Непланирана бременност. Как?!

  • 8 523
  • 51
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 233
Та с риск да ме линчувате, аз съм от тези по-не планираните.. Ние сме по на възраст (аз съм на 32), та вярвахме, че нещата стават бавно и с много опити, аз съм с късна оволация и т. Н.. Таткото избра един месец, който на мен не ми харесваше и правихме секс веднъж за целия месец 5 дни преди датата на оволацията и о чудо, тест с две чертички. Естествено, бебе правено преди оволация е момиче, та и нашето така. Според проследяващия гинеколог всичко е въпрос на съвместимост на днк, ако е много съвместимо, независимо кога се прави секс през периода става. Ако не е, минават няколко месеца в пробване.

# 46
  • Мнения: X
И кое точно му е непланираното тук?

# 47
  • Мнения: X
Та с риск да ме линчувате, аз съм от тези по-не планираните.. Ние сме по на възраст (аз съм на 32), та вярвахме, че нещата стават бавно и с много опити, аз съм с късна оволация и т. Н.. Таткото избра един месец, който на мен не ми харесваше и правихме секс веднъж за целия месец 5 дни преди датата на оволацията и о чудо, тест с две чертички. Естествено, бебе правено преди оволация е момиче, та и нашето така. Според проследяващия гинеколог всичко е въпрос на съвместимост на днк, ако е много съвместимо, независимо кога се прави секс през периода става. Ако не е, минават няколко месеца в пробване.

Независимо кога през периода на месечния цикъл се прави секс става бебе? т.е. не само в периода на овулацията? Това ли е имал предвид този гинеколог? Ако е така, аз не бих го посещавала повече. Не е зле и името му да напишеш.

# 48
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Естествено, бебе правено преди оволация е момиче, та и нашето така.

Аре бре, верно?

# 49
  • Мнения: X
По принцип има нещо такова, че ако правиш секс преди овулацията и забременееш е много по-вероятно да имаш момиче, защото женските сперматозоиди са по-издържливи.

# 50
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Сина ми явно не я знае тази теория  Grinning

# 51
  • Sofia
  • Мнения: 5 805
Да, и аз съм го чела това, че мъжките са по-бързи, а женските по-издържливи. Но разбира се няма гаранция кой ще "победи". Просто ако половият акт е (два/три дена) преди овулацията, по-голям шанс да оцелеят имат женските сперматозоиди. Но това  не означава, че от мъжките няма да е оцелял нито един.

Общи условия

Активация на акаунт