Непланирана бременност. Как?!

  • 8 604
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 82
 Здравейте, от доста време чета темите в раздела и не само. И реших да пусна темата, защото не намирам в търсачката.

 Та, дами, тези, които сте забременели случайно... Да ви питам, как?! Здрава съм, мъжът ми, също, но бременност липса. Още повече не мога да си представя как ви се е случило случайно, непланирано. Как сте се пазили? Въобще с лека, благородна завист ви питам. Ще се радвам да прочета искрените ви отговори.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
За да липсва желаната бременност има причина.Опитайте да я намерите.От колко време опитвате.

Първото и второто бяха планирани.Третото ни изненада.Пазим се с прекъснат полов акт,ако това изобщо е пазене Laughing

# 2
  • Мнения: 82
За мен всичко е пазене. Въобще не мога да си обясня как и защо въобще се случват тези неща. Особено, когато се стига до аборти. От около година са опитите. Не е ежедневно, разбира се. По принцип и просто сме се оставили на течението. Гледам да не говоря много по темата. Не съм си правила и тестове за овулация. Но при здрави и млади хора мисля, че не е и чак толкова необходимо. Мои приятелки забременяват от първия път.

# 3
  • Мнения: 1 433
Година неуспешни опити, време е да посетите репродуктивен специалист.

# 4
  • Мнения: 786
А поне увеличвате ли опитите около предполагаемите дати на овулация?

# 5
  • Мнения: 82
А поне увеличвате ли опитите около предполагаемите дати на овулация?

Да.

# 6
  • Мнения: X
Не знам какво ще ти помогнат отговорите на "случайно" забременелите, но все пак щом питаш ще споделя.
Бяхме решили, че искаме дете така или иначе, но мислехме да изчакаме още около година за да натрупам достатъчно трудов стаж, тъй като тъкмо бях завършила. Да, ама последните месеци го давахме много през просото, не се пазехме сериозно. Практикувахме прекъснат полов акт само в периода около овулацията т.е. от 10 до към 20 -тия ден от цикъла, през останалото време не се пазехме въобще. По принцип си усещам овулацията, но един месец тя подрани с 3 - 4 дни. Бяхме правили секс предния ден и се оказах бременна. НО пак казвам бебе така или иначе щеше да има, просто подрани малко. При други обстоятелства не бих се "пазила" така т.е. никак. На всички ни е ясно, че бебетата не стават съвсем случайно.
На вас пожелавам успех и по - скоро да видиш положителен тест!

# 7
  • Мнения: 82
Не знам какво ще ти помогнат отговорите на "случайно" забременелите, но все пак щом питаш ще споделя.
Бяхме решили, че искаме дете така или иначе, но мислехме да изчакаме още около година за да натрупам достатъчно трудов стаж, тъй като тъкмо бях завършила. Да, ама последните месеци го давахме много през просото, не се пазехме сериозно. Практикувахме прекъснат полов акт само в периода около овулацията т.е. от 10 до към 20 -тия ден от цикъла, през останалото време не се пазехме въобще. По принцип си усещам овулацията, но един месец тя подрани с 3 - 4 дни. Бяхме правили секс предния ден и се оказах бременна. НО пак казвам бебе така или иначе щеше да има, просто подрани малко. При други обстоятелства не бих се "пазила" така т.е. никак. На всички ни е ясно, че бебетата не стават съвсем случайно.
На вас пожелавам успех и по - скоро да видиш положителен тест!

То с нищо няма да ми помогне. Просто мисля, че би могло да ме направи по-спокойна чисто емоционално. Все още ми е трудно да повярвам на тези "случайни" забременявания. Дава ми утеха сякаш, че ако така става, то иначе шансът е още по-голям.

# 8
  • Мнения: X
Става, но не е толкова "случайно". Просто жените забременели непланирано не са се пазили качествено, това е. Но със сигурност при много хора става от първия път, при други отнема повече време. При година опити, аз бих отишла на лекар и изследвания.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Просто жените забременели непланирано не са се пазили качествено, това е.

Да,в големия процент е точно така и за мен.
Има много малък процент забременели на хапчета или със спирала,или презерватив

Последна редакция: пн, 12 ное 2018, 22:48 от ♥Elfita♥

# 10
  • Мнения: 51
И при нас стана чрез прекъснат полов акт.Обаче си говорихме за бебе,но на малко по-късен етап.Честно-казано не очаквах да забременея ,понеже се пазехме така доста време.Явно тогава овулацията ми е била по-рано.Бях в сесия и хич и не забелязах ,че ми закъснява с 10 дни.Леле колко хапчета изпих ,щото ми се гадеше и мислех ,че се разболявам.Направих теста на майтап ,преди упражнение по вътрешни болести .Няма да забравя асистента как ме гледаше и се притесни ,че съм пребледняла .Мисли позитивно и недей да мислиш само за това .Обикновенно се случва ,когато най-малко очакваш Simple Smile

# 11
  • Мнения: 1 327
Никога не сме се пазили качествено ,но изненади не е имало.За мен тези забременели случайно е главно заради мъжката част:) .Когато решихме да имаме деца още от първия път стана ,но бременността не беше успешна ,както няколко след това .Живот и здраве другия месец дай Боже да гушна моето съкровище след 5 години борба.Моят съвет е не чакайте ,а действайте с репродуктивен специалист.Не си губете времето с квартални АГ-та.Пожелавам Ви да Ви се сбъдне скоро желанието по най-лесния начин ,а не като мен през толкова трънки и бодли!

# 12
  • София
  • Мнения: 13 166
Първите 2 станаха планирано. Третото, въпреки планирането, се наложи да го направим ин витро. След него имахме диагноза "вторичен стерилитет" и не се пазихме изобщо, заради което ни изненада четвъртото. Толкова по въпроса с пазенето.
Ако повече от година не се получава, отивайте в репродуктивна клиника и не губете време. Може причината да е съвсем елементарна и да се разреши бързо проблемът, но може да отнеме и повече време (с №3 ни трябваха няколко години и няколко процедури).

# 13
  • Мнения: X
Лентите за овулация вършат страхотна работа - и двете ми деца станаха с тяхна помощ! И изобщо щом искате дете е добре да се съсредоточиш над собственото си забременяване, а не как при другите става случайно.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 5 953
И на мен ми стана странно това случайно забременяване. С какво ще ѝ помогне...
(Освен ако не иска да го изкара пред мъжа си за случайно)
тези, които сте забременели случайно... Да ви питам, как?!
... Още повече не мога да си представя как ви се е случило случайно, непланирано. Как сте се пазили?
Ако правят опити за бебе, много по-полезни биха били мнения за това какво са направили другите за да забременеят нарочно. А не как са се пазили, кой метод не е проработил и как въпреки него се е получила бременност. Thinking

# 15
  • Мнения: 5 468
Въпросът, който задаваш е безсмислен и с нищо няма да ти помогне. Тук трябва здрав разум, а не разчитане на това, че някои са забременели случайно. След година неуспешни опити лекарите съветват да се потърси репродуктивен специалист. На ваше място не бих губила повече време, защото ще трябва да изчакате известно време за час, после се започват необходимите изследвания, после някаква терапия, ако е нужна, и така времето ще мине. Разбира се, не е изключено през това време да забременееш. Просто, след година неуспешни опити е много вероятно да имате някакъв проблем и при тази напреднала медицина, не виждам защо човек да не се възползва. Друго, което можете да направите е първо да пуснете изследвания-мъжът ти спермограма, а ти хормони, и с тях да отидете на прегледа. Винаги задължително се започва със спермограма, защото с нея лесно се открива дали проблемът е в мъжа, докато при жената изследванията са повече. Успех!

По повод "случайното" забременяване, рядко то наистина е случайно(напр. скъсан презерватив). В повечето случаи се касае за непазене, при което рано или късно, настъпва бременност. А това, че хората после са изненадани и казват, че е случайно и, че не са планирали бременност, не значи нищо. Всеки би трябвало да знае как се правят бебета, но явно едни са наясно, а други...се правят на луди. Wink

# 16
  • Sk babe
  • Мнения: 194
Какво разбираш под "случайно"? Докато се пазят? Без да правят официални опити?

Ако е от непазене - познавам доста такива случайни бебета, вече на по 3-4 години. Просто ... хората не се пазят, после на някои им се плаче 1-та година след появата на бебо (особено на купонджиите).

От неофициални опити имам един кръщелник така Wink . Яко хлапе. Познавах една двойка - жената много искаше дете, мъжът не. Уж се пазеха, а-у. Забременя. Но, той не искаше дете и все се чудеше пред всички как е станало. Оказа се, че милото спряло хапчетата - за да стане бебето. Разделиха се, не знам какво стана с нея и с детето. За мъжът казваха,че се е присъединил към Френския легион и до там.

# 17
  • Мнения: 269
Аз забременях така непланирано в месец с много стрес на работа, от само веднъж секс и то сранително далеч от овулацията, и след като ни бяха казали, че ще имаме проблеми с естественото зачеване Stuck Out Tongue Winking Eye Чудеса се случват всеки ден! Heart

# 18
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Случват се, но не случайно хората са казали "помогни си сам, за да ти помогне и Господ". Та не е добра идея да се разчита само на чудесата.

# 19
  • Мнения: 1 433
Когато има проблем чудесата не помагат. Една година опити е вече проблем. Понякога е лесно преодолим, друг път по-трудно. Авторката нищо не казва за отношението на мъжа до нея по въпроса. Проявява ли мераци да си пусне спермограма? Изобщо повдига ли въпроса да посетите репродуктивен специалист, ей така да отхвърлите евентуални пречки!?

# 20
  • Мнения: X
Тя каза, че са здрави, което може да значи всичко и нищо. На мен темата ѝ ми звучи самосъжалително и летаргично. А би трябвало да се стяга за битка. Аз така направих след едногодишен неуспех и спечелих битката и войната! Предпочитам вече да не разбирам как се забременява непланирано и като се пазиш.

# 21
  • Мнения: 5 059
Казвала съм го многократно,ще го кажа и в тази тема,защото е тъкмо за това...Според свекърва ми(която има 8 аборта и 3 деца-едно мъртво родено и 2 живи и здрави),жена,която е плодовита,няма как да няма поне една случайна бременност в живота си.
За мен това е пълен абсурд,но аз го гледам от позицията на "ялова"...
Темата доказва ясно и точно,че всички тези"случайни" бременности са просто не достатъчна отговорност в пазенето.
Simple Smile

# 22
  • Мнения: 9 532
Когато има проблем чудесата не помагат. Една година опити е вече проблем. Понякога е лесно преодолим, друг път по-трудно. Авторката нищо не казва за отношението на мъжа до нея по въпроса. Проявява ли мераци да си пусне спермограма? Изобщо повдига ли въпроса да посетите репродуктивен специалист, ей така да отхвърлите евентуални пречки!?

помагат, помагат /което не значи, че трябва да си пасивен/.

# 23
  • Мнения: 580
Бъдещата кака е от некачествени пазене и много късна овулация. Пазехме се с кондоми, рядко с прекъснат полов акт и то в началото и края на цикъла, никога около предполагаема овулация. В много редки случаи не се пазехме първите и последните 2-3 дни. За няколко години да е било 4 пъти и то след като решихме че в близко бъдеще искаме деца. За месеца имахме един полов акт и решихме да не се пазим, тъй като О трябваше да е била преди поне 7 дни. След 10 дни закъснение разбрах че съм бременна. След раждането започнах да си усещам овулацията. Като решихме да имаме второ имахме график, работихме усърдно около о и стана след 3 месеца. На ваше място бихме пробвала месец-два с тестове за овулация и ако не стане да отида в репродуктивна клиника. Ако решите да пускате спермограма, отидете в репродуктивна клиника. В обикновените лаборатории резултатите често са неверни.

# 24
  • Мнения: 574
Важно е да не се вглъбявате в идеята бебе, знам че няма как, но приятелки с дългогодишни проблеми и борба за бебета, тъкмо се насочват към репродуктивни специалисти и им се случи щастието без намесата на лекарите и в двата случая. Та за мен всичко се свежда до спокойствието и на двама Ви. Разбира се не отричам консулта със специалист, даже си е задължително при една година опити без резултат! Късмет и дано скоро видите двете чертички.

# 25
  • Мнения: 1 980
zolanova, аз нямам опит с непланирана бременност, но отговорът на този въпрос няма да ти помогне.
Според мен също трябва да се потърси причината. Може да излезе, че всичко е наред, а може и да се окаже, че някъде има проблем. Писала си, че и двамата с партньора ти сте здрави, но това няма как да го знаеш със сигурност, ако не сте си правили изследвания, свързани с репродуктивното здраве. За съжаление голяма част от този вид проблеми са безсимптомни.

# 26
  • София
  • Мнения: 12 006
Приказките със случайните непланирани бременности са глупости - в 99% от случите няма случайна бременност - има недостатъчно пазене и калпаво пазене. Много са малко забременелите докато са били на хапчета /без да са имали пропуски при пиенето/ и тези, дето са забременели от дефектен презерватив. Повечето са забременели от велиякия метод на прекъснатия полов акт, ама не всички мъже могат да пазят така, т.к. при някои физиологично е невъзможно, дори и да искат. Или чрез другия метод, както наскоро четох в една тема - с "повтаряне" и без предпазни мерки, и после ще го брои случайно забременяла - ами не е случайно, може да не е планирано, ама не е случайно - съзнателно и безотговорно е. То малко и акъл трябва.

# 27
  • Мнения: 1 630
Забременях случайно 2 пъти и двата пъти от първия път... в Клиники по ин витро. Как съм попаднала там идея си нямам.. JoyJoy
А сега сериозно. Първо се изследва мъжа- спермограма- бърза, лека, безболезнена и евтина процедура, дори и приятна. Ако там няма проблем, се почва при жената- хормони, ехографии, цветна снимка, фоликулометрии, хистероскопия, тестове за тромбофилия, за наличен яйчников резерв, щитовидна жлеза, генетични тестове и т.н. и т.н. (не се стряскай, не правят всичко, а само необходимите изследвания от горе изброените)
Не си губи времето!!! Този път е дълъг, но за щастие, все по- успешен. Докато сте млади най- добре.

# 28
  • Мнения: 5 468
Приказките със случайните непланирани бременности са глупости - в 99% от случите няма случайна бременност - има недостатъчно пазене и калпаво пазене. Много са малко забременелите докато са били на хапчета /без да са имали пропуски при пиенето/ и тези, дето са забременели от дефектен презерватив. Повечето са забременели от велиякия метод на прекъснатия полов акт, ама не всички мъже могат да пазят така, т.к. при някои физиологично е невъзможно, дори и да искат. Или чрез другия метод, както наскоро четох в една тема - с "повтаряне" и без предпазни мерки, и после ще го брои случайно забременяла - ами не е случайно, може да не е планирано, ама не е случайно - съзнателно и безотговорно е. То малко и акъл трябва.

Много точно казано-при правилно използван метод за контрацепция, е изключителна рядкост да има случайно забременяване. Самите съвременни методи на контрацепция го потвърждават, тъй като обикновено дават над 99% сигурност. Аз лично не броя прекъснатият полов акт за пазене-за мен той си е чисто неизползване на предпазни средства. Също така практикуващите такъв невинаги са наясно, че: 1. Преди еякулацията може да се отдели предеякулационна течност, която съдържа малък брой сперматозоиди-малък шанс, но все пак има такъв. 2. При някои мъже(смята се, че най-вече при по-младите) може еякулацията да настъпи преди оргазма, т.е. когато мъжът усети момента за прекъсване, може вече да е късно. 3. Винаги има шанс мъжът да не успее да прекъсне акта навреме.

# 29
  • Мнения: X
Аз не съм случайно забременяла, но имам изказване относно "прекъснатият полов акт".Изключително много пъти съм чувала, че този  вид пазене не е надежден.Но ние с мъжът ми ( тогава още приятел ) се пазехме така 6 години и не съм забременяла случайно.След започването на опитите ни отне 3 месеца за да забраменея.

# 30
  • Мнения: X
Аз забременях планувано,бяхме си дали година опити без напрежение и следене на овулацията и тогава щяхме да се насочваме към клиника и лечение евентуално.Получи се след половин година,но ако не беше станало въобще нямаше да се замисля да почнем с изследванията и каквото се налага.Преди това бях на хапчета.Много е важно и какво е отношението и нагласата на мъжа ти за цялата ситуация.Имам само една приятелка забременяла "случайно", но в последствие се оказа че нейния искал без тя да е готова още,но в крайна сметка малкият е на 2 години вече.Точно с прекъснат акт са се пазили.Не разчитай на чудеса,послушай съвета и опита на включилите се и не отлагай.Успех.

# 31
  • Мнения: 574
Забременели случайно няма. Има непазили се. Вече случайно или нарочно.... Те си знаят. Rolling Eyes
Ние с ММ сме от 12 години заедно и се пазим само с прекъснат полов акт. Нямаме никакви "случайности". Но имаме две съвсем планирани бременности. И двете стнаха от първия път. И двете с проследена овулация или при АГ, или с тестове за овулация. Но аз си падам по клиничния подход - определям си овулацията и тн. Сексът си е секс, бебеправенето си е друго . . Айде, за втората правихме два тура опити. Първият 3-4 месеца, но не всички участници в процеса го искаха еднакво. Някои малко си влачеха краката. Joy Казах му на ММ да си помисли дали иска и да ми се обади. Е, обади се. От първия месец стана.
 След 1 година опити съвсем приятелски съветвам :
1. Пусни си пакет Хормони на щитовидната жлеза на чист ден от цикъла. В Synevo е около 46 лв. Аз го направих това преди още да започнем опитите. Просто за да не се окаже, че си блъскам главата в стената.
2. Спремограма в репродуктивна клиника, а не в лаборатория.

И с изследванията под мишничка отивайте на репродуктивен специалист. Не си ги тълкувай сама или в някоя тема тук. Поинтерсувай се за добър специалист и си запиши час там. Успех! Може и нищо да ви няма и просто да не сте нацелили овулация, понеже не я следиш. Но... може и да има.

# 32
  • Мнения: 1 495
Аз мисля, че не само физическия аспект на нещата е важен, а се подценява ролята на психиката. Например е напълно възможно човек да има силен подсъзнателен страх да има дете или някаква друга емоция, която не се съзнава. Неслучайно има много случаи на хора, осиновили дете и спонтанно заченали след това. И всякакви случаи на зачеване след като лекарите са обявили, че не е възможно.
Също така когато човек се вкопчва отчаяно в някаква идея, нещата също се закучват. При мен беше така първият път. Мерех температура, правих си кръвен тест и бях вманиачена. След шестия цикъл реших, че ще си проследя овулация, запазих час за гинеколог, отпуснах се и зачаках цикъл. Тогава забременях.
Моя приятелка пролетта се обади разплакана, един доктор я пратил на инвитро директно заради една гранична стойност на един показател. Отиде при друг лекар и пак така зачака еди кой си ден от цикъла за изследвания и не го дочака..
От много разкази, които съм прочела хората забременяват, когато наистина са затрупани със задачи и вглъбени в нещо друго или пък на почивка Wink
Подсъзнанието е нещо много важно, понякога работи напълно противоположно на съзнанието.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Сексът си е секс, бебеправенето си е друго [/b].

Бебеправенето по някакъв по-различен начин ли става  Joy

# 34
  • Мнения: 574
За нас поне беше  различно. Имах предвид, че сексът е просто едно средство към бебето. Не го правиш, защото ти се прави секс. А защото искаш бебе и защото сега е правилния момент.
Както казваше един приятел: Тия доктори знаят как и последното удоволствие да ти отнемат.
Особено с първото дете - по-гаден секс не съм правила с мъжа ми. Той гледаше като заек, аз също. Той вика: Само си мисля" Деца, деца, деца". Добре, че стана от този един-единствен път, че не знам как щяхме да съберем сили за втори. Laughing После вече като знаех, че е минала овулацията, нещата си бяха чудесни. Но като знаехме каква е крайната цел, повярвай ми, не беше секса, в светлината, в която го познавам.
С второто вече нямах такъв проблем. Защото се чудех дали искам от този месец да пробваме или от другия (заради една почивка там -супер основателната причина). Rolling Eyes Не го възприех много на сериозно. Викам си ако ММ прекъсне накрая, остава за другия месец, ако не прекъсне, така да е. То пък сега пак ли да стане от раз? Но така определено го нямаше онова напрежение от онзи не-секс, който беше с първото. Joy Преди това обаче имахме един неуспешен тур по-рано през годината. Там също имаше доста случаи на не-секс. Ама, като светне теста с + за овуто...  Rolling Eyes  Той беше шефът. Grinning Поне за мен и за повечето ми познати беше така.

Сексът си е секс, бебеправенето си е друго [/b].

Бебеправенето по някакъв по-различен начин ли става  Joy

# 35
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Явно съм от по-старото поколение. Ние си правихме секс за кеф. Вярно не се пазихме, защото целта си беше бебе, но и секса си беше за удоволствие. Отчитам факта, че не съм си и мислела за някакви физически проблеми. Живеехме си живота с една дума, млади, без ангажименти, сами. Кеф ни секс, кеф ни купон, каквото душата ни иска.

# 36
  • Мнения: 574
Явно съм от по-старото поколение. Ние си правихме секс за кеф. Вярно не се пазихме, защото целта си беше бебе, но и секса си беше за удоволствие. Отчитам факта, че не съм си и мислела за някакви физически проблеми. Живеехме си живота с една дума, млади, без ангажименти, сами. Кеф ни секс, кеф ни купон, каквото душата ни иска.
Не е само от поколението, ами и до хора си е. Ние с ММ и двамата сме много ... целево -ориентирани. Като ми се постави някаква задача за мен си е задача. Satisfied Както казах - добре , че и двата пъти стана от раз. Че в онези 4 месеца, в които пробвахме и после се отказахме , видях много зор.
Имам една-две познати, които са като теб, обаче аз не съм така. На мен си ми е като работа Joy Не е хубаво, ама какво да правиш. То имах и разни АГ проблеми -конизация, миома, подозрения за ендометриоза. Накрая докторът ме изпрати с думите: Ами, отивай да пробваш, ако не стане до 3 месеца, ела за лечение за безплодие.
Така че клиничният подход беше предварително обусловен при нас.

# 37
  • Мнения: X
Не е само до човек и поколение, но и до възраст и здравен статус, както е било при теб. Едно е да правиш бебе на 25 години, друго е на 35. Едно е да си обременен от проблеми, друго е да си пей сърце.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Не е само до човек и поколение, но и до възраст и здравен статус, както е било при теб. Едно е да правиш бебе на 25 години, друго е на 35. Едно е да си обременен от проблеми, друго е да си пей сърце.

Аз казах, че отчитам факта, че не съм мислела за здравословни проблеми.
Относно възрастта родих на 29г. Като чета първия пост на на Данито майка му и тя коментира, че от първия път са и се получили нещата, та явно и там не е ставало въпрос за сериозни проблеми. Абе както и да е разни хора, разни идеали...
Коментирах само заради фразата, че не са правили секс, а са бебеправили. Забавно ми стана Simple Smile

# 39
  • София
  • Мнения: 1 121
Lady Stardust, аз съм на 26 години, но съм напълно съгласна с на Данито майка му Hands V И при нас когато няма О правим секс, а иначе бебеправим. И също като нея се натискам психически, в главата ми е само: айде да се свършва и да се чака МЦ за тест.. Явно не е до години, обремененост и т.н, а си е до човек. В момента, в който решихме, че искаме дете аз започнах да чета и да се образовам за процесите, които се случват в нашите тела. Да кажем, че направих страхотно проучване, почти презентация създадох благодарение на една тема, която пуснах в този форум. И така три месеца преди бебеправенето. Но започнах месеца с идеята, че искам дете и както на Данито майка му каза - това е задача. Поставяме цел и се стремим да я осъществим. Много яко ми изглежда да не броиш дни, да не препикаваш тестове в определени часове, да си правиш секс за кеф и после с изненада да откриеш бременност, ама.. тц, не съм такъв човек 😂 Планирам всичко, запознавам се с обстановката и се стремя към най-високи шансове за успех..

# 40
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Lady Stardust, аз съм на 26 години, но съм напълно съгласна с на Данито майка му Hands V И при нас когато няма О правим секс, а иначе бебеправим. И също като нея се натискам психически, в главата ми е само: айде да се свършва и да се чака МЦ за тест.. Явно не е до години, обремененост и т.н, а си е до човек. В момента, в който решихме, че искаме дете аз започнах да чета и да се образовам за процесите, които се случват в нашите тела. Да кажем, че направих страхотно проучване, почти презентация създадох благодарение на една тема, която пуснах в този форум. И така три месеца преди бебеправенето. Но започнах месеца с идеята, че искам дете и както на Данито майка му каза - това е задача. Поставяме цел и се стремим да я осъществим.
Много яко ми изглежда да не броиш дни, да не препикаваш тестове в определени часове, да си правиш секс за кеф и после с изненада да откриеш бременност, ама.. тц, не съм такъв човек 😂 Планирам всичко, запознавам се с обстановката и се стремя към най-високи шансове за успех..

Чак пък с изненада... няма как да е изненада при условие, че цял месец не се пазите и свършва вътре.

# 41
  • София
  • Мнения: 1 121
Афродита, познавам жени, които са забременели на 6,7 месец и са били истински щастливо изненадани. Просто са решили да спрат да се пазят, но бебето не им е било фикс идея. Затова и не са го мислели, не са следяли овулация, а са правели секс когато им се прави.. И при закъснение и положителен тест са били “изненадани”..

# 42
  • София
  • Мнения: 12 006
Занчи да са били радостни, щастливи, въодушевени, развулнувани и тем подобни - да, повечето се радват като видят двете черти, но продължавам да твърдя, че няма как да са изненадани. За да си изненадан/а от нещо, то значи си нямала представа, че може да се случи. А когато се прави секс без никакво пазене даже обратното, би следвало и двамата участващи да са наясно, че това може да доведе до бебе, т.е. няма как да са изненадани. Щастливи не е= на изненадани, съвсем различни неща са.

# 43
  • София
  • Мнения: 1 121
Различни разбирания имаме. Според мен когато се пуснеш по течението и си кажеш “когато-тогава”, когато не очакваш да се случи този месец, когато сте имали един единствен опит и ти не знаеш кога ти е овулацията - ами изненада си е Simple Smile

# 44
  • София
  • Мнения: 12 006
Явно имаме различни разбирания. За мен не би било точно изненада при условие, че не е имало пазене, а обратното на пазене Simple Smile За радост и т.н. - да, но не и изненада. Изненадата сама по себе си е емоция, която е в следствие на неочаквано преживяване.

# 45
  • Мнения: 3 252
Та с риск да ме линчувате, аз съм от тези по-не планираните.. Ние сме по на възраст (аз съм на 32), та вярвахме, че нещата стават бавно и с много опити, аз съм с късна оволация и т. Н.. Таткото избра един месец, който на мен не ми харесваше и правихме секс веднъж за целия месец 5 дни преди датата на оволацията и о чудо, тест с две чертички. Естествено, бебе правено преди оволация е момиче, та и нашето така. Според проследяващия гинеколог всичко е въпрос на съвместимост на днк, ако е много съвместимо, независимо кога се прави секс през периода става. Ако не е, минават няколко месеца в пробване.

# 46
  • Мнения: X
И кое точно му е непланираното тук?

# 47
  • Мнения: X
Та с риск да ме линчувате, аз съм от тези по-не планираните.. Ние сме по на възраст (аз съм на 32), та вярвахме, че нещата стават бавно и с много опити, аз съм с късна оволация и т. Н.. Таткото избра един месец, който на мен не ми харесваше и правихме секс веднъж за целия месец 5 дни преди датата на оволацията и о чудо, тест с две чертички. Естествено, бебе правено преди оволация е момиче, та и нашето така. Според проследяващия гинеколог всичко е въпрос на съвместимост на днк, ако е много съвместимо, независимо кога се прави секс през периода става. Ако не е, минават няколко месеца в пробване.

Независимо кога през периода на месечния цикъл се прави секс става бебе? т.е. не само в периода на овулацията? Това ли е имал предвид този гинеколог? Ако е така, аз не бих го посещавала повече. Не е зле и името му да напишеш.

# 48
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Естествено, бебе правено преди оволация е момиче, та и нашето така.

Аре бре, верно?

# 49
  • Мнения: X
По принцип има нещо такова, че ако правиш секс преди овулацията и забременееш е много по-вероятно да имаш момиче, защото женските сперматозоиди са по-издържливи.

# 50
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Сина ми явно не я знае тази теория  Grinning

# 51
  • Sofia
  • Мнения: 5 953
Да, и аз съм го чела това, че мъжките са по-бързи, а женските по-издържливи. Но разбира се няма гаранция кой ще "победи". Просто ако половият акт е (два/три дена) преди овулацията, по-голям шанс да оцелеят имат женските сперматозоиди. Но това  не означава, че от мъжките няма да е оцелял нито един.

Общи условия

Активация на акаунт