Цветя за терасата - 2

  • 53 989
  • 770
  •   1
Отговори
# 585
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 049
тези дни бях дворянка Simple Smile
ще опитам да кача снимки утре, че нещо не намирам кабела...
така е като чергарувам. Simple Smile Simple Smile Simple Smile

диорела, тя сега е около 1,5метра, не знам как ще се разберем, но е опитам. Simple Smile за лука - да. в едно от сандъчетата е, ще ти събера "лукчета", когато узреят. Simple Smile скоро ще е.

# 586
  • Мнения: 610
Здравейте, на едната тераса сложих бегонии. Терасата е западна. Поливам ги през ден, понеже ми казаха, че обичат вода, но започнаха да им падат цветовете. Но не изсъхнали цветове, а живи цъфнали просто почнаха да капят. Разрових торта и видях малки торни червеи. Интересувам се може ли заради червеите да капят, къде бъркам и въобще червеите вредни ли са?

# 587
  • Мнения: 697
Полей с актара ,  червеи , гъсеници всичко трябва да измре.

# 588
  • Мнения: 6 893
Много обичам бегония тубероза , влюбена съм в нея. Преди години си бях купила няколко прекрасни, месец под чимшира на майка ми така дръпнаха, още по-красиви станаха. Но щом си ги донесох в Сф, бързо залиняха и за месец отидоха. Не обичат мръсен въздух. Харесват въздушна влажност и свежест.

Добри, май нямаш избор с мушмулата. Simple Smile
Благодаря за лукчетата!

# 589
  • Мнения: 353
Посъветвайте ме какво да направя за да ми цъфнат сакъзчетата. Те са ми миналогодишни. И миналата не цъфтяха много, ама пък тази хич. Торя ги с лактофол, зелен кристалон и хлябна мая( редувам ги, като не винаги ги торя, примерно на 10 дни веднъж). Знам, че не обичат много слънце и са ми на северо-източната тераса. За проба преместих 2 сандъчета на южната и там не искат да цъфтят..

# 590
  • Мнения: 10 503
Имах едно мушкато, което за 3 години цъфна веднъж. Изсъхна зимата и го разкарах, а иначе не ми даваше сърце, защото беше мощно и голямо. Тати понеже сади мушкати и неговите сортове все такива - на листа и стъбло, ама не цъфтят въобще. Дадох му от моето Калиопе и сега само се хвалят с мама, как хубаво им било нацъфтяло.

Аз да се оплача, че гъсениците са ми нападнали китките и ще трябва да пръскам. Днес чистих петуниите от прецъфтелите цветове и намерих 3 супер огромни и охранени гъсеници в едната саксия с мушкато. Миналата година нападаха към края на август, а сега въобще не ги очаквах, та оглеждайте си цветята за тези нашественици. Ще пръскам с Нуреле...

# 591
  • Мнения: 697
За сакъзчетата да кажа, зеления кристалон е за корени и листна маса , по- добре спри да ги ториш с него . Нещо друго за цъфтящи ако имаш им дай.

# 592
  • Мнения: 1 485
За сакъзчетата да кажа, зеления кристалон е за корени и листна маса , по- добре спри да ги ториш с него . Нещо друго за цъфтящи ако имаш им дай.
В момента аз торя с червен. И това, ще не искат слънце не е вярно - напротив. Моите от времето започнаха да гнивт. Сложих ги на най-големия пек и сега започнаха да пускат зелено наново. Тези, които са на голям пек цял ден, а бяха почти ошушкани от градушка сега цъфтят като луди.

# 593
  • Мнения: 697
Как да не им трябва слънце ? Точно , че трябва и слънце и тор за цъфтящи, червения кристалон е добре , аз бял предпочитам  и такъв слагам и на орхидеите за цвят.

# 594
  • София
  • Мнения: 11 570
И аз гледам мушката. Моите пък само цъфтят, а листа почти нямат.

# 595
  • Мнения: 353
Това за слънцето съм го запомнила грешно 😀 Издържат на силен пек. Вчера минах през агроаптеката и взех тор за мушкато, ще го пробвам и ще споделя резултата. Catwomenn аз също много обичам орхидеи и имам 10, зимата ги преместих и ги развалих. Цъфнаха за седмица и всичко окапа и листата се отпуснаха. Върнах ги на старото им място и за тях там е рай. Пуснаха нови цветоноси и листа. Сега са цъфнали. Радвам се, че се възстановиха. Ще пробвам и аз с белия кристалон.

# 596
  • Мнения: 10 503
Аз торя със светлосиния и съм доволна и сакъзи и мушката и петунии цъфтят. Слагам и на разсада босилек и той дръпна. В последните 2 поливания слагам и Кристалон, че гъсениците като са опоскали пъпките ще трябва нови да направят бързо, бързо. В офиса слагаме зелен кристалон на стайните цветя, аз си мислех че за тях е подходящ.
С мая не съм поливала, имам изостанало кубче и се чудя да им го сложа ли newsm78

# 597
  • Мнения: 1 034
Аз искам съвет за т.н. ниско мушкато. Тази година имам доста, а не цъфтят.

# 598
  • Мнения: 1 485
И аз гледам мушката. Моите пък само цъфтят, а листа почти нямат.
А някакви специални грижи полагаш ли? Моите след градушката, която беше една педя започнаха да линеят и да гният. Ама вече и по магазините не продават, за да запълня съндъците. Онзи ден бях на разходка в Казанлък и случайно на една будка имаше. Купих 2 сакъза и 2 мушкати. Направи ми впечатление, че почвата им не е като тази по разсадниците и е смесена с по-песъчлива сякаш. Сега съм ги сложила на голям пек, пече ги цял ден, а там, където стоят по принцип пече не през целия ден. Не ги поливам изобщо, явно почвата не е хубава, защото не искат да съхнат. За догодина ще смесвам градинска и почва от магазина.

# 599
  • Мнения: 469
Аз искам съвет за т.н. ниско мушкато. Тази година имам доста, а не цъфтят.

Моите мързелуваха до преди десет дни и в момента се активизираха.И аз не разбрах какво ги мотивира Smile,единственото което направих беше да им капна малко течна тор.Сега цъфтят  на две скорости.Имам и цветове и пъпки.

Общи условия

Активация на акаунт