розички. Миналото лято постоянно и махах болните листа, но цъфтя пак цяло лято. Зимата беше останала на пръчки. Периодично съм я поливала обаче. Като я пресях в по-голяма саксия и подивя направо. Всеки ден я поливам и един път я пръсках с моспилан, че я бяха налазили въшките.

# 472
  • Мнения: 14 786
Eхх Добри,не можа да научиш мацките кое се сее,кое се сади и кое се пресажда. 🤓

# 473
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
мъка. Simple Smile
мисля да го сложим на първа страница, с илюстрации.
Simple Smile

# 474
  • Мнения: 10 502
По нашия край се сее семката, засажда/разсажда се например пипера, доматите, засажда се дърво, пресажда се цвете. Справих ли се  newsm78

Покрай розите пропуснах да кажа, че карамфилите също много ми харесаха, особено розовия облак, голяма красота, кученцата на прозореца също много ми харесват, пораснали са още.

# 475
  • Мнения: 14 786
Така е,blackcat! Отличен (6) 😃
Аз сега се замислям,че карамфилчето не е в саксия и не беше за тази тема,защото си е в градината,но карай.🤣 🌺

# 476
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Розов храст е...от тия дето ги продават навсякъде за стайни.
Няма стайни рози Simple Smile Може би имаш предвид мини розите от цветарските магазини, но за тях никой не твърди, че са стайни, за тераса стават, за градина също. И аз имах 5-6 години, накрая се маноса и изсъхна Tired Сега взех някаква друга мини бордюрна, но от сега са я нападнали листните въшки, аз вече съм с две котки, които пасат цветя и хич не ми се иска да пръскам, изобщо... Роза си купувам за последен път.

# 477
  • Мнения: 1 134
Привет от мен. Пускам смимка да се похваля и аз с моите китки. Вече 4-ти месец оцеляват при виден убиец на цветя като мен. Петуниите не бяха пускали цветове над един месец и като им се заканих, че ще ги пресадя стана чудо. Joy
Дори върбената, която мислих, че е умряла и я бях подготвила за изхвърляне реши също да цъфне вчера.

# 478
  • София
  • Мнения: 5 883
Петуниите, в тия малки саксийки, ги подават за разсад, идеята е да ги пресадиш по 2-3 в сандъче примерно.Wink



И въпрос с повишена трудност - кое и как се присажда? Stuck Out Tongue Winking EyeSunglasses

# 479
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
...
И въпрос с повишена трудност - кое и как се присажда? Stuck Out Tongue Winking EyeSunglasses

опитай щамбова роза.
 а за присъждането нещо да кажеш? Trollface

Общи условия

Активация на акаунт